700 odsłonInformacje16 września 2023, 08:49,

Minął tydzień: wypadek na Czapskiego, dożynki w Suserzu i wędkarskie zawody spławikowe

Minął tydzień: wypadek na Czapskiego, dożynki w Suserzu i wędkarskie zawody spławikowe

Co najbardziej zainteresowało czytelników w dniach od 9 do 15 września 2023 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co najbardziej zainteresowało czytelników w dniach od 9 do 15 września 2023 r.?W poniedziałek około godziny 16-tej na skrzyżowaniu ulic Czapskiego i Słowackiego doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem auta osobowego i motocyklu w którym ucierpiał 26-letni kierowca jednośladu.

Kierujący toyotą 67-letni mieszkaniec gminy Łąck wyjeżdżąjąc z ulicy Słowackiego nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście z Gostynina, który poruszał się ulicą Czapskiego w wyniku czego doprowadził do zderzenia. 26-letni kierowca jednośladu z urazem kończyny dolnej został przetransportowany do szpitala. Utrudnienia w ruchu potrwają jeszcze około godziny - poinformował portal mł. asp. Paweł Klimek. Artykuł na ten tema najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu w minionym tygodniu.

W minioną niedzielę, 10 września 2023 r.w Suserzu odbyły się dożynki parafialne. To drugi najpopularniejszy temat na naszym portalu. Gospodarzami tegorocznych dożynek byli mieszkańcy Szczawina Borowego Wieś Szczawina Borowego Kolonia i Chorążka.  Starostami Dożynek byli: Pani Elżbieta Kołodziejczyk i Pan Daniel Orlik

W niedzielę 10 września 2023 roku nad Zalewem Piechota w Gostyninie odbyły się spławikowe zawody wędkarskie. To trzeci temat na naszym portalu w tym tygodniu. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Inicjatywa dla Gostyninie w partnerstwie z Kołem PZW 108 w Gostyninie. Zawody były częścią drugiej edycji Gostynińskich Dni Sportu, które mają na celu promowanie aktywności fizycznej i integrację mieszkańców.

Do zmagań przystąpiło 33 miłośników wędkowania. Z wynikiem 3340 g zawody wygrał Piotr Przanowski. Drugie miejsce zajął Rafał Chmiel z wynikiem 2230 g, a trzecie Henryk Chmielewski z wynikiem 2000 g. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego i firma Kaczmarek ELECTRIC z Arturem Szulwachem na czele.

“Dzisiejszymi zawodami zakończyliśmy tegoroczny cykl Gostynińskich Dni Sportu w ramach, których odbyły się: turniej tenisa stołowego, zawody piłki nożnej oraz turnieje wędkarskie dla dzieci oraz dorosłych” - powiedziała Agnieszka Korajczyk- Szyperska liderka Stowarzyszenia Inicjatywa dla Gostynina.

W 5 kolejce piłkarskiej V Ligi Mazowieckiej Gr. 1 w niedzielę, 10 września 2023 r. seniorzy Mazura Gostynin przegrali z Drukarzem Warszawa 0:2. To artykuł numer jeden z informacji sportowych. Kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Sportowej mogli oczekiwać zdobyczy punktowej w tym meczu, tym bardziej że tydzień temu Mazur pokonał inną stołeczną drużynę - Unię 4:2 na wyjeździe. Drukarz, podobnie jak Unia, to bardzo młody skład, najstarszy z zawodników ma  23 lata a wszyscy piłkarze urodzeni byli co najmniej w 2000 roku.

Po pierwszych minutach, w których to dwukrotnie znakomitymi paradami przed utratą gola Mazur uratował Hubert Borowy, to niestety goście objęli prowadzenie. Drukarz w 39 minucie wykonywał rzut wolny z okolicy narożnika prawej strony boiska. Dośrodkowanie w pole karne zakończyło się strzałem głową niepilnowanego Arkadiusza Króla.

Po przerwie goście podwyższyli prowadzenie w 77 minucie. Wyrzut piłki z autu trafił do Macieja Szymańskiego, który uwolnił się spod opieki obrońców i mocnym strzałem pokonał Huberta Borowego. Wtedy rywale naszej drużyny grali już w dziesięciu, gdy to drugą żółtą kartkę obejrzał strzelec pierwszego gola, Arkadiusz Król. Mazur chwilę później był bliski strzelenia kontaktowej bramki, ale główka Macieja Kowalczyka wprowadzonego po przerwie zatrzymała się na poprzeczce.  Niestety podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego doznali drugiej porażki w tym sezonie.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie