Popularny: 1200 odsłonInformacje4 listopada 2022, 13:00,

O co właściwie chodzi z tą Niepodległością? Lekcja historii dla uczniów "Trójki"W czwartek (3 listopada br.) Filia biblioteczna nr 1 gościła klasy drugie ze Szkoły Podstawowej nr 3O godzinie 10.00 zawitała klasa 2b z wychowawczynią Elżbietą Kossobudzką, o 11.00 klasa 2a z panią Elżbietą Garmadą i o 12.00 klasa 2c z panią Agatą Krajewską oraz panią Beatą Wasiak-Grudzińską - dyrektor szkoły. Wszystko za sprawą zbliżającej się 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości: „Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Narodu w walkach o wolność Ojczyzny - jest uroczystym Świętem Niepodległości".

Co za tym idzie, nieodzownie towarzyszą mu symbole i barwy narodowe. Krótka scenka oraz prezentacja multimedialna wyjaśniła uczniom w przystępny sposób jak ważny jest to dzień i dlaczego my Polacy powinniśmy go obchodzić. Następnie uczniowie własnoręcznie wykonali dwa rodzaje biało-czerwonych kotylionów.

Ostatecznym zadaniem było wspólne wykonanie gazetki (wystawki). Liczył się pomysł i kreatywność. Piękne prace możemy podziwiać na zdjęciach. Na zakończenie podjęliśmy próbę nauki i zatańczenia tańca narodowego - Poloneza.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z gostynina w Gostyninie

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie