InformacjeGorący temat (ponad 7000 odsłon)

Pierwsi podejrzani o skażenie ul. Ziejkowej trafili do aresztu


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

ziejkowa skażenie prokuratura Krzysztof P. Witold O.

Ponad pół roku minęło od skażenia na ulicy Ziejkowej. Pomimo zagrożenia jakiego stwarzała odpowiedzialna za to firma, jej właściciele czuli się bezkarni. Teraz jednak sprawa nabiera rozpędu.


Postanowieniem Sądu Rejonowego w Gostyninie współwłaściciel firmy EKOLIDER odpowiedzialnej za wyciek substancji, które doprowadziły w lutym br. do skażenia na ulicy Ziejkowej, Krzysztof P. oraz Witold O. zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy - poinformowała nasz portal rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska - Kowalska

Obu zatrzymanym przedstawiono zarzuty nieodpowiedniego postępowania z odpadami art. 183 § 1 kk, zanieczyszczanie środowiska w znacznych rozmiarach art. 182 § 1 kk oraz przywłaszczenia pojazdów na szkodę leasingodawców. 

Pod koniec lutego br. z siedziby firmy EKOLIDER zlokalizowanej przy ulicy Ziejkowej doszło do wycieku nieznanych substancji do rowów melioracyjnych. Próbki chemikaliów zostały wtedy oddane do badań laboratoryjnych przeprowadzonych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.
- „w badanych próbkach znajdowały się węglowodory alifatyczne, oleje mineralne i fenole. Są to związki chemiczne, które mogły przyczynić się do skażenia środowiska i są niebezpieczne dla życia i zdrowia człowieka.” - poinformował Andrzej Hasa, kierownik delegatury WIOŚ w Płocku. 

Zatrzymanym Krzysztofowi P. i Witoldowi O. grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Szczegóły sprawy publikowaliśmy w serii wcześniejszych artykułów dostępnych pod adresem: http://gostynin.info/ziejkowa/

Tematy:ziejkowaskażenieprokuraturaKrzysztof P.Witold O.

Sprawdź też: Imprezy okolicznościowe GostyninAdwokat GostyninUsługi kosmetyczne, kosmetyczka Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • Co do tej pory robiły organy ścigania ? Wiedzą o całej sprawie od samego początku.Tymczasowe aresztowania,to udawanie,że wzięły się do roboty.

  • na papierze są ci co są ale w Gostyninie nikt nie jest głupi no bo każdy wie dla kogo ci panowie pracowali czyli dla kogoś kto zajmuje się dezynsekcją i to on był głównym mózgiem całej zabawy...................

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


Dobre wieści z Rio, Kamil Fabisiak wygrał pierwszy mecz
Dobre wieści z Rio, Kamil Fabisiak wygrał pierwszy mecz
Dobre wieści z Rio, Kamil Fabisiak wygrał pierwszy mecz

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij