Popularny: 1100 odsłonInformacje20 listopada 2018, 10:24,

Narodowe czytanie Przedwiośnia w Szczawinie Kościelnym

W niedziele 18 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczawinie Kościelnym odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.


Udostępnij 31
Tańce narodowe wykonał Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Szczawin Kościelny


Losy Cezarego Baryki czytali: Barbara Stępniak, Marian Ostrowski, Marian Żuchniewicz, Urszula Koniarek, Małgorzata Salamandra, Jacek Ciesielski, Anna Wypych. Tańce narodowe wykonał Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Szczawin Kościelny.

autor/źródło: GOK Szczawin Kościelny

Napisz komentarz

Popularny: 1100 odsłonInformacje20 listopada 2018, 01:34,

Adam Struzik ponownie wybrany Marszałkiem Województwa Mazowieckiego

Adam Struzik ponownie wybrany Marszałkiem Województwa Mazowieckiego

W poniedziałek, 19 listopada 2018 r. w warszawskim Pałacu Ministra Skarbu odbyła się I inauguracyjna Sesja nowej kadencji Sejmiku Województwa Mazowieckiego.


Udostępnij 9
Czy to jest najlepsze rozwiązanie?

Wśród zaplanowanych punktów był ten najważniejszy, czyli wybór Marszałka. Głosami Koalicji Obywatelskiej i PSL 26 za i 24 przeciw oraz 1 głos nieważny, na to stanowisko wybrany został Adam Struzik z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który pełnił tę funkcje nieprzerwanie od 2001 roku.

- Bardzo serdecznie dziękuję, za zaufanie koalicji. Wierzę głęboko, że tak jak w wyborach w 2006 roku, kiedy udało nam się poprzez świadomą w pełni i odpowiedzialną decyzję zblokować nasze listy i w efekcie zbudować większość w tym sejmiku i wielu innych, tak teraz dzisiaj, ten krok, który otwiera myślę, drogę do koalicji w dziewięciu sejmikach, będzie tym, który dokona istotnej zmiany w wyborach do Parlamentu Europejskiego a później w wyborach do sejmu i senatu. - powiedział Adam Struzik tuż po wyborze na stanowisko Marszałka.

Struzik po wyborze przedstawił swoich kandydatów na wicemarszałków: Wiesława Raboszuka (KO) i Rafała Rajkowskiego (KO), a na członków zarządu - Elżbietę Lanc (KO) i Janinę Orzełowską (PSL). Te kandydatury zostały poparte przez większość radnych.

autor/źródło: Piotr Mrówka / foto: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie