Popularny: 3500 odsłonInformacje12 lutego, 12:18,

Nie opłaca się umierać. Wysokie koszty pogrzebu

Nie opłaca się umierać. Wysokie koszty pogrzebu

Osobie, która pokrywa koszty pogrzebu wypłacany jest zasiłek pogrzebowy. W 2018 roku i obecnie wynosi on 4 tys. zł. Osoba taka musi zadbać o odbiór i przewóz zwłok, przygotowanie ciała do pogrzebu i organizację pochówku na cmentarzu. Pieniądze z reguły wystarczają tylko na część wydatków.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 98
Jeszcze kilka lat temu, zasiłek pogrzebowy wynosił prawie 6,5 tys. zł, teraz dużo mniej


Przygotowanie ciała do pogrzebu nie jest tanie. Zmarłemu należy kupić trumnę lub urnę,  kwiaty, ostatnio też  oprawę muzyczną. Dużą część zasiłku należy przeznaczyć na opłaty administracyjne na cmentarzu, związane z zakupem lub przedłużeniem praw do grobu czy usługami grabarskimi.

Koszty pochówku zmieniają się w zależności od miejscowości, w którym będzie on organizowany. Jak to wygląda w Gostyninie ?

Ceny pochówków są różne także ze względu na jego rodzaj.

Za trumnę musimy zapłacić od 1200 zł do 3000 zł.

Ksiądz, organista i pomoc kościelna to zwykle 1400-1500 zł.

Kremacja, coraz częściej stosowana to 600 zł.

Koszt pogrzebu to zwykle 1000 zł, grabarza 500 zł. Musimy pamiętać o wieńcu, za który zapłacimy od 200 zł do 1000 zł.

Na koniec stypa to koszt rozpoczynający się średnio od 35 zł za osobę.

Zasiłek pogrzebowy to jednorazowe świadczenie na pokrycie kosztów pogrzebu. Przysługuje w razie śmierci ubezpieczonego, osoby pobierającej emeryturę lub rentę albo członka ich rodzin. Za taką osobę uważa się m.in. małżonka zmarłego, rodziców, rodzeństwo, dzieci zmarłego i macochę lub ojczyma.


Napisz komentarz

Komentarze

Xxx, 5 dni temu
To pis zabrał tą rożnice za rządow po
2016, 13 lutego
28 lat temu zmarł mi ojciec i wtedy to był szok ,gdy ksiądz podał cenę pochówku. A ubezpieczenie wypłacali wtedy po pogrzebie i trzeba było skombinować kasę. Teraz dalej jest niedowierzanie. A zakład pogrzebowy dolicza 100 zł za śmieci. W całej tej branży za wszystko trzeba płacić.
Jerzy, 12 lutego
KSIĄDZ ZA 1 GODZINĘ PRACY WRAZ Z ORGANISTĄ I KOŚCIELNYM POBIERA 1500 ZŁ. TO DOPIERO ZAROBEK. A MOŻE TAK " co łaska " nie więcej jak 500 zł . Z powodzeniem by wystarczyło.
Popularny: 1800 odsłonInformacje12 lutego, 11:50,

Kontrolowali trzeźwość kierujących – znaleźli narkotyki u pasażera

Kontrolowali trzeźwość kierujących – znaleźli narkotyki u pasażera

Wczoraj policjanci gostynińskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych, sprawdzili trzeźwość ponad 300 kierujących. Zatrzymali też jednego pasażera, który posiadał marihuanę.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 31
Przy 18-latku mundurowi znaleźli torebkę foliową z suszem roślinnym

Działania „Trzeźwość w przewozie osób” ukierunkowane były na kontrole kierujących zajmujących się zbiorowym transportem osób. W tym celu funkcjonariusze przebadali 312 kierujących, w tym 46 busami i autobusami. Dodatkowo 3 kierujących przebadano pod kątem kierowania pojazdem pod działaniem narkotyków. We wszystkich przypadkach wyniki badań były negatywne.

W trakcie działań, policjant gostynińskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszem SPPP w Płocku, zatrzymali w Sannikach do kontroli kierującego Oplem Zafira. Badanie kierującego pod kątem zawartości alkoholu i narkotyków w organizmie nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Natomiast przy 18-letnim pasażerze mundurowi znaleźli torebkę foliową z suszem roślinnym.

"Mężczyzna został zatrzymany, a badanie zabezpieczonej substancji wykazało marihuanę. Jeszcze wczoraj, 18-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających" - informuje podkom. Dorota Słomkowska oficer prasowy gostynińskiej policji.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Tematy:narkotyki

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie