Popularny: 1800 odsłonInformacje29 maja 2018, 15:07,

Niedawno odwiedziłam świetlicę dla seniorów w Starej Betoniarni

Niedawno odwiedziłam świetlicę dla seniorów w Starej Betoniarni

Pomieszczenia zapraszają jasnym wystrojem i dobrym wyposażeniem. Niestety ilość odwiedzających ją seniorów jest niewielka. To około 10-20 osób, które mają więcej siły aby tam dotrzeć.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Niestety ilość odwiedzających ją seniorów jest niewielka


W soboty gdy organizowane są wieczorki taneczne, seniorów jest trochę więcej. Ubolewam, że przydatność tego miejsca rozkłada na łopatki zbyt duża odległość. Sprawdziło się moje przekonanie, że taka ogólnodostępna, miejska świetlica będzie miała sens jedynie wtedy gdy będzie bliżej centrum miasta. Wielka szkoda-bo nakłady poniesione na wyposażenie były znaczne.

Troszkę więcej osób przychodzi we wtorki, czwartki i soboty bo tak to na razie seniorzy sobie ustalili. Można sobie wspólnie pożartować, potańczyć i miło spędzić czas. W towarzystwie drugiej osoby jest zawsze siła, bo zapominamy trochę o sobie i swoich problemach.

Wiele niezauważonych jeszcze potrzeb ludzi starszych jest w naszym mieście. Staram się zawsze słuchać pomysłów i rozmawiać ze wszystkimi, którzy chcą coś wnieść i włożyć jakiś wysiłek w pracę społeczną w naszym mieście.

Myślę, że jest kilka spraw, o które warto zawalczyć w najbliższym czasie-ale o tym później. Staramy się wspólnie z IdG zainteresować problemami ludzi starszych w naszym mieście władze Urzędu Marszałkowskiego bo wiemy, że są środki przeznaczone na takie cele. Dlatego działamy.

Na tym kończę i zapraszam do częstszego odwiedzania świetlicy.

Anna Roszak


Napisz komentarz

Popularny: 500 odsłonInformacje29 maja 2018, 14:44,

Mega hit w kinie Siemowit na Dzień Dziecka

Mega hit w kinie Siemowit na Dzień Dziecka

W najbliższy piątek, 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Z tej okazji kino Siemowit zaprasza na 2 propozycje filmowe: "Avengers - wojna bez granic" oraz "Traktorek Florek" dla najmłodszych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Zobacz najnowszy repertuar

Avengers - wojna bez tajemnic (akcji, sci-fi)

Potężny Thanos zbiera Kamienie Nieskończoności w celu narzucenia swojej woli wszystkim istnieniom we wszechświecie. Tylko drużyna superbohaterów znanych jako Avengers może go powstrzymać.

Traktorek Fłorek ratuje farmę (familijny)

Niekiedy może wydawać się, że nic nie jest w stanie zburzyć wiejskiej sielanki. Przyjaciele: Gustaw i Florek jak zawsze oddają się wiejskim zajęciom, pracy, zabawie i beztrosce. Jednak przyjazd tajemniczych przybyszy w garniturach burzy ich spokój. Kompani muszą połączyć siły żeby ocalić farmę, na którą mają chrapkę wielkomiejscy urzędnicy.

To ludzie bez serca, którzy kierują się wyłącznie bezdusznymi przepisami. Wszyscy mieszkańcy farmy rozpoczynają zatem wielką mobilizację i obmyślają plan, który ma powstrzymać biurokratów. Piękna i uniwersalna opowieść o sile solidarności

Rampage - dzika furia (akcja, sci-fi)

Prymatolog Davis Okoye (Dwayne Johnson), który trzyma ludzi na dystans, nawiązał silną więź z George’em — niezwykle inteligentnym gorylem srebrnogrzbietym, którym opiekuje się od czasu jego narodzin. Niestety wskutek nieudanego eksperymentu genetycznego ta łagodnie usposobiona małpa zmienia się w gigantyczną, rozwścieczoną bestię. Na domiar złego wkrótce okazuje się, że istnieją też inne zwierzęta, które uległy podobnej przemianie.

Nowo stworzone drapieżniki alfa przedzierają się przez Amerykę Północną, niszcząc wszystko na swojej drodze. Okoye łączy siły z odrzuconym przez środowisko inżynierem genetycznym, aby znaleźć antidotum. Jednocześnie stara się przetrwać na nieustannie zmieniającym się polu walki i nie tylko zapobiec globalnej katastrofie, ale też uratować przerażającą istotę, która niegdyś była jego przyjacielem.

Duża ryba i Begonia (animacja)

Chun żyje w mistycznej krainie zamieszkałej przez magiczne istoty. Gdy kończy szesnaście lat zostaje przeniesiona do świata ludzi, gdzie pod postacią czerwonego delfina musi spędzić siedem dni. Nowa rzeczywistość okazuje się pełna niebezpieczeństw. Od śmierci ratuje ją młody chłopak, który niestety sam traci życie. Chun za wszelka cenę postanawia przywrócić chłopca do świata żywych.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie