Popularny: 8500 odsłonInformacje27 sierpnia, 16:13,

Oświadczenie nauczycieli SP w Emilianowie: "informacje podane przez wójta Gminy Gostynin Pana Edmunda Zielińskiego nie są prawdziwe"

Oświadczenie nauczycieli SP w Emilianowie: "informacje podane przez wójta Gminy Gostynin Pana Edmunda Zielińskiego nie są prawdziwe"
foto: Google Street View

Oświadczenie nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Bohaterów 1 grudnia 1939 r w Emilianowie

"Podajemy do publicznej wiadomości, że informacje podane przez wójta Gminy Gostynin Pana Edmunda Zielińskiego nie są prawdziwe. Przez dwa miesiące wakacji podejmowaliśmy próby współpracy z organem prowadzącym szkołę w sprawie wypracowania jak najkorzystniejszych rozwiązań pokonkursowych. Wszyscy wiemy , że konkurs nie został rozstrzygnięty z powodu błędów formalnych w dokumentacji obydwu kandydatów.”."Wójt mógł poprosić o uzupełnienie dokumentacji przez Panią Dyrektor, tym bardziej ,że chodziło o oświadczenie o braku karalności dyscyplinarnej , przecież jako pracodawca wiedział , że nie była karana dyscyplinarnie. Jednak wybrał zupełnie inne rozwiązanie.  Jako Rada Pedagogiczna spotkaliśmy się dwukrotnie z wójtem. Za każdym razem tłumaczył , że nie ma żadnych negatywnych uwag do pracy szkoły i Dyrektora. Mówił , że były jakieś skargi , ale ustne i on ich nie bierze pod uwagę. Jednak  ma jakąś  grupę nacisku, która grozi mu , że jeżeli nie zrobi porządku , to „dostanie po głowie”, używał również sformułowań „ ci inni ludzie zrobią z nim porządek, jeśli on nie zrobi”.

Pierwsze spotkanie odbyło się 5. lipca br. i na nim obiecał , że do czasu udania się na urlop poinformuje nas o swojej decyzji. Słowa nie dotrzymał. Podobną obietnicę złożył rodzicom, którzy byli u niego na rozmowie w sprawie obsadzenia stanowiska dyrektora i również nie dotrzymał obietnicy i nie odpowiedział na petycję , którą złożyli. Drugie spotkanie odbyło się  2 sierpnia br. i na nim poinformował nas , że wybrał dla nas kandydatkę na stanowisko dyrektora i jest nią Pani , która brała udział w konkursie na stanowisko dyrektora w Solcu i nie została wybrana.

Oświadczyliśmy, że my jako rada nigdy nie wyrazimy zgody na taki sposób powoływania dyrektora, gdyż czasy „ przywożenia dyrektorów w teczce” dawno się skończyły. Ponadto nie jesteśmy szkołą, która  wymaga „pomocy „ osoby zza Bielska. Prosiliśmy o ponowne ogłoszenie konkursu, gdyż takie rozstrzygnięcie uznajemy za sprawiedliwe. Zostawiliśmy  na ręce wójta petycję w tej sprawie . Po kilku dniach otrzymaliśmy odpowiedź, że wójt prosi nas o wydanie opinii w sprawie kandydatki , którą sobie wybrał.  Dokładnie zna nasze stanowisko, że nie chcemy tej  osoby, więc dlaczego tak usilnie próbuje nam ja wcisnąć , przy tym obarczając nas odpowiedzialnością  za jakieś zagrożenia?.

Nic nie jest zagrożone, wystarczy wrócić do  normalnego traktowania ludzi z szacunkiem i godnością. Wystarczy dotrzymywać słowa, mówić przede wszystkim prawdę. Prosiliśmy Pana o szczerą rozmowę, a  teraz Pan wójt zarzuca nam brak chęci współpracy, oczerniając nas . Nie godzi się tak postępować urzędnikowi publicznemu. "

Hanna Karwacka w imieniu całej Rady Pedagogicznej SP w Emilianowie

autor/źródło: Hanna Karwacka w imieniu całej Rady Pedagogicznej SP w Emilianowie

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Sprawiedliwy, 1 września
Popieram, dobra wola musiała nastąpić z obydwu stron. Nie można było tak od razu? Nie zazdroszczę sytuacji w jakiej znaleźli się rodzice uczniów tej szkoły. Zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy.
Rodzic, 1 września
Wójt ma obowiązek współpracy z rada, rodzicami, kto powiedział, że 80% nauczycieli to PiS, bzdura. Wy tak nie brońcie administracji , bo sami możecie znaleźć się w takiej sytuacji.warto być przyzwoitym.śytuacja jest już wyjaśniona, wystarczyło trochę dobrej woli , konkurs wkrótce się odbędzie i wygra najlepszy.
Sprawiedliwy, 31 sierpnia
Do Julka , jeszcze niedawno 80% nauczycieli z opisywanej szkoły wraz z Panią Dyrektor była za PIS , więc oni wszyscy są z jednej kliki . To niech obie strony zrezygnują ze swoich funkcji i w końcu Szkoła stanie sie placówką oświatową a nie polem bitwy politycznej.
Dodaj ogłoszenie