Popularny: 2500 odsłonInformacje16 czerwca 2018, 19:11,

Parada motocykli i pan Marchewka. Piknik charytatywny dla Dawidka

W sobotę (16 czerwca br.) na stadionie miejskim odbył się piknik charytatywny "Gramy dla Dawidka" zorganizowany przez Przedszkole nr 2 z oddziałem integracyjnym, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Marka "Kaczora" Kaczanowskiego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Takich akcji nigdy za wiele


W programie imprezy znalazły się gry i zabawy dla dzieci, dmuchany zamek przygotowane przez grupę tęczowo, malowanie buziek (Frida), pokaz tańca w wykonaniu maluchów z Przedszkola nr 2 oraz mecz sympatyków piłki nożnej.

Na wszystkich uczestników czekały smakowitości: ciasta, tradycyjny chleb ze smalcem, ogórki kiszone oraz pyszny żurek. Chętni mogli zakupić fanty oraz zabawki na kiermaszu. Dodatkowo Małgorzata Zielińska z firmy Ziele malowała portrety, a Katarzyna Zielińska z firmy "Daj Mi słowo" wykonywała z dziećmi figurki z balonów oraz puszczała mega bańki.

Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację małego Dawidka.

Najmłodszych uczestników konkursami zabawiała maskotka "pan Marchewka".Główną atrakcją imprezy była parada motocykli oraz widowiskowy pokaz stuntu.


Napisz komentarz

Komentarze

Aleksandra Zielińska, 17 czerwca 2018
Zapomnieliście napisać o mega bańkach i skręcaniu balonów,były także portrety, wykonywane ołówkiem, wszystkie te działania wymagały dużego zaangażowania,
Popularny: 600 odsłonInformacje16 czerwca 2018, 14:11,

Podsumowanie tygodnia: 50-lecie Zespołu Szkół, Gostynin bez dofinansowania, wizyta TVN24

Podsumowanie tygodnia: 50-lecie Zespołu Szkół, Gostynin bez dofinansowania, wizyta TVN24

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Najchętniej czytane artykuły w dniach od 8 do 15 czerwca 2018 r.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Wydarzenia tygodnia w pigułce

W piątek, 8 czerwca 2018 r. w Gostyninie odbyły się obchody 50-lecia Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, tzw. „elektryczniaka”. Ten temat wraz z fotorelacją cieszył się największym zainteresowaniem w tym tygodniu.
Szkoła rozpoczęła swoją działalność 1 września 1967 roku jako Technikum Elektryczne z siedzibą w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyninie, następnie na potrzeby szkoły otwarto warsztaty przy ulicy Kowalskiej a w 30. rocznicę otwarcia szkoły oddano do użytku obecny budynek szkoły przy ulicy Kowalskiej.
Przez 50 lat swojej działalności szkoła doczekała się 4234 absolwentów.
W piątek, 8 czerwca zorganizowano święto 50-lecia. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele NMP Matki Kościoła w Gostyninie, następnie uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do siedziby szkoły przy ulicy Kowalskiej, gdzie w hali sportowej szkoły odbyła się część oficjalna.

Drugi temat tygodnia, to ogłoszenie wyników, w których do zgarnięcia było rządowe dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki do Otwartych Stref Aktywności (OSA), czyli plenerowej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej jak siłownie, place zabaw lub place rozrywek.
Dofinansowanie otrzymała Pacyna jak i Sanniki. Miasto Gostynin znów „odprawione zostało z kwitkiem” mimo zapewnień burmistrza Pawła Kalinowskiego i lokalnych polityków rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość o pomocy materialnej dla naszego miasta. To kolejna stracona szansa na środki zewnętrzne dla Gostynina.
Gmina Miasta Gostynin znów nie otrzymała środków finansowych, mimo iż w budżecie miasta była zarezerwowana kwota na wkład własny.
We wstępnej liście rankingowej opublikowanej w listopadzie w poprzednim roku przez Urząd Wojewódzki w Warszawie na 85 wniosków - drogi gminne (po ocenie formalnej), wniosek burmistrza Pawła Kalinowskiego znalazł się na 82 miejscu. Z dofinansowania na otwarte strefy aktywności za to cieszyć się mogą mieszkańcy gmin Pacyna i Sanniki. W Pacynie dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniesie 25 000 złotych a w Sannikach 50 000 zł.

Trzeci artykuł z tego tygodnia, który cieszył się największym zainteresowaniem, to wizyta telewizji TVN24 oraz w efekcie materiał o niepełnosprawnej gostyniniance Magdalenie Sikorskiej, która udowadnia, że pomimo niepełnosprawności można radzić sobie w codziennym życiu a nawet pełnić funkcję Powiatowego Rzecznika Osób Niepełnosprawnych.

Natomiast najwięcej dyskusji i komentarzy wywołał artykuł o decyzji burmistrza Pawła Kalinowskiego, który przedstawił radnym miejskim projekt uchwały dotyczący zmian w budżecie miasta. W nim między innymi kwota 1,54 mln zł jaka ma być przeznaczona na usunięcie chemikaliów jakie są zlokalizowane na ul. Ziejkowej. Zapłacą mieszkańcy Gostynina, odbędzie się to kosztem miejskich inwestycji. Największa kwota zostanie zabrana z inwestycji pn. "Budowa dróg gminnych w ulicach: Hubalczyków, Gerwatowskiego, Honorowych Dawców Krwi, Małkowskiego i Marii Witek", opiewa ona na sumę 700 tyś. zł.

Tym samym inwestycja prawdopodobnie w tym roku nie będzie zrealizowana. Kolejnych inwestycji również nie będzie, burmistrz Paweł Kalinowski w projekcie uchwały budżetowej zdejmuje zabezpieczone środki m.in. na budowę placów zabaw przy ul. Spółdzielczej, przy ul. Żeromskiego, przy ul. Bierzewickiej, a także na Street Workout. Nie będzie również skateparku w Gostyninie i parkingu przy budynku filii Miejskiej Biblioteki Publicznej na ul. Płockiej.

Ostateczną decyzję o kształcie uchwały budżetowej podejmą radni miejscy na najbliższej sesji Rady Miejskiej 21 czerwca.

Połowa kwoty na unieszkodliwienie odpadów przy Ziejkowej przez Powiat Gostyniński została zabezpieczona przez Radę Powiatu Gostynińskiego poprzez uchwałę budżetową 15 czerwca 2018 r.

- Panie Burmistrzu ! Na zebraniu z mieszkańcami Zatorza obiecywał pan, że miasto pobuduje wszystkie 5 ulic. Co jest warte pańskie słowo? Dla czego to mieszkańcy Zatorza muszą ponieść największy koszt usunięcia chemikaliów z Ziejkowej? Za torami to już nie miasto tylko wieś ? A podatki miejskie to wiecie w jakiej wysokości naliczać. Ja jako mieszkaniec Zatorza nie zgadzam się na to. Ile jeszcze lat mam żyć w kurzu i błocie? - pyta internauta podpisujący się jako „wyborca dobrej zmiany”.

- Patafil niech sam posprząta śmieci z burmistrzem a nie kosztem naszych ulic na Zatorzu, burmistrz mądry powie że sobie poradził ze śmieciami a my zostaniemy bez dróg na Zatorzu – pisze jeden z internautów, nawiązując do właściciela działki przy Ziejkowej 5 Krzysztofa P.

- O pozyskaniu środków z zewnątrz nie ma co marzyć. Burmistrz i jego współpracownicy nie mają o tym bladego pojęcia, albo nie chcą. To nie jedyny problem. Czeka oczyszczalnie i grożą gigantyczne, jak na nasze warunki kary. Już w ubiegłym roku mówił o tym pan Dziachan. Ale mamy maluneczki, ceremonie, rocznice – pisze inny internauta.

Sprawa odpadów przy Ziejkowej na pewno będzie miała ciąg dalszy.

Z informacji sportowych w minionym tygodniu największe zainteresowanie miały dwie informacje. Pierwsza to fotorelacja z niedzieli (10 czerwca br.), gdzie na stadionie miejskim odbyła się międzypokoleniowa turniejada - "Wesoło i zdrowo, bo na sportowo". Zespoły złożone z dziecka oraz dorosłego członka rodziny rywalizowały w kilkunastu konkurencjach m.in.: żonglowanie piłką, skoki w workach oraz hula-hop.
Najlepsze zespoły każdej z 3 kategorii wiekowych zostały nagrodzone upominkami, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.
Organizatorami imprezy byli: Samorządu Województwa Mazowieckiego - Zarząd Województwa Mazowieckiego Departament Edukacji Publicznej i Sportu, Fundacja Dobrych Serc „tak” Gmina Miasta Gostynina, animator Orlika Jolanta Kłobuchowska – Dyszkiewicz, Bordoo Pizza Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych – Gostynin i Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie.

Druga dotyczyła natomiast ostatniego w sezonie meczu seniorów Mazura Gostynin. W sobotę, 9 czerwca 2018 r. w meczu 29 kolejki IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej Mazur przegrał w Mławie z Mławianką 0:4 i zakończył tym samym sezon a także fatalną czego nie da się ukryć, rundę wiosenną w której nie wygrał żadnego meczu.
Mazur zakończył sezon na 13 miejscu z 21 punktami, i bilansem bramek 22 zdobyte i 58 straconych i w przyszłym sezonie zagra ponownie w IV Lidze. Do rozegrania została jeszcze 30 kolejka, w której nasz zespół pauzuje.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie