Popularny: 1600 odsłonInformacje26 czerwca, 07:10,

Ministerstwo Zdrowia: podpisano protokół z pacjentami KOZZD

Ministerstwo Zdrowia: podpisano protokół z pacjentami KOZZD

Udostępnij 28
Czwarty dzień trwa protest głodowy pacjentów Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie

Czwarty dzień trwa protest głodowy pacjentów Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie.Ministerstwo Zdrowia, któremu podlega ośrodek w Gostyninie przesłało komunikat, który opublikowały ogólnopolskie media:

"22 czerwca w ośrodku w wyniku podjęcia przez jego dyrekcję decyzji o wprowadzeniu tymczasowych zaostrzeń sanitarnych doszło do konfliktu pomiędzy grupą pacjentów a kierownictwem. Za pośrednictwem sekretariatu ośrodka 23 czerwca do Ministerstwa Zdrowia wpłynęły postulaty 18 osób umieszczonych w ośrodku oraz informacja o podjętym przez nich proteście głodowym. Zgłoszone postulaty dotyczą przede wszystkim podjęcia działań, w wyniku których osoby te miałyby uzyskać zwiększenie swobody i obejmują żądania dotyczące zabezpieczenia socjalnego i bytowego.

Niezwłocznie po analizie przekazanych postulatów 23 czerwca Ministerstwo Zdrowia podjęło rozmowy z kierownictwem, jak i pełnomocnikiem do spraw psychiatrii, celem podjęcia działań w zakresie złagodzenia zaistniałego konfliktu. (…) Pierwsze rozmowy zakończyły się 24 czerwca podpisaniem protokołu przed przedstawicieli pacjentów. Niemniej jednak rozmowy będą nadal kontynuowane przez kierownictwo ośrodka z osobami w nim umieszczonymi. (…)"

O sprawie strajku głodowego w KOZZD informowaliśmy na naszym portalu: https://gostynin.info/informacje/strajk-w-kozzd-ponad-30-osob-gloduje/.

autor/źródło: Piotr Mrówka
Tematy:KOZZD

Napisz komentarz

Komentarze

Nigdy, 3 dni temu
Ludzie to są nieroby gwałciciele mordercy robili krzywdę dzieciom i teraz mają jakieś prawa.internet wiadomo po co zakupy pełne torby taksówkarz do wozi wstyd teraz papierosy gdzie my żyjemy co z naszymi dziećmi. A może spacery po Gostyninie celem zwiedzania co
Maryja, 28 czerwca
Za dobrze mająa do roboty pogonić tych zwyrodnialcòw za nasze pieniądze żyją jeszcze im źle
Dr. Mogil, 27 czerwca
Może doszli do wniosku że są źli. Nie jedząc wymierzą sobie karę.... Trzeba tydzień poczekać...
Dodaj ogłoszenie