Popularny: 800 odsłonInformacje22 maja, 11:23,

Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego - policja podsumowuje wczorajszą akcję

Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego - policja podsumowuje wczorajszą akcję

Udostępnij 12
Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na zachowanie właściwych relacji pieszy – kierujący

Wczoraj gostynińscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole w rejonie przejść dla pieszych, aby zapewnić bezpieczeństwo niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Podczas pełnienia służby funkcjonariusze zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów.Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na zachowanie właściwych relacji pieszy – kierujący. Podczas prowadzonych działań niestety nie brakowało zarówno kierujących jak i pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Podczas działań mundurowi łącznie ujawnili 19 wykroczeń, z czego 8 wykroczeń popełnili kierujący wobec pieszych, dotyczyły one parkowania pojazdów w rejonie przejść dla pieszych.

Wykroczenia polegające na jeździe po chodniku popełniło 3 kierujących jednośladem. Ponadto policjanci ujawnili 8 wykroczenia popełnione przez pieszych polegających na przechodzeniu w miejscach niedozwolonych, oraz chodzenia niewłaściwą stroną drogi.

Apelujemy o wzajemny szacunek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego bez względu na to, czy poruszamy się pieszo, rowerem, czy też samochodem. Dojeżdżając do przejść dla pieszych zmniejszmy prędkość, natomiast do pieszych zwracamy się z apelem o noszenie nawet w obszarze zabudowanym elementów odblaskowych oraz dokładne upewnienie się nawet na oznakowanych przejściach, czy takie przejście odbędzie się w sposób bezpieczny.

autor/źródło: KPP Gostynin / foto: ralf
Tematy:nurd

Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkanka, 22 maja
W Gostyninie to się bardzo rzadko zdarza żeby ktoś się zatrzymał i przepuścił kogoś przez pasy, najszybciej się zatrzymują kierowcy na innych blachach a nie ma WGS ;/ kto by nie stał przy pasach i tak się nie zatrzymają, z racji tego ja też się nie zatrzymuje skoro inni kierowcy mnie nie przepuszczają na pasach nawet jak się idzie z wózkiem i dzieckiem :/
Dodaj ogłoszenie