Popularny: 2300 odsłonInformacje2 września, 14:29,

Minęło 6 lat. Nieprawidłowości przy Termach Gostynińskich są nadal nierozliczone

Minęło 6 lat. Nieprawidłowości przy Termach Gostynińskich są nadal nierozliczone

Śledztwo dotyczące Term Gostynińskich trwa już 6 lat i nadal nie widać jego końca. Prokuratura Regionalna w Łodzi informuje, że sledztwo jest nadal w toku.


Udostępnij 22
Mamy odpowiedź prokuratury


Pod koniec 2018 roku do łódzkiej prokuratury wpłynęły opinie biegłych w śledztwie dotyczącym Term Gostynińskich. Prokurator po zapoznaniu się z ich treścią miał podjąć dalsze decyzje w sprawie.

Pomimo tego, że od momentu dostarczenia dokumentów upłynęło 8 miesięcy, to do tej pory nie zapadły wiążące decyzje w tej sprawie. "Śledztwo dotyczące podejrzenia niegospodarności w związku z inwestycją dot. Term Gostynińskich nadal pozostaje w toku" - poinformował portal Krzysztof Bukowiecki Rzecznik Prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Chodzi o 7,6 mln zł jakie były burmistrz Gostynina Włodzimierz Śniecikowski nakazał wypłacić ze środków Gminy Miasta Gostynina spółce Termy Gostynińskie za koncepcję i projekt architektoniczny, do którego jak już wiemy Miasto Gostynin nie ma nawet praw autorskich. Zdaniem Najwyższej Izby Kontroli, która przeprowadziła kontrole, było to działanie niegospodarne.

Przeczytaj też: Dzień Polskiej Żywności w Starej Betoniarni - zaproszenie

Przypomnijmy, na początku 2013 roku ABW, NIK i gostynińskie koło Platformy Obywatelskiej złożyły do prokuratury zawiadomienia dotyczące podejrzenia nieprawidłowości w procesie przygotowań do budowy Centralnego Parku Rekreacji, Balneologii, Turystyki i Wypoczynku. Chodziło m.in. o przekazanie spółce Termy Gostynińskie kwoty ponad 7,6 mln zł, mimo że inwestycja nie była realizowana zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Wg zawiadamiających ta sytuacja naraziła miasto Gostynin na duże straty.

W kwietniu 2014 roku Prokuratura Okręgowa w Płocku umorzyła śledztwo wobec braku znamion czynu zabronionego tzn. wobec niestwierdzenia przestępstwa. Była to decyzja nieprawomocna i w wyniku zażalenia jakie wniosła Najwyższa Izba Kontroli, Sąd Okręgowy w Płocku prawomocnym postanowieniem nakazał Prokuraturze Okręgowej w Płocku wznowienie śledztwa. Jednocześnie sąd wskazał czynności jakie Prokuratura nie wykonała w prowadzonym dotychczas śledztwie.

 

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Napisz komentarz

Komentarze

Elisabeth, 5 dni temu
A gdzie się podziały te 6,5 milionów, ktoś chyba je zgarnął, i skoro inwestycja nie została nawet nie suszoną to gdzie są pieniądze, chybapowinny wrócić ,do kasy miasta ,a nie do prywatnej kieszeni
crazy, 3 września
Prokuratura w Gostyninie to niech zacznie od wyprania flagi narodowej bo to co wisi na jej budynku to obraza symbolu narodowego,brudne wyświechtane nie wiadomo co.
Popularny: 2200 odsłonInformacje2 września, 13:13,

Szkoła Podstawowa nr 5 rozpoczęła nowy rok szkolny

Wakacje zakończyły się wczoraj, natomiast w poniedziałek (2 września br.) w całej Polsce rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020. W Szkole Podstawowej nr 5 im. Księcia Siemowita Mazowieckiego odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.


Udostępnij 23
Podczas rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się także uroczystość mianowania Roberta Pypkowskiego Dyrektorem placówki na kolejne lata

Uroczystość odbyła się dla uczczenia 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, łącząc pokolenia, przybyli przedstawiciele pokolenia wojennego.

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się także uroczystość mianowania Roberta Pypkowskiego Dyrektorem placówki na kolejne lata.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie