1000 odsłonInformacje8 lipca, 14:11,

Nieodpowiedzialny rowerzysta

Nieodpowiedzialny rowerzysta


Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza zagrożenie na drodze. Pijany kierowca samochodu, motocykla, roweru, hulajnogi czy innego pojazdu może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. W przypadku pijanego rowerzysty największe zagrożenie stwarza on jednak dla samego siebie. Każde zdarzenie drogowe, nawet bez udziału drugiego pojazdu, może przypłacić poważnymi obrażeniami.W sobotę (6.07) przed godziną 18 na jednej z dróg gminy Sanniki, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Jego tor jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów. Mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Cyklistą okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. Mężczyzna, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu grozi wysoki mandat, kara aresztu, wysoka grzywna, a nawet zakaz kierowania jednośladami.

Rowerzyści zaliczają się do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ich udział  w nawet niegroźnie wyglądającym wypadku może zakończyć się dla nich poważnym kalectwem, a nawet śmiercią. Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Apelujemy o rozsadek na drodze - nie tylko po to, by uniknąć wysokiego mandatu.

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie