Popularny: 1100 odsłonInformacje18 października 2019, 11:38,

Minął tydzień: wybory parlamentarne, Zuzanna Baranowska-Lemmen w internetowym programie

Minął tydzień: wybory parlamentarne, Zuzanna Baranowska-Lemmen w internetowym programie

Udostępnij 6
Przegląd najciekawszych wydarzeń w tygodniu od 12 do 18 października 2019 r.

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Przegląd najciekawszych wydarzeń w tygodniu od 12 do 18 października 2019 r.W niedzielę, 13 października 2019 r. odbyły się wybory do Sejmu i Senatu. Artykuł, w którym informowaliśmy o wynikach i frekwencji, najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu w tym tygodniu.

W wyborach do Sejmu na terenie miasta Gostynina na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 45,22% osób, na Koalicję Obywatelską 26,51%, trzeci wynik osiągnęła Lewica 12,19%. Spośród wszystkich kandydatów największym poparciem wśród mieszkańców Gostynina cieszyła się Agnieszka Korajczyk-Szyperska z KO, na którą zagłosowało 1 197 osób. Łukasz Szumowski z PiS zdobył 1 007 głosów. Trzeci wynik uzyskał Marcin Kierwiński z KO zdobywając 803 głosy.

W całym powiecie gostynińskim zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 55,66% upoważnionych, na Koalicję Obywatelską. Podano także wyniki głosowania do senatu, gdzie w 38 okręgu senackim, w którym leży nasz powiat. Marek Martynowski z PiS pokonał Waldemara Pawlaka z PSL stosunkiem głosów 52,40 % do 47,60 %.

Na terenie miasta Gostynina to kandydat PSL uzyskał większe poparcie 52,02 %, Martynowski 47,97%. W całym powiecie gostynińskim na Marka Martynowskiego zagłosowało 55,61% uprawnionych, na Waldemara Pawlaka 44,39% Marek Martynowski wygrał we wszystkich gminach naszego powiatu. w gminie Gostynin uzyskał poparcie 59,77%, w gminie Szczawin Kościelny 61,49%, w gminie Pacyna 60,52%, w gminie Sanniki 64,50%.

Stanisław Piotrowicz, były prokurator PRL, którego w ubiegłym roku bardzo ciepło witał podczas spotkania w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie Burmistrz Paweł Kalinowski nie dostał się do Sejmu. To kolejny artykuł, dotyczący wyborów, w tym tygodniu, który najbardziej zainteresował czytelników.

Stanisław Piotrowicz startował do Parlamentu z list Prawa i Sprawiedliwości w Krośnie. Pomimo piątego miejsca na liście Stanisław Piotrowicz uzyskał dopiero 9. wynik w głosowaniu, co oznacza, że w nadchodzącej kadencji nie zasiądzie w sejmowych ławach.

"Ludzie zdecydowali" - podsumował decyzję wyborców. Dodał również, że nie chce się juz zajmować polityką.

W maju 2018 roku Stanisław Piotrowicz przyjechał do Gostynina. Po spotkaniu z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości włodarz Gostynina zaprezentował byłemu prokuratorowi PRL mural na ścianie Miejskiego Centrum Kultury.

Na tym kończą się artykuły, dotyczące polityki. Kolejne dotyczyły spraw lokalnych Gostynina i okolic.

Pochodzącej z gminy Gostynin Zuzannie Baranowskiej-Lemmen został poświęcony jeden z odcinków materiału "Wieści z Mazowsza". Pani Zuzanna ma 22 lata i pomimo młodego wieku jest Sołtysem wsi Klusek – to kolejny artykuł z największą liczbą odsłon.

Pani Zuzanna jest Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich „Działamy Razem” oraz Prezesem Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Kluska. Na początku października odebrała nagrodę za zajęcie 4. miejsca w konkursie na najaktywniejszą liderkę wiejską Mazowsza 2019.

W materiale wideo została przedstawiona krótka relacja z rozdania nagród konkursowych oraz przybliżona działalność stowarzyszenia.

Materiał wideo do obejrzenia na stronie: 

Dużo opinii i komentarzy naszych czytelników spowodowało otwarcie ulicy Kujawy, we wtorek, 15 października.

Zakres zadania obejmował rozbudowę drogi gminnej ul. Wacława Kujawy wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Floriańską, przebudowy i budowy zjazdów indywidualnych i publicznych; budowy skrzyżowania ul. Wacława Kujawy z ul. Wyszyńskiego i ul. Solidarności; budowy odcinka sieci wodociągowej wraz z hydrantem, odcinka sieci kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, oświetlenia ulicznego, a także przebudowy drogi gminnej ul. Solidarności wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego w Gostyninie. Projekt opracowało Biuro Rozwoju i Realizacji Projektów Budowlanych “HOL-BUD” z Gostynina, a wykonawcą była firma BORA z Płocka.

- Z całym szacunkiem, pomysł super, projekt i realizacja godna pożałowania. Wąsko, długi samochód nie ma szansy wycofać nie najeżdżając na nowiutkie krawężniki. Rondo czy nie rondo, nikt nie patrzy w lewo tylko w prawo. No i ten teren "zielony" przy ulicy Wyszyńskiego, domniemam że prywatny, dlatego niewykorzystany... - pisze Pani Katarzyna.

- Też mam dłuższy samochód i dobrze trzeba się nagimnastykować, żeby zaparkować i jakiegoś samochodu nie uszkodzić. Nie zwróciłam uwagi czy są tam kamery, ale będą tam zgłaszane uszkodzenia samochodów- to pewne – dodaje Pani Iwona.

- Moim zdaniem plan zagospodarowania tego terenu jest co najmniej beznadziejny. Można było inaczej rozwiązać miejsca parkingowe i zrobić tego o wiele więcej i funkcjonalnej tym bardziej że miejsc parkingowych w zasadzie powstało kilka a na starym dziurawym placu było ich naście. Ale to tylko moje zdanie powstał, skwerek z ławkami i zielenią i małym ciasnym parkingiem – pisze internauta „Inferno”.

Realizacja inwestycji trwającej od końca marca do końca sierpnia bieżącego roku opiewała na kwotę 1.198.707,42 zł brutto.

Z informacji sportowych, największe zainteresowanie wywołały niesamowite wydarzenia, jakie działy się w sobotę, 12 października na boisku w Goleszynie koło Sierpca. Seniorzy Mazura grali z tamtejszym Orłem i po pierwszych 38 minutach było 3:0 dla Mazura. Pierwsza bramka padła już w 4 minucie, po dośrodkowaniu Damiana Surmaka i wykończeniu akcji strzałem trafił Eryk Przybylski. Po tej bramce zawodnicy Mazura pobiegli do trenera Arkadiusza Szulczewskiego, wykonując "kołyskę", gdyż w tym tygodniu naszemu trenerowi urodził się syn. W 17 minucie po błędzie bramkarza Goleszyna Sławomir Podgórski podwyższył na 2:0 a na 3:0 pięknym strzałem Przybylski w 38 minucie. I to tyle jeśli chodzi o dobrą grę Mazura, gdyż druga połowa była fatalna. Złe rzeczy na boisku zaczęły się dziać już w 41 minucie, kontaktowy gol po rzucie rożnym głową zdobył Dawid Stawicki. I to było na tyle dobrej gr naszego zespołu. W drugiej połowie grający z wiatrem gospodarze ruszyli do ataku, i po katastrofalnych błędach naszej obrony i słabej postawie bramkarza Huberta Borowego, co i rusz piłka wpadała do siatki i zakończyło się porażką – 3:5.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie