Popularny: 1300 odsłon Informacje 12 marca, 11:03,

Nowy stadion w Płocku coraz bliżej. A w Gostyninie?

W Płocku coraz głośniej mówi się o budowie nowego stadionu.A co ze stadionem w Gostyninie? Projekt gotowy, brak środków w budżecie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 21
W poprzedniej kadencji  radni Inicjatywy dla Gostynina  zabiegali o podjęcie działań w sprawie modernizacji stadionu miejskiego. Udało się. Pod koniec kadencji  projekt budowlany był gotowy.


W Płocku coraz głośniej mówi się o budowie nowego stadionu. Obecny stadion sportowy został oddany do użytku w 1973 r. Z towarzyszącą infrastrukturą zajmuje ok. 10 ha. Obiekt przeznaczony jest dla 10 tys. widzów i nie posiada dachu nad trybunami. W ramach rozgrywek ekstraklasy odbywają się tam mecze piłki nożnej klubu Wisła Płock.

2 lata temu  płocki Urząd Miasta informował, iż ma gotową koncepcję budowy nowego stadionu sportowego z zadaszaniem nad trybunami dla 15 tys. widzów.

7 grudnia 2018 roku Urząd Miasta Płocka ogłosił, że ofertę na rozbiórkę oraz budowę nowego stadionu im. Kazimierza Górskiego złożyły 4 firmy. 28 lutego br. podjęto decyzję w sprawie oceny zgłoszonych wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.  Przedstawiciele Urzędu Miasta Płocka wybrali trzech z czterech wykonawców, którzy zgłosili swój akces do remontu stadionu Wisły Płock. Wybrane firmy mają złożyć swoje oferty cenowe, co prawdopodobnie stanie się za około miesiąc. Póki co w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Płocka na budowę stadionu zabezpieczono 100 milionów złotych.

A co ze stadionem w Gostyninie?

Projekt gotowy, brak środków w budżecie.

W poprzedniej kadencji  radni Inicjatywy dla Gostynina  zabiegali o podjęcie działań w sprawie modernizacji stadionu miejskiego. Udało się. Pod koniec kadencji  projekt budowlany był gotowy.

Jak poinformował burmistrz,  na jednej z grudniowych sesji  Rady Miejskiej „projekt jest już w Starostwie, oczekuje na wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę”.

Modernizowany stadion  ma otrzymać licencję do gry w III lidze, więc konieczne były konsultacje projektu z przedstawicielami Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

 „Były pewne drobne zastrzeżenia, ale na szczęście wszystko zostało przez projektanta poprawione i mam nadzieję, że faktycznie to pozwolenie zostanie wydane”- dodał  burmistrz w czasie sesji.

Planowane jest podzielenie inwestycji na etapy, np. wykonanie boiska treningowego, które znajduje się od strony torów. Dodatkowo jest planowana modernizacja stadionu -  płyty, bieżni, tak żeby spełniał on funkcję lekkoatletycznego.

Na chwilę obecną radni, wśród których Prawo i Sprawiedliwość ma większość nie zabezpieczyli środków na to zadanie.

Do tematu powrócimy.

 


Napisz komentarz

Komentarze

xyz, 12 marca
O czym my mówimy? Piłko - łapy za bramkami są od dawna w planach do dziś bramkarze niejednokrotnie biegają "do lasku", żeby piłkę znaleźć :) Oświetlenie też by się przydało ;) Zacznijmy od postaw :)
Kibic, 12 marca
Modernizacja stadionu w Gostyninie jest potrzebna i nie ma co tu się nad tym zastanawiać ? Ale porównywać budowę stadionu w Płocku i w Gostyninie to jak porównywać zespół Wisły Płock do zespołu Mazura Gostynin !!!
Informacje 12 marca, 10:50,

Wagary poetyckie Chwilka - promocja tomiku wierszy Teresy Wojno

Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie zaprasza 21 marca br. (czwartek) na promocję tomiku wierszy zmarłej w 2017 roku Teresy Wojno. Poetyckie spotkanie odbędzie się w sali kawiarnianej MCK o godzinie 18.00.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 6
Tomik poezji „Chwilka” jest hołdem dla twórczej pracy artystki oraz uszanowaniem Jej jako wyjątkowej osoby

Teresa Wojno, była artystką znaną ze swoich pięknych obrazów propagujących przede wszystkim folklor i odchodzące w zapomnienie tradycje ludowe, ale także urokliwe kwiaty, majestatyczne anioły czy wycinane z wielką precyzją wycinanki.

Artystka współpracowała z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sannikach, które wydało książkę „Nasza spuścizna – obrzędy w ilustracjach i teksty”, Stowarzyszeniem Kulturalnym „Ziarno” w Grzybowie, publikującym jej kalendarz i karty pocztowe oraz Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Gąbińskiej.

Wiersze Tereni Wojno, to wyjątkowe perełki ukazujące autorkę jako osobę bardzo wrażliwą i twórczą. Była Ona też przede wszystkim propagatorką tradycji ludowych na terenie Gostynina i okolic, o czym świadczą m.in. wiersze pisane gwarą.

Tomik poezji „Chwilka” jest hołdem dla twórczej pracy artystki oraz uszanowaniem Jej jako wyjątkowej osoby.

Tematy: Teresa Wojno

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie