Popularny: 1900 odsłonInformacje1 marca,

Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przed tablicą pamiątkową usytuowaną na budynku Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie wieniec złożyli Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski oraz jego I Zastępca nadkom. Radosław Romanowski. Tablica upamiętnia ppor. Henryka Jóźwiaka ps. „Groźnego”.

Przewiń w dół aby czytać dalejNa budynku komendy Policji tuż przy wejściu znajduje się tablica pamięci Żołnierzy Niezłomnych Północnego Mazowsza. 1 marca gostynińscy policjanci poprzez złożenie wieńca oddali honor Żołnierzom Wyklętym, przywołując pamięć o ich wielkich zasługach i dokonaniach dla niepodległej i wolnej Polski.
Na tą symboliczną uroczystość wystawiony został poczet sztandarowy gostynińskiej Policji oraz przedstawicieli szkół.

W kilku słowach Burmistrz Miasta Gostynina  przytoczył zasługi Żołnierzy Niezłomnych oraz poległego ppor. Henryka Jóźwiaka ps. „Groźny”. Następnie delegacje samorządu terytorialnego, mieszkańców, szeregu instytucji i szkół składały wieńce i znicze. W imieniu gostynińskich policjantów wieniec złożyli Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski oraz jego I Zastępca nadkom. Radosław Romanowski.

Data 1 marca jako dzień upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych nie jest przypadkowa - tego dnia w 1951 r. w mokotowskim więzieniu komuniści zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość - kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 r. dzieło Armii Krajowej.

Gdy Sejm ustanowił święto państwowe ku czci żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni tworząc antykomunistyczne, niepodległościowe podziemie, z roku na rok zaczęło przybywać inicjatyw służących upamiętnieniu najważniejszych postaci tego ruchu i organizacji, w których działali.


Napisz komentarz

Marusia, 2 marca
Brawo dla organizacji ZBOWID ż Was tam nie było .
widz, 2 marca
Prezesi i dyrektorzy spółek miejskich i jednostek, przymuszeni do obecności czy z własnej woli?

Polecane dla Ciebie

Popularny: 1400 odsłonInformacje1 marca,

Osiedle Prusa doczeka się modernizacji. Ogłoszenia dotyczące 2 ulic są już w BIP

Osiedle Prusa doczeka się modernizacji. Ogłoszenia dotyczące 2 ulic są już w BIP

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta pojawiły się 2 pozycje, które z pewnowścią ucieszą mieszkańców osiedla Prusa.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Pierwsza dotyczy opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej na modernizację ul. Prusa, druga natomiast opracowania projektu budowlanego na budowę chodników w ul. Leśnej.

Przypomnijmy, że w październiku 2017 roku przedstawicielki Inicjatywy dla Gostynina spotkały się z mieszkańcami osiedla Prusa, podczas którego mieszkańcy sygnalizowali potrzebę remontu w/w ulic. "Cieszę się bardzo z faktu, że prośby mieszkańców zostaną spełnione. Obiecaliśmy to im, a IdG dotrzymuje słowa" - podkreśliła wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Rędzikowska-Mystkowska.

Ogłoszenie dotyczące ul. Prusa

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych dla modernizacji ul. Prusa ze skrzyżowaniami i zjazdami oraz budową odcinka chodnika w ul. Kochanowskiego w Gostyninie.

Ogłoszenie dotyczące ul. Leśnej

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych budowy obustronnego chodnika w ul. Leśnej w Gostyninie.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie