7700 odsłonInformacje1 września 2023, 12:40,

Nowi Dyrektorzy w placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Gostyniński


"Ogólniak" ma nowego dyrektora

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2023/2024 nastąpiły zmiany na stanowisku Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyninie oraz na stanowisku Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie.Z dniem 1 września 2023 r. funkcję Dyrektora Poradni Psychlogiczno-Pedagogicznej w Gostyninie objęła Pani Weronika Pokropińska wyłoniona w konkursie na stanowisko dyrektora Poradni. Nowa Pani Dyrektor swoje doświadczenie zawodowe zdobyła w szkole podstawowej, posiada stopień nauczyciela dyplomowanego oraz niezbędne przygotowanie i kwalifikacje do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością, które będzie przydatne w pracy na stanowisku dyrektora Poradni.

Z końcem sierpnia bieżącego roku upłynął okres kadencji Pani Anny Latoszek wieloletniej Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie. Nową Dyrektor Liceum została Pani Urszula Ambroziak-Bereszczyńska, nauczyciel dyplomowany z wieloletnim doświadczeniem w pracy dydaktyczno-wychowawczej, egzaminator maturalny oraz doradca metodyczny. Zarząd Powiatu Gostynińskiego powierzył stanowisko Dyrektora Liceum w porozumieniu z organem nadzoru pedagogicznego i po wyrażeniu pozytywnej opinii przez Radę Pedagogiczną Szkoły ponieważ w odpowiedzi na ogłoszenie o konkursie na ww. stanowisko nie wpłynęła żadna oferta. Nowy gospodarz Liceum spełnia wszystkie wymagania formalne jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko kierownicze w publicznej szkole ponadpodstawowej oraz posiada kompetencje i doświadczenie, które mogą być wykorzystane w pracy na stanowisku Dyrektora.

W dniu 31 sierpnia 2023 r. odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem ustępujących oraz nowych dyrektorów. Podczas spotkania Starosta Gostyniński Pan Arkadiusz Boruszewski oraz Wicestarosta Gostyniński Pani Maria Wróblewska - podziękowali za trud i zaangażowanie w wykonywaniu swoich obowiązków dotychczasowej Dyrektor Liceum Pani Annie Latoszek oraz pełniącej obowiązki Dyrektora Poradni Pani Krystynie Koper-Latoszek życząc satysfakcji i zadowolenia w dalszym życiu osobistym i zawodowym.

Nowej kadrze dyrektorskiej powierzono stanowiska dyrektorów na okres 5 lat szkolnych życząc samych udanych inicjatyw i decyzji w zarządzaniu, owocnej współpracy ze środowiskiem szkolnym oraz wszelkiej pomyślności w realizacji zawodowych zamierzeń.

Jesteśmy przekonani, że doskonałe przygotowanie merytoryczne i wieloletnie doświadczenie zawodowe nowych Pań Dyrektor w połączeniu z chęcią do pracy, kreatywnością i troską o powierzone placówki przyniosą pozytywne efekty w działalności obu jednostek.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie