Popularny: 2900 odsłonInformacje28 czerwca, 18:10,

Parafia Miłosierdzia Bożego pożegnała ks. Dariusza Sielczaka


Udostępnij 37
Po zakończonym nabożeństwie wierni pożegnali odchodzącego kapłana gromkimi brawami

W ostatnią niedzielę czerwca (28 czerwca br.) wierni z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie żegnali ks. Dariusza Sielczaka.Kapłan został skierowany do pracy w naszym mieście w 2017 r. Przygotowując młodzież do sakramentu bierzmowania, prowadząc katechizację szkolną oraz opiekując się Liturgiczną Służbą Ołtarza (ministrantami) zaistniał w społeczności jako duszpasterz, który otoczony  był szczególnym szacunkiem młodzieży. 

"Ucząc młodzież w szkole średniej, zawsze na początku roku szkolnego pytam podopiecznych o to, z jakich szkół przybyli, kto wcześniej był ich katechetą. Entuzjazm i uznanie jakie wykazywali wobec ks. Dariusza jest niespotykane, jest bardzo cenionym przez nich duszpasterzem i kapłanem" - mówi Barbara Wiktorska, katechetka. 

"Ks. Darka cenię za szczerość w każdym temacie, który poruszaliśmy na lekcjach. Za podejście do uczniów, otwartość na różne opinie i za to, że zawsze witał nas uśmiechem. Uwielbiał z nami dyskutować. Ogólnie świetny człowiek. Naprawdę mi przykro, że odchodzi" - powiedziała portalowi Zuzia była uczennica.

Podczas niedzielnej mszy świętej, w kościele przy ul. Polnej zgromadziło się wielu wiernych, a wśród nich duża grupa byłych uczniów ks. Dariusza aby pożegnać swojego duszpasterza.  

"Z ciężkim sercem żegnam ks. Darka, ponieważ to jest naprawdę dobry człowiek" - mówił w trakcie nabożeństwa proboszcz Andrzej Rutkowski.

Ks. Dariusz Sielczak od  środy 1 lipca będzie pełnił funkcję administratora parafii  pw. św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym. Miejscowość położona jest na skrzyżowaniu dróg z Mławy do Nidzicy. 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Parafianka, 3 dni temu
Człowiek się przezwyczaja , a potem jest strasznie ciężko się rozstać, z bólem serca żegnamy ! Powodzenia !!!
Bożena frymarkiewicz, 5 dni temu
Ksiądz Darek Sielczaka był w naszej parafii Miłosierdzia Bożego w Skępem szkoda że tak księży przenoszą wszystkiego dobrego w nowej Parafii z Panem Bogiem Pozdrawiam
Dodaj ogłoszenie