Popularny: 2800 odsłonInformacje30 września 2019, 07:30,

Parafia w Szczawinie Kościelnym świętowała 100-lecie istnienia


Udostępnij 31
Na jubileusz przybył biskup pomocniczy diecezji płockiej ks. bp Mirosław Milewski

Ostatnia niedziela września (29 wrześna br.) i wspomnienie Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała stały się okazją do świętowania jubileuszu 100-lecia erygowania parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczawinie Kościelnym.Na jubileusz przybył biskup pomocniczy diecezji płockiej ks. bp Mirosław Milewski, który wizytował parafię.  W sprawozdaniu ks. proboszcz Jarosław Roman Kłosowski zauważył, iż nie łatwo jest sprostać kierowaniu parafią z tak zabytkowym kościołem i kompleksem poklasztornym sięgającym aż XVII wieku. Jednak będzie starał się odbudować duchowy klimat jakim szczyciło się to miejsce przez dwieście lat obecności franciszkańskiego zakonu na tej ziemi.

Jak zauważył w homilii Biskup, przed stu laty: "Parafia pod wezwaniem Nawiedzenia NMP, wasza parafia, powstała, moi drodzy, żeby coś i kogoś uratować (...).

Od czego może uratować Bóg wiernych w parafii?

Pewnie od zagubienia się w szybko toczącej się rzeczywistości, od zaplątania się w grzechu, od nierozróżniania dobra od zła, od lenistwa duchowego, od smutku, którego źródłem jest zły duch, od wielu rzeczy, które szkodzą duszy"- zaznaczył hierarcha.

W uroczystości oprócz władz powiatu i gminy, wzięli udział przedstawiciele harcerzy, orkiestra OSP w Sannikach, dzieci z Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Szczawin Kościelny, członkowie Klubu Seniora oraz parafianie zaangażowani w życie parafii.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie