Informacje9 października 2019, 12:22,

Na zakończenie sezonu UKS Zwoleń-Team przywozi pierwsze miejsca z odległego Jasła


Udostępnij
Gratulujemy!

Już po raz siódmy, w Jaśle odbyły się ogólnopolskie zawody „Run and Rollspeed” - biegi masowe i jazda szybka na rolkach i nartorolkach. W sobotę, 5 października 2019 r. zmagania sportowe skupiły zawodników z czołowych klubów z całej Polski: Warszawa, Zakopane, Gostynin, Sanok, Kraków, Skawina, Pisz, Jedlicze, Wysowa Zdrój, Nowy Sącz, Katowice, a także z: Sosnowca, Przemyśla.W tegorocznej imprezie wzięło udział blisko 200 zawodników o różnym stopniu zaangażowania  w sport i aktywność fizyczną. W konkurencjach biegowych, rolkarskich i nartorolkarskich brali udział amatorzy i zawodowcy; małe dzieci w wieku przedszkolnym, młodzież szkolna, dorośli.

W sprzyjającym rejonie miasta Jasła /na terenie MOSiR zawierającego: halę sztuk walki, basen otwarty i kryty, lodowisko, parki linowe, boisko baseballowe, tor dla BMX, boiska piłkarskie/ odbyły się spektakularne wyścigi na rolkach szybkich i  nartorolkach na dystansach: 500m, 1500m, 10 km.

Uczniowski Klub Sportowy Zwoleń-Team reprezentowała na dystansie 10 km Klaudia Tyszkiewicz, która w konkurencji „łyżworolki szybkie” od samego początku narzuciła bardzo wysokie tempo i z dość dużą przewagą zdobyła złoty medal w kategorii OPEN wśród kobiet.
Od samego startu z ponad 70 zawodników Trener UKS Z-T – Łukasz Flejszer w tempie średnim 33 km/h uciekał przed zasadniczą grupą. W dość trudnych warunkach pogodowych, w deszczu pierwsze okrążenie wytrzymał jego główny rywal - czołowy zawodnik z Jasła. W drugim okrążeniu Trener taktycznie postanowił podkręcić tempo, aby zgubić szarpanym rytmem, interwałami rywala, uzyskać przewagę czasową i rezerwę do dwuboju (biegu na 5 km).
Kolejne okrążenia: 3, 4, 5 …, 90 stopniowe zakręty, utrzymywanie średniego tempa aż do samego finiszu to samotna walka z czasem i szybka regeneracja do biegu na 5 km (kontynuacja dwuboju).  

Wśród mężczyzn na dystansie 10 km piąte miejsce w open wywalczył Mateusz Chojnacki – U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM (tym samym 3 miejsce w kat. M20-39).

Wyniki rolki szybkie reprezentantów UKS Z-T na dystansie 10 km:
1 miejsce open rolki 10 km - Łukasz Flejszer
1 miejsce rolki 10 km w kat. M20-39 - Łukasz Flejszer
1 miejsce open rolki 10 km w kat. kobiety - Klaudia Tyszkiewicz /4 miejsce w open/
3 miejsce rolki 10 km w kat. M20-39 - Mateusz Chojnacki /5 miejsce w open/

Bieg uliczny na dystansie 5 kilometrów podsumował całą imprezę w deszczowej aurze.
I tu 6 miejsce w OPEN wywalczył Trener U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM, a 4 miejsce w kat. M20-39, natomiast Mateusz 8 miejsce w open (5 miejsce w kat. M20-39).

W całej idei zawodów najważniejszym stał się DWUBÓJ – czyli połączenie rywalizacji z biegu oraz wyścigu na rolkach szybkich lub nartorolkach. 1 miejsce w kat. OPEN przypadło Trenerowi, natomiast 4 miejsce jego podopiecznemu, Mateuszowi Chojnackiemu.

Na zawodników w biegach głównych czekały medale, dla dzieci upominki, a dla zwycięzców wartościowe nagrody. Dodatkową atrakcją było również losowanie nagród wśród wszystkich startujących zawodników.

„Wysokie lokaty wywalczone w Jaśle - to był nasz rolkarski dzień, uśmiech, doskonała zabawa, radość z aktywności fizycznej, którą na co dzień pasjonujemy się. Pierwsze miejsca na zakończenie sezonu bardzo cieszą, są zwieńczeniem mozolnych treningów, ponad 25 startów w sezonie, motywują do dalszej pracy.
Przed zawodnikami UKS Z-T nadchodzi sezon łyżwiarstwa szybkiego listopad-marzec 2019/2020, a następnie okres startowy wrotkarstwa szybkiego kwiecień-październik 2020 - mówi Ł.Flejszer.

Zapraszamy do obejrzenia video relacji z zawodów w Jaśle:

WYNIKI reprezentantów UKS Z-T:

1 miejsce open rolki 10 km - Łukasz Flejszer
1 miejsce rolki 10 km w kat. M20-39 - Łukasz Flejszer
6 miejsce bieg 5 km w open - Łukasz Flejszer
4 miejsce bieg 5 km w kat. 20-39 - Łukasz Flejszer
1 miejsce w dwuboju: rolki 10km + bieg 5km Łukasz Flejszer

1 miejsce open rolki 10 km w kat. kobiety - Klaudia Tyszkiewicz /4 miejsce w open/

3 miejsce rolki 10 km w kat. M20-39 - Mateusz Chojnacki /5 miejsce w open/
8 miejsce w open bieg 5km - Mateusz Chojnacki
5 miejsce bieg 5km w kat. M 20-39 Mateusz Chojnacki
4 miejsce w dwuboju: rolki + bieg Mateusz Chojnacki 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Zwoleń Team

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie