Informacje 5 października 2018, 10:55,

Nabór wniosków pracodawców z pow. gostynińskiego na organizację szkoleń dla bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie informuje, że posiada środki i prowadzi nabór wniosków pracodawców z terenu powiatu gostynińskiego na organizację szkoleń dla bezrobotnych na podstawie trójstronnej umowy szkoleniowej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Uczestnikami projektu mogą być osoby młode do 30 roku życia bez pracy


Uczestnikami projektu mogą być osoby młode do 30 roku życia bez pracy, zarejestrowane w PUP jako bezrobotne (należące do II profilu pomocy), które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET) zgodnie z definicją osoby z kategorii NEET przyjętą w Programie Operacyjnym PO WER 2014-2020.Osoby z kategorii NEET- to osoby młode, które spełniają łącznie trzy następujące warunki:

  • nie pracują

  • nie kształcą się (tj. nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym),

  • nie szkolą się (tj. nie uczestniczą w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy. W procesie oceny czy dana osoba się nie szkoli, a co za tym idzie kwalifikuje się do kategorii NEET, będzie badane czy brała ona udział w tego typu formie aktywizacji, finansowanej ze środków publicznych w okresie ostatnich 4 tygodni),

Wsparcie dla osób młodych będzie udzielane zgodnie za standardami określonymi w Planie realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce tzn. w ciągu 4 miesięcy zostanie zapewniona wysokiej jakości oferta zatrudnienia, dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu lub stażu dla grup:

  • osoby do 25 r.ż - 4 miesiące liczone od dnia rejestracji w urzędzie,

  • osoby powyżej 25 r.ż – 4 miesiące liczone są od dnia przystąpienia do projektu.

Szczegółowe informacje oraz wniosek  wraz z wymaganymi załącznikami można pobrać osobiście w siedzibie Urzędu, pok. 28 II piętro lub ze strony internetowej: gostynin.praca.gov.pl

Wszelkie niezbędne informacje i wskazówki pod nr telefonu 24 269 71 78.

Tematy: Uząd Pracy praca

Napisz komentarz

Popularny: 1400 odsłon Informacje 4 października 2018, 14:34,

Agnieszka Komorowska z SOSW obroniła tytuł Mistrzyni Polski

Kolejny znakomity start w zawodach sportowych zaliczyli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Gostyninie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Jaki jest jej przepis na sukces?

W rozegranych pod koniec września Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych „Sprawni Razem” w Warszawie Agnieszka Komorowska w kategorii do 16 lat 1. miejsce. Tym samym pochodząca z Miałkówka Agnieszka obroniła tytuł wywalczony w ubiegłym roku.

W tej samej kategorii do 16 lat IV miejsce zajął Grzegorz Marciniak.

Jaki jest przepis na sukces uczennicy SOSW? "Po prostu pracujemy ciężko od 4 lat i chyba tyle" - odpowiedział portalowi nauczyciel i trener Marcin Nowicki


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie