Popularny: 2500 odsłonInformacje2 września 2019, 14:29,

Minęło 6 lat. Nieprawidłowości przy Termach Gostynińskich są nadal nierozliczone


Udostępnij 22
Mamy odpowiedź prokuratury

Śledztwo dotyczące Term Gostynińskich trwa już 6 lat i nadal nie widać jego końca. Prokuratura Regionalna w Łodzi informuje, że sledztwo jest nadal w toku.Pod koniec 2018 roku do łódzkiej prokuratury wpłynęły opinie biegłych w śledztwie dotyczącym Term Gostynińskich. Prokurator po zapoznaniu się z ich treścią miał podjąć dalsze decyzje w sprawie.

Pomimo tego, że od momentu dostarczenia dokumentów upłynęło 8 miesięcy, to do tej pory nie zapadły wiążące decyzje w tej sprawie. "Śledztwo dotyczące podejrzenia niegospodarności w związku z inwestycją dot. Term Gostynińskich nadal pozostaje w toku" - poinformował portal Krzysztof Bukowiecki Rzecznik Prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Chodzi o 7,6 mln zł jakie były burmistrz Gostynina Włodzimierz Śniecikowski nakazał wypłacić ze środków Gminy Miasta Gostynina spółce Termy Gostynińskie za koncepcję i projekt architektoniczny, do którego jak już wiemy Miasto Gostynin nie ma nawet praw autorskich. Zdaniem Najwyższej Izby Kontroli, która przeprowadziła kontrole, było to działanie niegospodarne.

Przypomnijmy, na początku 2013 roku ABW, NIK i gostynińskie koło Platformy Obywatelskiej złożyły do prokuratury zawiadomienia dotyczące podejrzenia nieprawidłowości w procesie przygotowań do budowy Centralnego Parku Rekreacji, Balneologii, Turystyki i Wypoczynku. Chodziło m.in. o przekazanie spółce Termy Gostynińskie kwoty ponad 7,6 mln zł, mimo że inwestycja nie była realizowana zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Wg zawiadamiających ta sytuacja naraziła miasto Gostynin na duże straty.

W kwietniu 2014 roku Prokuratura Okręgowa w Płocku umorzyła śledztwo wobec braku znamion czynu zabronionego tzn. wobec niestwierdzenia przestępstwa. Była to decyzja nieprawomocna i w wyniku zażalenia jakie wniosła Najwyższa Izba Kontroli, Sąd Okręgowy w Płocku prawomocnym postanowieniem nakazał Prokuraturze Okręgowej w Płocku wznowienie śledztwa. Jednocześnie sąd wskazał czynności jakie Prokuratura nie wykonała w prowadzonym dotychczas śledztwie.

 

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Napisz komentarz

Komentarze

Elisabeth, 10 września 2019
A gdzie się podziały te 6,5 milionów, ktoś chyba je zgarnął, i skoro inwestycja nie została nawet nie suszoną to gdzie są pieniądze, chybapowinny wrócić ,do kasy miasta ,a nie do prywatnej kieszeni
crazy, 3 września 2019
Prokuratura w Gostyninie to niech zacznie od wyprania flagi narodowej bo to co wisi na jej budynku to obraza symbolu narodowego,brudne wyświechtane nie wiadomo co.

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie