Popularny: 2600 odsłonInformacje30 września, 07:30,

Parafia w Szczawinie Kościelnym świętowała 100-lecie istnienia

Ostatnia niedziela września (29 wrześna br.) i wspomnienie Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała stały się okazją do świętowania jubileuszu 100-lecia erygowania parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczawinie Kościelnym.


Udostępnij 31
Na jubileusz przybył biskup pomocniczy diecezji płockiej ks. bp Mirosław Milewski


Na jubileusz przybył biskup pomocniczy diecezji płockiej ks. bp Mirosław Milewski, który wizytował parafię.  W sprawozdaniu ks. proboszcz Jarosław Roman Kłosowski zauważył, iż nie łatwo jest sprostać kierowaniu parafią z tak zabytkowym kościołem i kompleksem poklasztornym sięgającym aż XVII wieku. Jednak będzie starał się odbudować duchowy klimat jakim szczyciło się to miejsce przez dwieście lat obecności franciszkańskiego zakonu na tej ziemi.

Jak zauważył w homilii Biskup, przed stu laty: "Parafia pod wezwaniem Nawiedzenia NMP, wasza parafia, powstała, moi drodzy, żeby coś i kogoś uratować (...).

Od czego może uratować Bóg wiernych w parafii?

Pewnie od zagubienia się w szybko toczącej się rzeczywistości, od zaplątania się w grzechu, od nierozróżniania dobra od zła, od lenistwa duchowego, od smutku, którego źródłem jest zły duch, od wielu rzeczy, które szkodzą duszy"- zaznaczył hierarcha.

W uroczystości oprócz władz powiatu i gminy, wzięli udział przedstawiciele harcerzy, orkiestra OSP w Sannikach, dzieci z Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Szczawin Kościelny, członkowie Klubu Seniora oraz parafianie zaangażowani w życie parafii.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 700 odsłonInformacje30 września, 07:12,

Wygrana Mazura na przełamanie złej passy

Wygrana Mazura na przełamanie złej passy

W niedzielę, 29 września, w 7 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura przełamali złą passę czterech przegranych spotkań i wywieźli komplet trzech punktów z Łukomia.


Udostępnij 16
Nasza drużyna awansowała w tabeli na 8. miejsce

Potyczka ze Skrwą już od pierwszych minut była zacięta, co i rusz z jednej i z drugiej strony dochodziło do okazji bramkowych, a nasz zespół kilkukrotnie ratował przed utratą gola bramkarz Hubert Borowy. Pierwszy gol padł tuż przed przerwą, gdy po zespołowej akcji Rafał Wilamowski zagrał do Damiana Surmaka a ten z bliska pokonał Marka Tyburskiego, bramkarza Skrwy.

Tuż po przerwie było już 2:0, rzut wolny wykonywał Damian Surmak, piłka spadła pod nogi Rafała a Wilamowskiego, który zdążył jeszcze skierować ją w stronę bramki a tam do pustej siatki wbił jze Skrą Drobin.ą Mateusz Dobieński. Chwilę później mogło być 3:0, jednak strzał Eryka Przybylskiego był jedynie w poprzeczkę. Do końca meczu nic się już nie zmieniło, choć Mazur miał parę okazji strzeleckich. W 8 kolejce nasz zespół zagra w sobotę, 5 października 2019 r. o g. 11:00.

W tabeli dzięki zwycięstwu, Mazur awansował z 9 punktami na 8. pozycję.

Kolejny mecz - na Stadionie MOSiR w Gostyninie - w sobotę, 5 października 2019 r. o g. 11:00 ze Skrą Drobin.

Skrwa Łukomie - Mazur Gostynin 0:2

bramki: 45' Damian Surmak, 48' Mateusz Dobieński

Skrwa: Marek Tyburski - Maciej Wolak Przemysław Brzoza Radosław Kowalski Patryk Karczewski Mariusz Beksa Mateusz Telesiewicz Daniel Wolak (83' Bartosz Kwiecień) Michał Beksa Arkadiusz Jastrzębski (46' Kamil Sowiński) Michał Góralski (64' Artur Pesta)

Mazur: Hubert Borowy - Patryk Gronalewski (59' Cezary Szczerbak), Paweł Znyk, Piotr Dutkiewicz, Mateusz Dobieński, - Michał Matecki, Sławomir Podgórski, Dariusz Kurkowski (66' Bartłomiej Skonieczny), Damian Surmak - Eryk Przybylski Rafał Wilamowski (84' Przemysław Kamiński); trener: Arkadiusz Szulczewski

Żółte kartki: Sowiński - Podgórski

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie