Popularny: 4000 odsłonInformacje7 maja, 15:16,

Ognisko zachorowań na odrę w ośrodku KOZZD w Gostyninie. Sprawa jest poważna

Ognisko zachorowań na odrę w ośrodku KOZZD w Gostyninie. Sprawa jest poważna

W Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie zarejestrowano ognisko zachorowań na odrę. Chorobę wykryto u pracowników zakładu - donosi radio TOK FM.


Udostępnij
Na chwilę obecną w ośrodku choruje 7 ochroniarzy


Wczoraj (6 maja br.) informowaliśmy Państwa o wykrytych na terenie powiatu gostynińskiego przypadkach zachorowań na odrę. Ja się okazało ognisko zachorowań jest zlokalizowane  w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie.

Na chwilę obecną na odrę w ośrodku choruje 7 ochroniarzy, objawów choroby nie wykryto na razie u pacjentów zakładu. Aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby, zaszczepiono łącznie 17 pacjentów, część nie wyraziła na to zgody.

Przeczytaj też: Odra w powiecie gostynińskim? Jest komunikat Sanepidu

Jak podkreśla Hanna Machińska, Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich sytuacja jest trudna, ponieważ odra rozprzestrzenia się bardzo szybko. Wirus przenosi się przez kontakt bezpośredni, a także drogą kropelkową. Wnika przez spojówki oczu lub śluzówki dróg oddechowych. Aby się zakazić wystarczy przebywać w odległości kilku metrów od kaszlącego lub kichającego chorego.

- Tam nie ma żadnych izolatek - zaznacza Machińska. Co więcej, sale w ośrodku są wieloosobowe, pomieszczeń nie da się wietrzyć, więc pacjentów trudno zabezpieczyć.

 

autor/źródło: ralf
Tematy:KOZZDodra

Napisz komentarz

Komentarze

Maja, 7 maja
Wszystkich zaszczepić i nie wypuszczać że szpitala tesz persnonel bez wyjątku
Popularny: 2900 odsłonInformacje7 maja, 14:04,

Kino Cinema9D w ten weekend w Gostyninie. Wygraj darmowe bilety!

Kino Cinema9D w ten weekend w Gostyninie. Wygraj darmowe bilety!

Już w najbliższy weekend do Gostynina zawita kino mobilne Cinema9d, MEGA SHOW z efektami specjalnymi.


Udostępnij
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy udostępnić informację na FB. Szczegóły w artykule

Specjalnie skonstruowane kino mobilne CINEMA 9D to rozrywka na poziomie światowych atrakcji, jedyne w swoim rodzaju, emocje są tak silne, że nie będziecie w stanie powstrzymać wybuchu radości! Dynamiczne fotele, 12 miejsc, duży, przestrzenny obraz oraz mnóstwo efektów specjalnych, to wszystko spowoduje że staniecie się częścią filmu.

Kino Cinema9D będzie gościć u nas na runku w najbliższa sobotę i niedzielę (11-12 maja br) w godzinach 12:00 - 20:00, cena biletu - 15 PLN.

Przeczytaj też: Konkursy Wielkanocne Gminy Gostynin

Wygraj darmowe bilety!

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy niespodziankę. Wśród osób, które udostępnia na portalu Facebook informację o wydarzeniu rozlosujemy 3 jednoosobowe bilety.

Konkurs trwa do czwartku (9 maja br.) do godziny 20.00. Zwycięzców poinformujemy w wiadomości prywatnej na Facebook'u.

 

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie