Popularny: 1200 odsłon Informacje 6 października 2018, 01:31,

Mistrz gitary zagrał na zamku w Gostyninie

W piątkowy wieczór (5 października br.) odbył się kolejny koncert z cyklu "Jazz, blues, rock'n'roll koncerty z kulturą". Na Zamku w Gostyninie z zespołem zagrał jeden z najbardziej cenionych polskich gitarzystów bluesowych Leszek Cichoński. Koncert był realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 którego liderem był Michał Bartosiak.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Muzyczny wieczór zakończył tradycyjnie Jam Session


Leszek Cichoński został wybrany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym w plebiscycie Guitar Award 2014 .

W programie swoich koncertów artysta wykonuje własne wersje standardów bluesowo-rockowych jak i jazzowych, utworów Jimiego Hendrixa, BB Kinga i Tadeusza Nalepy a także autorskie kompozycje z płyty "Sobą gram", która właśnie ukazała się na vinylu.

Muzyczny wieczór zakończył tradycyjnie Jam Session.


Napisz komentarz

Popularny: 900 odsłon Informacje 6 października 2018, 00:14,

Minął tydzień: kolizja Burmistrza Gąbina, kandydaci w wyborach, bal charytatywny

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info, najważniejsze wydarzenia w tygodniu od 28 września do 5 października 2018 r.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Zobacz najciekawsze informacje

Największym zainteresowaniem w mijającym tygodniu cieszyła się informacja spoza Gostynina a konkretnie z Powiatu Płockiego.

W niedzielę po południu (30 września br.) w Dobrzykowie (gmina Gąbin) doszło do wypadku drogowego z udziałem 2 aut. Za kierownicą jednego z nich siedział Burmistrz Gąbina, który wracał z pikniku sołeckiego. Jak podaje serwis Petronews.pl - włodarz Gąbina na pikniku pił alkohol.
Do zdarzenia doszło około godziny 16tej. Wracający z pikniku, na którym pił nalewkę burmistrz Gąbina wyjechał z ulicy podporządkowanej i uderzył w jadący prawidłowo samochód.

"Kierujący peugeotem 55-latek z powiatu płockiego wymusił pierwszeństwo na oplu, kierowanym przez mieszkańca województwa świętokrzyskiego. Policjanci zbadali trzeźwość obu kierowców, okazało się, że kierowca peugeota był w stanie po spożyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,3 promila. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, wykonali wszystkie czynności do wykroczenia. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie" – powiedział Petronews.pl Krzysztof Piasek rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Zbliżające się wybory samorządowe to drugi temat, który najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu w mijającym tygodniu.

W poniedziałek, 1 października 2018 r. w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Gostynina ukazały się obwieszczenie Miejskiej Komisji Wyborczej o zarejestrowanych kandydatach na burmistrza w wyborach Burmistrza Miasta Gostynina, obwieszczenie o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych w wyborach do Rady Miejskiej oraz postanowienia Komisarza Wyborczego w Płocku w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych w Gostyninie w wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października 2018 r.
Czterech kandydatów z czterech komitetów wyborczych zgłoszono do wyborów Burmistrza Miasta Gostynina: Józwiak-Węclewska Mariola, Kalinowski Paweł, Korajczyk-Szyperska Agnieszka oraz Śniecikowski Włodzimierz.
W sumie 55 kandydatów zgłoszonych zostało do 15-osobowej Rady Miejskiej w Gostyninie. W każdym z 15 okręgów na terenie Gostynina zarejestrowanych zostało 3 lub 4 kandydatów, których zgłosiły cztery komitety wyborcze.
Utworzonych na terenie Miasta Gostynina zostało także 15 obwodowych komisji wyborczych. W każdej pracować w wyborach 21 października będą po dwie komisje: pierwsza ds. Przeprowadzenia Głosowania oraz druga ds. Ustalenia Wyników Głosowania.W sumie w Mieście Gostynin nad przeprowadzaniem wyborów 21 października będzie 251 osób oraz 9 członków Miejskiej Komisji Wyborczej, czyli 260 osób.
Składy komisji wyborczych znajdują się w Biuletynie Informacji publicznej Urzędu Miasta Gostynina.
W wyborach samorządowych 21 października 2018 r. wybierać w każdej z gmin będziemy kandydatów na Wójta, Burmistrza lub Prezydenta Miasta, kandydatów do Rady Gminy, kandydatów do Rady Powiatu oraz kandydatów do Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Dobra muzyka, taniec oraz przyświecający zabawie szczytny cel o trzeci temat, który w mijającym tygodniu najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu.
W piątek, 28 września 2018 r., w restauracji "Bajka" w Gostyninie odbył się zorganizowany przez Agnieszkę Korajczyk-Szyperską oraz Michała Bartosiaka bal na rzecz Pauliny Gudyś. Paulina jest osobą niepełnosprawną. Od wielu tygodni liderka Inicjatywy dla Gostynina za pośrednictwem aukcji internetowej zbiera środki na zakup podnośnika przybalkonowego Pauliny. Podczas piątkowego balu została uzbierana kwota 2 tysięcy złotych.
Zbiórka pieniędzy na wkład własny na zakup podnośnika przybalkonowego dla niepełnosprawnej Pauliny Gudyś dobiegła końca i we wtorek, 2 października przekazano mamie Pauliny czek na zakup podnośnika przybalkonowego.
"Razem z Michałem Bartosiakiem kilka miesięcy temu zadeklarowaliśmy pomoc pani Wandy Gudyś. Pani Wanda - mama Pauliny szukała pomocy, szukała sponsorów, którzy pomogliby jej przy zakupie podnośnika przybalkonowego.
Wartość całej inwestycji to 40 000 zł. Żeby podnośnik został zamontowany Pani Wanda musiała zebrać tzw. wkład własny aż 20 000 zł. Pukała do wielu drzwi, wiele osób pomocy odmówiło, wiele pomogło.
My z Michałem zadeklarowaliśmy pomoc. Michał założył zbiórkę na siepomaga.
Wpłaty wpływały ale niewielkie i nie było ich za dużo. Przypomniałam sobie, że przy akcjach na rzecz Frania czy Weroniki sporo pieniędzy zebrano z licytacji.
Bałam się trochę tego wyzwania, prowadzenia aukcji pilnowania dat itp. bo tu dzieci, praca, komisje, sesje noi wybory ale wzięłam to na siebie. Pomóc przecież trzeba.
No i udało się. Dzięki Wam, Waszym gadżetom, fantom, dzięki Waszym licytacjom i Waszym pieniądzom uzbieraliśmy 18 000 zł. Dodatkowo 2000zł uzbieraliśmy w czasie balu.
Najważniejsze, że pierwsze prace przy budowie podnośnika przybalkonowego już wykonane, a do końca października zostanie zadanie zrealizowane.
No to co możemy oficjalnie ogłosić- wykonanie zadania. DZIĘKUJE WAM BARDZO"
- podsumowuje Korajczyk-Szyperska
"Kiedy ktoś zwraca się do nas o pomoc , sami mamy wiele niewiadomych i nie wiemy czy się uda , towarzyszy nam stres i niepewność. Jednak póki co zawsze się udawało dzięki fantastycznej pracy w zespole i ogromnym wsparciu WSZYSTKICH. Serdeczne dzięki dla Was !!! Polecamy się oczywiście na przyszłość..." - dodaje Michał Bartosiak.

Z kolei najwięcej komentarzy wywołał apel do prof. Moniki Płatek pacjentów z Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie przy ul. Zalesie.
Prof. Monika Płatek alarmuje ws. KOZZD. Do prawniczki piszą osadzeni, którzy nazywają ośrodek "obozem koncentracyjnym" – informuje portal OKO.press.
Prof. Monika Płatek to znana polska prawniczka i nauczycielka akademicka, doktor habilitowana nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego.
Dramatyczną sytuację w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie przy ulicy Zalesie prof. Płatek przedstawiła 28 września 2018 na Zjeździe Katedr Prawa Karnego i Kryminologii na Wydziale Prawa Wyższej Szkole o Prawa i Administracji Rzeszowie. Wyraziła też wątpliwości, czy nie jest łamane prawo.
Jak czytamy w artykule, uczestnicy, w tym współautor „ustawy o bestiach” prof. Michał Królikowski byli wstrząśnięci, że uchwalone w 2013 roku prawo daje takie skutki.
„Gostynin to miejsce, w którym przetrzymuje się bezterminowo ludzi, którzy odbyli karę więzienia i nie popełnili żadnego nowego przestępstwa. Są tu osadzeni przez sąd cywilny, który uznaje, że stwarzają zagrożenie. Zostają zamknięci na czas nieograniczony w miejscu, które sami określają jako obóz koncentracyjny, gorszy od więzienia. Wśród osadzonych narasta poczucie bezradności i desperacji. To może się źle skończyć. Byłam tam, rozmawiałam z osadzonymi, dostaję od nich wiadomości.
Czy ktoś jeszcze o tym miejscu pamięta? Czy pamięta jak się to wszystko zaczęło?”
– pisze dla OKO.press prof. Monika Płatek z Instytutu Prawa Karnego Uniwersytetu Warszawskiego.

Sprawa wywołała mnóstwo komentarzy naszych czytelników, wszystkie mają to do siebie, że nie popierają stanowiska Prof. Monik Płatek: - Pani prof? Nie wnikam z jakiej dziedziny. Tytuł nie czyni z nikogo autorytetu. Oczywiście, że ten ośrodek to nie terapia. To ośrodek wczasowy – pisze Pani Aleksandra na naszym Fan Page'u Facebook.
- Trzeba izolować takie osoby w obawie przed zrobieniem krzywdy naszym dzieciom zrobili to raz zrobią drugi. Pani Płatek nigdy nie rozmawiała z personelem opiera się na słowach jednej strony to są źli ludzie którzy potrafili skrzywdzić dzieci – pisze z kolei internautka Ola.
- Proponuję odwiedzać DOMY Dziecka, kontrolować ich warunki i potrzeby – pisze z kolei internautka Paulina.

Z informacji sportowych, dwa artykuły wywołały największe zainteresowanie. Pierwszy to relacja z
Lizbony, gdzie Reprezentacja Polski po emocjonującym meczu przegrała z Niemcami 0:1 (0:0) w finale Mistrzostw Świata w piłce nożnej 6-osobowej, tzw. Minifutbolu. Mimo porażki w finałowym meczu z Niemcami, doskonale zaprezentował się w Reprezentacji Polski kapitan Bartłomiej Dębicki, piłkarz Mazura Gostynin.

W finale sprawdziła się niestety dla Polski stara piłkarska prawda Garrego Linekera, że na mundialu „i tak zawsze wygrywają Niemcy”.
Jednak sam awans a wcześniej sukces w półfinale w meczu z Portugalią, gdy to za sprawą dwóch bramek Dębickiego Polacy awansowali do wielkiego finału, spowodował, że turniej ten pozostanie na długo w pamięci kibiców go obserwujących jak i przede wszystkim samych piłkarzy. Srebrny medal Mistrzostw Świata to ogromny sukces piłkarzy Reprezentacji Polski w piłce nożnej sześcioosobowej, jak nie wątpliwie jeden z największych sukcesów w karierze Bartka Dębickiego, piłkarza Mazura.
W meczu finałowym Polska straciła gola cztery minuty przed końcem meczu, w 36 minucie i piłkarze kadry trenera Klaudiusza Hirsza nie zdołali wyrównać.

W środę, 3 października 2018 r. w wietrzne przedpołudnie na boisku ORLIK Stadionu MOSiR Gostynin rozegrano XXI Mistrzostwa Powiatu Piłkarskich szóstek dziewcząt w roczniku 2003-2005.

Tytuł najlepszej drużyny obroniła Szkoła Podstawowa z Lucienia, po komplecie trzech zwycięstw w decydującej, finałowej rundzie. W zawodach wzięło udział sześć szkół a zmagania zorganizował Gostyniński Szkolny Związek Sportowy.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie