Popularny: 6200 odsłonInformacje6 stycznia 2018, 16:52,

Orszak Trzech Króli po raz czwarty w Gostyninie

W sobotę (6 stycznia br.), ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli.

Przewiń w dół aby czytać dalejUroczystość rozpoczęła Msza św. odprawiona w kościele NMP. Po nabożeństwie kolorowy orszak, przy śpiewie kolęd wyruszył do kościoła w parafii Miłosierdzia Bożego przy ulicy Polnej, gdzie uczestnicy Orszaku oddadzą hołd Bożej Dziecinie.

Święto "Trzech Króli" ma swoją symbolikę. Jest pokłonem zarówno części świata pogan, jak i ludzi z różnych warstw społecznych oraz narodowych w ogóle (stąd się wzięło późniejsze przedstawienie Mędrców jako trzech osób, z których jedna jest czarna, druga młoda, a trzecia stara.

Dlatego w tradycji chrześcijańskiej jeden z Mędrców jest czarnoskóry (dopiero od XIV wieku).

Tematy:orszak

Napisz komentarz

Komentarze

wróciłem, 7 stycznia 2018
Piotrku. Wróciłem do komentowania naszej rzeczywistości. Próbowałem to robić na innym forum, ale ze względu na wulgaryzmy i wyzwiska tam dominujące, zrezygnowałem. Widać coś słabo kumasz. Jestem emerytem, więc wyjeżdżać nie muszę. Mój komentarz jest celny, bo obudził dyżurną czujność lokalnego trolla. A teraz proszę o rzeczowe kontrargumenty.
Piotrek, 7 stycznia 2018
Wróciłeś...tylko po co? Większość młodych i ambitnych wyjeżdża a ty wróciłeś? Czyli co? Jesteś stary i bez ambicji? Skoro w mieście wali się wszystko wal się i ty. Wyjedz stąd i nie wracaj. Gostynin nie potrzebuje takich.
wróciłem, 6 stycznia 2018
Szok! W mieście wali się wszystko: Służba zdrowia, oświata, przemysł. Większość młodych i ambitnych wyjeżdża. A co mamy dzisiaj? Jasełka. To główny temat. Tylko pytanie: Kto i kiedy zgasi światło?
Popularny: 800 odsłonInformacje6 stycznia 2018, 14:51,

Dobra gra zespołu IZOLBET Gostynin w turnieju „Płock Cup”

W rozgrywanym w Płocku halowym turnieju towarzyskim „Płock Cup” piłkarze drużyny IZOLBET Gostynin, w kadrze mających zawodników Mazura Gostynin, pewnie wygrała grupę A i awansowała do fazy finałowej, która zostanie rozegrana w niedzielę, 7 stycznia od g. 9:00.

Przewiń w dół aby czytać dalej


IZOLBET Gostynin wygrał wszystkie trzy mecze.

Z inicjatywy sponsora Mazura Gostynin Prezesa Izolbet Sp. z o.o. Kazimierza Majchrzaka w Turnieju Płock Cup bierze udział zespół IZOLBET Gostynin a w składzie rozgrywanego w hali Zespołu Szkół Zawodowych „Siedemdziesiątka” w Płocku przy Alei J. Kilińskiego 4 występuje pięciu zawodników z zespołu seniorów IV-ligowego Mazura: bramkarz Adrian Rak oraz Bartłomiej Dębicki, Piotr Dutkiewicz, Arkadiusz Wróblewski, Damian Surmak.

Skład zespołu IZOLBET Gostynin uzupełnią zawodnicy spoza Mazura: Radosław Wiśniewski i Piotr Skierkowski z Amatora Maszewo (Płocka Liga Okręgowa) oraz Filip Skupiński z Kujawianki Izbica Kujawska (Kujawsko-Pomorska IV Liga).

Fast Service - Izolbet Gostynin 1:2

Gole dla IZOLBET: 1' Wiśniewski 0:1 5' Dębicki 0:2

Izolbet Gostynin - Diamond Team 4:1

Gole: 1' Surmak 1:0

10' Skierkowski 2:1

11' Wiśniewski 3:1

18' Dębicki 4:1

Izolbet Gostynin – Laboratorium Przygoda 8:4

Gole: 2' Wiśniewski 1:0

4' Wiśniewski 2:0

6' Dębicki 3:0

7' Skupiński 4:0

9' Wiśniewski 5:0

10' Dębicki 6:1

16' Surmak 7:2

18' Surmak 8:4

 

Grupa A:

 

1.Izolbet Gostynin 9 14:6

2.Fast Service 6 12:5

3.Diamond Team 3 5:6

4.Laboratorium Przygoda 0 5:15


Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Dodaj ogłoszenie