InformacjeGorący temat (6000 odsłon)

Orszak Trzech Króli po raz czwarty w Gostyninie [ZDJĘCIA]


Uroczystość rozpoczęła Msza św. odprawiona w kościele NMP. Po nabożeństwie kolorowy orszak, przy śpiewie kolęd wyruszył do kościoła w parafii Miłosierdzia Bożego przy ulicy Polnej, gdzie uczestnicy Orszaku oddadzą hołd Bożej Dziecinie.

Święto "Trzech Króli" ma swoją symbolikę. Jest pokłonem zarówno części świata pogan, jak i ludzi z różnych warstw społecznych oraz narodowych w ogóle (stąd się wzięło późniejsze przedstawienie Mędrców jako trzech osób, z których jedna jest czarna, druga młoda, a trzecia stara.

Dlatego w tradycji chrześcijańskiej jeden z Mędrców jest czarnoskóry (dopiero od XIV wieku).

Tematy:orszak

Sprawdź też: Fotografia okolicznościowa GostyninTelefon GostyninPrawo jazdy Gostynin

Komentarze


  • Piotrku. Wróciłem do komentowania naszej rzeczywistości. Próbowałem to robić na innym forum, ale ze względu na wulgaryzmy i wyzwiska tam dominujące, zrezygnowałem. Widać coś słabo kumasz. Jestem emerytem, więc wyjeżdżać nie muszę. Mój komentarz jest celny, bo obudził dyżurną czujność lokalnego trolla. A teraz proszę o rzeczowe kontrargumenty.

  • Wróciłeś...tylko po co? Większość młodych i ambitnych wyjeżdża a ty wróciłeś? Czyli co? Jesteś stary i bez ambicji? Skoro w mieście wali się wszystko wal się i ty. Wyjedz stąd i nie wracaj. Gostynin nie potrzebuje takich.

  • Szok! W mieście wali się wszystko: Służba zdrowia, oświata, przemysł. Większość młodych i ambitnych wyjeżdża. A co mamy dzisiaj? Jasełka. To główny temat. Tylko pytanie: Kto i kiedy zgasi światło?

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


Dobra gra zespołu IZOLBET Gostynin w turnieju „Płock Cup” [ZDJĘCIA+WYNIKI]
Dobra gra zespołu IZOLBET Gostynin w turnieju „Płock Cup” [ZDJĘCIA+WYNIKI]
Dobra gra zespołu IZOLBET Gostynin w turnieju „Płock Cup” [ZDJĘCIA+WYNIKI]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij