Popularny: 4100 odsłonInformacje7 maja 2019, 15:16,

Ognisko zachorowań na odrę w ośrodku KOZZD w Gostyninie. Sprawa jest poważna


Udostępnij
Na chwilę obecną w ośrodku choruje 7 ochroniarzy

W Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie zarejestrowano ognisko zachorowań na odrę. Chorobę wykryto u pracowników zakładu - donosi radio TOK FM.Wczoraj (6 maja br.) informowaliśmy Państwa o wykrytych na terenie powiatu gostynińskiego przypadkach zachorowań na odrę. Ja się okazało ognisko zachorowań jest zlokalizowane  w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie.

Na chwilę obecną na odrę w ośrodku choruje 7 ochroniarzy, objawów choroby nie wykryto na razie u pacjentów zakładu. Aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby, zaszczepiono łącznie 17 pacjentów, część nie wyraziła na to zgody.

Jak podkreśla Hanna Machińska, Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich sytuacja jest trudna, ponieważ odra rozprzestrzenia się bardzo szybko. Wirus przenosi się przez kontakt bezpośredni, a także drogą kropelkową. Wnika przez spojówki oczu lub śluzówki dróg oddechowych. Aby się zakazić wystarczy przebywać w odległości kilku metrów od kaszlącego lub kichającego chorego.

- Tam nie ma żadnych izolatek - zaznacza Machińska. Co więcej, sale w ośrodku są wieloosobowe, pomieszczeń nie da się wietrzyć, więc pacjentów trudno zabezpieczyć.

 

autor/źródło: ralf
Tematy:KOZZDodra

Napisz komentarz

Komentarze

Maja, 7 maja 2019
Wszystkich zaszczepić i nie wypuszczać że szpitala tesz persnonel bez wyjątku

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie