Informacje20 maja, 14:47,

Minął tydzień: tragiczny wypadek w Grabinie, Giełda Rolnicza i Bieg Zamkowy

Minął tydzień: tragiczny wypadek w Grabinie, Giełda Rolnicza i Bieg Zamkowy

Co najbardziej zaciekawiło czytelników od 13 do 20 maja 2023 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co najbardziej zaciekawiło czytelników od 13 do 20 maja 2023 r.?W sobotę, 12 maja 2023 r. kilkanaście minut po godzinie 14-tej w miejscowości Łąck doszło do czołowego zderzeni auta osobowego z autem dostawczym. W wypadku zginęła 51-letnia mieszkanka powiatu płockiego. Do zdarzenia doszło przy ulicy Płockiej, 300 metrów przed rondem Bł.o.H. Koźmińskiego.

"Kierująca toyotą yaris 51-letnia mieszkanka powiatu płockiego z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu. Zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka dostawczym renault master" – poinformował „Gazetę Wyborczą” podkom. Dariusz Mroczkowski z płockiej policji.

Autem dostawczym podróżowały dwie osoby, jednak nie doznały poważnych obrażeń. Artykuł na ten temat najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu.

W niedzielę, 14 maja 2023 r. w Łącku odbyła sięXXXI Giełda Rolnicza zorganizowana przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Płocku, Starostwo Powiatowe w Płocku, Samorząd Gminy Łąck oraz Stado Ogierów w Łącku. To drugi temat na naszym portalu.

Tegoroczna Giełda skupiła wielu wystawców, przedstawicieli firm pracujących na rzecz rolnictwa oraz Kół Gospodyń Wiejskich, wystawiało się ich w sumie ponad 150. Tegoroczną Giełdę wspólnie otworzyli Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wójt Gminy Łąck Zbigniew Białecki, Dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oddział  w Płocku Wojciech Banaszczak, Zastępca Dyrektora Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie Tomasz Skorupski,  Prezes Zarządu Stada Ogierów w Łącku Wojciech Muczyński. Podczas imprezy odbywały się liczne konkursy: Potrawy Mojej Mamy, konkurs rzutu podkową oraz dojenia krowy. Nagrodzono także stoiska wystawiennicze oceniając atrakcyjność oferty, uprzejmość i kompetencje osób obsługujących oraz dodatkowe atrakcje na stoisku. Puchar za najciekawszą ofertę rolniczą otrzymało Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Agro Fala, Puchar Starosty Płockiego otrzymało natomiast najciekawsze stoisko wystawowe którym okazało się STU Płock Sp. z o.o. zajmująca się kompleksową obsługą rolnictwa na terenie Powiatu Płockiego. Puchar Wójta Gminy Łąck natomiast za najciekawszą ofertę ogrodniczą trafił w ręce Michała Łoszewskiego Gospodarstwa Rolnego z Budek. 

Zapowiedź Dni Gąbina to trzeci temat na naszym portalu w tym tygodniu. Gąbińskie święto od lat cieszy się w regionie ogromną popularnością. Koncerty organizowane w ramach wydarzenia przyciągają nie tylko lokalnych mieszkańców, ale również przyjezdnych z Płocka, Kutna oraz Gostynina. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 3-4 czerwca. 

Jak podaje Portal TerazGabin.pl pierwszego dnia na scenie wystąpią Disco Boys i Nowator. W niedzielę zagra Miły Pan, a gwiazdą wieczoru będzie Kasia Kowalska. 

85 miłośników biegania wystartowało w niedzielę (14 maja br.) w 3. edycji "Gostynińskiej Piątki". To temat tygodnia numer jeden z informacji sportowych. Rozgrzewkę przed startem poprowadziła pani Iwona Markus. Dystans 5400 metrów najszybciej pokonał 34-letni Piotr Kreft z Płocka, meldując się na mecie z czasem 18m 21s. Wśród pań najszybsza była Małgorzata Daszkiewicz z Płocka czas 20m 59s. Z mieszkańców Gostynina trasę najszybciej pokonali Przemysław Dobrzyński 20m 48s, a wśród pań Roksana Rękawiecka 23m 22 s.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie