Popularny: 2800 odsłonInformacje4 dni temu, 15:39,

Młodzież z Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego na stażach zawodowych w Portugalii


Miastem docelowym, w którym młodzież będzie przebywać 2 tygodnie jest Braga, jedno z najstarszych miast w Portugalii

Uczymy się przez całe życie – także w czasie wakacji. Młodzież szkół branżowych branży motoryzacyjnej zdobywa wiedzę w różnorodnych formach, lekcjach, zajęciach praktycznych, praktykach zawodowych, szkoleniach, a w wakacje 2021 r otrzymała możliwość w ramach Erasmus + odbycia staży zawodowych w Portugalii.W dniu 18 lipca 2021 r piętnastoosobowa grupa  uczniów  kształcąca się w  zawodach: kierowca mechanik, mechanik pojazdów samochodowych i technik pojazdów samochodowych wyruszyła na staż zawodowy do Bragi w Portugalii.

Niezapomnianych przeżyć dostarczył uczniom lot z Okęcia do Frankfurtu, a potem z Frankfurtu do Porto - miasta położonego w północnej części Portugalii nad Oceanem Atlantyckim u ujścia rzeki  Duero, drugiej - co do wielkości metropolii w państwie, po Lizbonie.

Miastem docelowym, w którym młodzież będzie przebywać 2 tygodnie jest Braga, jedno z najstarszych miast w Portugalii. Zostało bowiem założone już w czasach rzymskich i jego historia trwa nieprzerwanie od ponad 2000 lat. Jedną z wizytówek Bragi jest słynne sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry, do którego prowadzą  bogato zdobione schody. Idąc nimi, mija się wiele rzeźb, kapliczek oraz fontann. Natomiast z samego szczytu schodów roztacza się niesamowity widok na miasto i jego okolicę. Na górę można dostać się również oryginalną koleją linowo-szynową, która pochodzi z 1883 roku.

W samym centrum miasta również znajduje się wiele ciekawych budowli. Między innymi XV-wieczna brama Arco da Porta Nova, XIV-wieczna kaplica królewska, czy też monumentalna Katedra Se, która została wzniesiona już w XI wieku. Te wszystkie atrakcje były w programie stażu na pierwszy dzień, mają pomóc młodzieży w zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu.

Młodzieży, opiekunom – pani Ani Rucińskiej i panu Sebastianowi Jarosowi- życzymy zdrowia, niezapomnianych doświadczeń i wrażeń i tyle…samo lądowań co startów.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: GCE Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie