Popularny: 4900 odsłonInformacje18 czerwca 2018, 14:33,

Obchody 20-lecia Powiatu Gostynińskiego

W piątek (15 czerwca br.) w Zamku Gostynińskim odbyły się uroczystości z okazji 20-lecia Powiatu Gostynińskiego, pod patronatem honorowym Marszałka województwa mazowieckiego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Uroczystość odbyła się w Gostynińskim Zamku


Obchody rozpoczęła uroczysta msza św.  odprawiona w parafii pw. św. Marcina w Gostyninie. Galę otworzył Starosta Gostyniński Tomasz Matuszewski witając przybyłych gości. O dziejach i historii powiatu opowiedziała przewodnicząca  rady powiatu Katarzyna Osowicz-Szewczyk.

Wręczono  medale pamiątkowe „Pro Masovia” i wyróżnienia. Uroczystości uświetnił zespół Vox Singers, pod dyrekcją Roberta Majewskiego. W obchodach 20-lecia Powiatu Gostynińskiego uczestniczyli przedstawiciele posłów, samorządu wojewódzkiego, przedstawiciele sąsiednich powiatów, radni powiatowi kadencji I - V, radni miejscy oraz pracownicy starostwa,  a także jednostki organizacyjne.
 


Napisz komentarz

Komentarze

obserwator, 28 czerwca 2018
Zdjęcie nr 17 przedstawia piękne spotkanie po latach.A to ciekawe.
Tola, 19 czerwca 2018
Człowiek odpowiedzialny za utopienie kilkudziesięciu milionów zlotych zw bagnie pod swoimi oknami - "gościem honorowym powiatu"(?????) - kto Go zaprosił?
A mnie się podoba, 19 czerwca 2018
Miłe spotkanie w miłym gronie.

Polecane dla Ciebie

Popularny: 600 odsłonInformacje18 czerwca 2018, 13:45,

Remont ul. Stodólnej wkrótce się rozpocznie. Umowa została podpisana

Remont ul. Stodólnej wkrótce się rozpocznie. Umowa została podpisana

W dniu dzisiejszym (18 czerwca 2018 r.) podpisana została umowa na wykonanie robót budowlanych ul. Stodólnej w Gostyninie. Środki na to zadanie zabezpieczyli radni IdG.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Trochę czasu to zajęło ale ta ulica naprawdę wymaga remontu

Przedmiotem zamówienia są roboty polegające na remoncie drogi miejskiej - ulicy Stodólnej wraz z remontem zjazdów oraz remoncie skrzyżowania z ulicą Floriańska i ulicą Solidarności w Gostyninie.

Roboty budowlane będą realizowane w szczególności na podstawie projektów budowlanych opracowanych przez Biuro Rozwoju i Realizacji Projektów Budowlanych „HOL-BUD” Sp. z o.o. z siedzibą w Gostyninie ul. Płocka 44a oraz na podstawie Decyzji Starosty Gostynińskiego o zatwierdzeniu projektu budowlanego i wydaniu pozwolenia na budowę.

Zakres robót obejmuje w szczególności między innymi:

1) remont nawierzchni ulicy Stodólnej w zakresie zfrezowania istniejącej nawierzchni bitumicznej i wykonania nowej nawierzchni;

2) remont zjazdów z kostki betonowej;

3) remont odcinków chodników w zakresie: przełożenia istniejącej kostki betonowej wraz z przełożeniem istniejących krawężników; wymiany krawężników betonowych wraz z wykonaniem korytka ściekowego pomiędzy jezdnią a krawężnikiem z kostki betonowej i wymianą obrzeży; wymiany kostki betonowej; dostosowania chodników w miejscach istniejących przejść dla pieszych dla osób niepełnosprawnych w postaci wymiany kostki betonowej na płyty chodnikowe typu STOP wraz z opuszczeniem krawężników w miejscu połączenia z jezdnią do wysokości progu max. 1 cm i wymiany kostki betonowej gr. 6 cm na kostkę gr. 8 cm na zjazdach wraz z wymianą krawężników na krawężniki opuszczone (wtopione) na szerokości zjazdów;

4) regulację wysokościową istniejących studzienek uzbrojenia terenu;

5) oczyszczenie wpustów i studzienek kanalizacji deszczowych, a w razie potrzeby udrożnienia odcinków od studzienek do studni na sieci głównej kanalizacji deszczowej znajdującej się w drodze;

6) wykonanie (odtworzenie istniejącego) oznakowania poziomego, jako strukturalnego, grubowarstwowego.

Termin realizacji umowy wynosi do 3 miesięcy od jej dnia zawarcia.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie