Popularny: 500 odsłonInformacje5 kwietnia, 11:22,

Ostatni dzień akcji Lot do Domu

Ostatni dzień akcji Lot do Domu

Udostępnij 16
Za powrót do Polski podróżujący płacili zryczałtowaną stawkę – od 400 do 800 zł w granicach Europy i 1600-2400 zł za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaca LOT-owi polski rząd

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomniało na Twitterze, że niedziela 5 kwietnia to ostatni dzień akcji "Lot do Domu". Tego dnia ma przylecieć do kraju siedem samolotów z europejskich lotnisk - m.in. Saint Helier na wyspie Jersey, Pragi czy Sztokholmu.W niedzielę planowane są loty z Bergen (Norwegia), Dublina (Irlandia), (Wielka Brytania), Londynu i Saint Helier na wyspie Jersey (Wielka Brytania), Pragi (Czechy), Sztokholmu (Szwecja) i Zurychu (Szwajcaria).

Operacja "Lot do Domu" trwała od 15 marca, aby w związku z światową pandemią koronawirusa umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom. W jej ramach organizowane były rejsy czarterowe z różnych regionów świata.

Jak informował minister szef KPRM Michał Dworczyk akcja zakończy się w niedzielę, jednak pojedyncze loty na mniejszą skalę będą się nadal odbywały.

Za powrót do Polski podróżujący płacili zryczałtowaną stawkę – od 400 do 800 zł w granicach Europy i 1600-2400 zł za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaca LOT-owi polski rząd. (PAP)

autor/źródło: Polska Agencja Prasowa / foto: pixabay.com

Napisz komentarz

Komentarze

Zdzislaw, 5 kwietnia
Ja mam bilet na 4-17 ,kupilem 2 11-12-19 I nie wiem kiedy poloce LOT
romek, 5 kwietnia
W sumie wróciło do kraju ok 59 tys osób. Rozmiarów tej akcji chyba nikt się nie spodziewał. Brawo LOT Brawo załogi samolotów.
Dodaj ogłoszenie