Popularny: 700 odsłonInformacje9 sierpnia, 10:36,

Oznakowanie przy gostynińskich szkołach pod lupą policji

Oznakowanie przy gostynińskich szkołach pod lupą policji

Gostynińscy policjanci rozpoczynają lustrację dróg pod kątem prawidłowego oznakowania, głównie w rejonach placówek oświaty. Funkcjonariusze prowadzą kontrole w ramach zbliżającej się akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, by dzieci i młodzież mogły bezpiecznie poruszać się po drodze przez kolejny rok szkolny.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 6
Kontrole wykonywać będą policjanci wraz z przedstawicielami szkół oraz zarządcami dróg


Lustracja dróg dokonywana będzie pod kątem sprawdzenia zasadności istniejącego oznakowania z uwzględnieniem natężenia ruchu, ukształtowania terenu, geometrii drogi, a także prawidłowości ustawienia i stanu technicznego znaków drogowych, urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających oraz ich widoczności. Kontrole wykonywać będą policjanci wraz z przedstawicielami szkół oraz zarządcami dróg. Zastrzeżenia komisji dotyczące wadliwego oznakowania oraz złego stanu dróg zostaną ujęte w protokole, na podstawie którego systematycznie usuwane będą wskazane nieprawidłowości.

Przy tej okazji, zachęcamy również mieszkańców do skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jedną z kategorii jest niewłaściwa infrastruktura drogowa, czy zła organizacja ruchu drogowego. Każdy ma możliwość dodania szczegółowego opisu zgłaszanego problemu. Policjanci odczytując z Mapy zgłoszenia sprawdzą je, zweryfikują, a w przypadku potwierdzenia, informacje przekażą do zarządów dróg. Dlatego też zapraszamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i włączenie się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Razem możemy zadbać o to, aby dzieci i młodzież mogły bezpiecznie poruszać się po drodze przez kolejny rok szkolny

autor/źródło: KPP Gostynin / foto: ralf
Tematy:kontrola

Napisz komentarz

Popularny: 1200 odsłonInformacje9 sierpnia, 09:49,

Będzie dużo śmiechu z wybrańców narodu - POLITYKA wkrótce w kinie

Będzie dużo śmiechu z wybrańców narodu - POLITYKA wkrótce w kinie

Premiera najnowszego filmu Patryka Vega pt. "POLITYKA" zaplanowana jest na 4 września br. Czy film zostanie wyświetlony w gostynińskim kinie Siemowit? Czy podobnie jak pozostałe filmy tego reżysera, będzie cieszył się wśród widzów zajmując miejsce w czołówce oglądalności?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 43
Ukazał się zwiastun kontrowersyjnego filmu Patryka Vegi

"POLITYKA" to film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

W sieci pojawił się już zwiastun zwiastun najnowszej produkcji Vegi.

Film od samego początku budzi dużo kontrowersji. W lipcu złożeniem pozwów przeciw reżyserowi grozili Bartłomiej Misiewicz oraz Antoni Macierewicz.

Zwiastun filmu Patryka Vegi został entuzjastycznie przyjęty przez użytkowników portali społecznościowych. Większość z nich wyraża chęć obejrzenia najnowszej produkcji reżysera. Część z nich obawia się jednak, aby produkcja nie została zablokowana w kinach, jak to miało miejsce z głośnym filmem Wojciecha Smarzowskiego "Kler.".

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Chyży ruj, 13 sierpnia
"nikt" ty to pewnie z pisu jesteś i nie w smak ci pokaz tego filmu. Dobrze będzie zobaczyć jak co niektórym celebrytom tvp1 i tv trwam słoma z butów wystaje.
nikt, 10 sierpnia
Jeśli film będzie taki cały jak pokazany zwiastun,to szkoda czasu i pieniędzy
Dodaj ogłoszenie