InformacjeGorący temat (3100 odsłon)

Pacjenci do Prof. Płatek w sprawie KOZZD: „Ten Ośrodek to nie terapia. To obóz”


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

KOZZD

Prof. Monika Płatek alarmuje ws. Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie przy ulicy Zalesie. Do prawniczki piszą osadzeni, którzy nazywają ośrodek "obozem koncentracyjnym" – informuje portal OKO.press.


Prof. Monika Płatek to znana polska prawniczka i nauczycielka akademicka, doktor habilitowana nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego.

Dramatyczną sytuację w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie przy ulicy Zalesie prof. Płatek przedstawiła 28 września 2018 na Zjeździe Katedr Prawa Karnego i Kryminologii na Wydziale Prawa Wyższej Szkole o Prawa i Administracji Rzeszowie. Wyraziła też wątpliwości, czy nie jest łamane prawo.

Jak czytamy w artykule, uczestnicy, w tym współautor „ustawy o bestiach” prof. Michał Królikowski byli wstrząśnięci, że uchwalone w 2013 roku prawo daje takie skutki.

„Gostynin to miejsce, w którym przetrzymuje się bezterminowo ludzi, którzy odbyli karę więzienia i nie popełnili żadnego nowego przestępstwa. Są tu osadzeni przez sąd cywilny, który uznaje, że stwarzają zagrożenie. Zostają zamknięci na czas nieograniczony w miejscu, które sami określają jako obóz koncentracyjny, gorszy od więzienia. Wśród osadzonych narasta poczucie bezradności i desperacji. To może się źle skończyć. Byłam tam, rozmawiałam z osadzonymi, dostaję od nich wiadomości.
Czy ktoś jeszcze o tym miejscu pamięta? Czy pamięta jak się to wszystko zaczęło?”
– pisze dla OKO.press prof. Monika Płatek z Instytutu Prawa Karnego Uniwersytetu Warszawskiego.

„Błagamy o pomoc. Ten Ośrodek to nie terapia. To obóz. Nie mamy już siły" - piszą do prof. Płatek osadzeni w Gostyninie. Karnistka interweniuje m.in. w sprawie pana Z.K. "poddawanemu brutalnej retorsji za to, że przekazał dokumenty wskazujące na wielomiesięczne bezprawne pozbawienie go wolności". Z.K. nie popełnił przestępstw seksualnych, nikogo nie zabił – czytamy na łamach wspomnianego portalu.

Więcej na temat w publikacji OKO.press:

Prof. Płatek ostrzega: w Gostyninie dojdzie do nieszczęścia. Straszne skutki ustawy Gowina o „bestiach”

Tematy:KOZZD

Sprawdź też: Pub GostyninGeometria 3D GostyninKancelarie prawne Gostynin

Komentarze


  • Ja też napiszę, bo mi coś tu nie pasuje. Jeśli chodzi o tzw. 'bestie', to są traktowani zdecydowanie za bardzo ulgowo. Na szczęście dla Pani dr hab. /a nie pełną gębą profesor, bo to do czasu nominacji prezydenckiej Jej się NIE należy/ a szczególnie dla nas, nie Ona jest wykładnią prawa, a wątpię, żeby co najmniej godzinę spędziła z jakimkolwiek człowiekiem, o którego się upomina. W sprawie OMC pani profesor medycyna jest bezradna, natomiast w sprawie osadzonych w Szpitalu na Zalesiu - na szczęście już nie, hehehe...

  • No nóż się w kieszeni otwiera.... "obóz koncentracyjny... " kur...de niech otworzą jeden blok w Auschwitz dla jaśnie panów z dzienna porcją kromki chleba i miską zupy przy 12-15 godzinnej ciężkiej pracy to zobaczą co to obóz a nie tu piękne pokoiki smaczne jedzonko internet telewizja... Po 2. Ciekawe czy gdyby taki Trynkiewicz pokręcił się koło pociechy Pani Płatek czy tak samo by ich broniła... Po 3. Sądzę że 99% społeczeństwa się że mną zgodzi - po co ich utrzymać za nasze ciężko zarobione pieniądze? Kulka w łeb krzesło lub zastrzyk i wszyscy będą zadowoleni...

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


Szkoła w Lucieniu obroniła tytuł najlepszych piłkarek [ZDJĘCIA+WYNIKI]
Szkoła w Lucieniu obroniła tytuł najlepszych piłkarek [ZDJĘCIA+WYNIKI]
Szkoła w Lucieniu obroniła tytuł najlepszych piłkarek [ZDJĘCIA+WYNIKI]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij