900 odsłonInformacje15 września 2023, 09:45,

Nietrzeźwy 43-latek został potrącony na obwodnicy. Po chwili uciekł z miejsca zdarzenia

Nietrzeźwy 43-latek został potrącony na obwodnicy. Po chwili uciekł z miejsca zdarzenia

O krok od tragedii. Nieodpowiedzialne zachowanie pieszego na obwodnicy Gostynina

Niektóre zachowanie uczestników ruchu drogowego pokazują wyjątkową ignorancję przepisów i troski o własne życie i zdrowie. Na drodze DK 60 na odcinku w rejonie skrzyżowania z ulicą 18 Stycznia doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Po zmroku 43-letni pieszy szedł środkiem obwodnicy Gostynina w kierunku Płocka. Został potrącony przez przejeżdżające auto.W środę (13.09) około godz. 20 dyżurny gostynińskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie od zdenerwowanego kierowcy hyundaia. Zgłoszenie dotyczyło potrącenia pieszego, który podczas ulewnego deszczu szedł środkiem obwodnicy Gostynina.

Na miejscu zdarzenia interweniujący policjanci ruchu drogowego zastali 42-letnią mieszkankę pow. gostynińskiego, która oświadczyła, że potraciła mężczyznę , który szedł środkiem jezdni w kierunku Płocka. Gdy udzielała mu pomocy medycznej, mężczyzna wstał i poszedł w kierunku osiedla Prusa.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie natychmiast w rejon miejsca zdarzenia wysłała dodatkowe patrole policji celem ujawnienia pieszego, który został poszkodowanym w zdarzeniu. Po kilkunastu minutach patrol dzielnicowych ujawnił na ul. Prusa mężczyznę posiadającego liczne obrażenia ciała  w postaci rozcięć naskórka. Pieszym tym okazał się 43-letni mieszkaniec pow. gostynińskiego.

Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy medycznej a następnie z uwagi na obrażenia oraz okoliczności zdarzenia wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego. 43-latek wyniku odniesionych obrażeń został przewieziony do szpitala w Płocku celem dalszej hospitalizacji. W jego organizmie znajdowało się ponad 2,5 promila  alkoholu. Kierująca hyundaiem była trzeźwa. Wszelkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają gostynińscy policjanci. Życiu i zdrowiu nieodpowiedzialnego pieszego nic nie zagraża. 

Przypominamy, że ruch pieszych po drodze DK 60 (obwodnica Gostynina) jest zabroniony. Oznacza to, że po drodze  nie mogą poruszać się m.in. piesi, rowerzyści, motorowerzyści. Dopuszczalna prędkość pojazdów w tym miejscu to 90 km/h. Każdy z „niechronionych” musi mieć świadomość, że w razie wypadku drogowego jego obrażenia będą znacznie cięższe, niż kierującego pojazdem. Dlatego też powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo i korzystać z drogi w sposób rozważny oraz zgodny z prawem.

autor/źródło: KPP Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie