Popularny: 800 odsłonInformacje12 września 2018, 13:27,

Mundurowi odwiedzili podstawówki

Z początkiem roku szkolnego gostynińscy policjanci rozpoczęli działania prewencyjne i profilaktyczne w szkołach. Mundurowi w pierwszym tygodniu września czuwali nad bezpieczeństwem dzieci w drodze do szkoły, natomiast teraz rozpoczęli cykl spotkań z uczniami.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych


W ramach programu „B&N” oraz kampanii „Kierowco! Nie polujemy na zebrach” wczoraj odbyło się spotkanie z uczniami SP nr 1 w Gostyninie. Natomiast dzisiaj tożsame działania zostały przeprowadzone dla uczniów szkoły w Zwoleniu. Funkcjonariusze najpierw przeprowadzili pogadankę z dziećmi o różnych zagrożeniach jakie mogą napotkać w drodze do szkoły oraz przypominali przepisy i zasady ruchu drogowego. Następnie wspólnie z najmłodszymi, rozpoczęli ćwiczenia dotyczące bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę ulicy.

Policjanci przypominali także by dzieci, ich odzież i tornistry, wyposażone były w elementy odblaskowe, dzięki czemu dzieci będą bardziej widoczne na drodze.

Kolejne spotkania już zostały zaplanowane.

Zdjęcia: SP nr 1/KPP Gostynin


Napisz komentarz

Popularny: 2400 odsłonInformacje12 września 2018, 12:59,

Pijany wandal demolował auta w centrum miasta

Pijany wandal demolował auta w centrum miasta

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi, który uszkodził dwa pojazdy w centrum miasta. Zatrzymał go, w czasie wolnym po służbie, gostyniński dzielnicowy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
25-latka zatrzymał policjant po służbie

Do incydentu doszło w nocy z 10 na 11 września br. w centrum Gostynina. Policjanta, przebywającego w swoim domu, zaniepokoił głośny odgłos uderzenia dobiegający z ulicy. Przez okno zauważył, że mężczyzna uderza rękoma i kopie w zaparkowane samochody. Mundurowy natychmiast wybiegł z domu i zatrzymał wandala. Pijany 25-letni mieszkaniec Gostynina został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Czynności policjantów wykazały, że 25-latek poniszczył dwa pojazdy, czym spowodował szkody na kwotę kilkuset złotych. Wczoraj usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za który kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Tematy:wandal

Napisz komentarz

Komentarze

realista, 13 września 2018
Piękna postawa Pana Policjanta - wzór do naśladowania a wandala przydałoby się spałować jak on samochody.

Polecane dla Ciebie

Dodaj ogłoszenie