Popularny: 4300 odsłonInformacje26 marca, 22:03,

Pierwsza Gostynińska Nocna Droga Krzyżowa


Przed wiernymi 18-kilometrowa trasa drogi krzyżowej

Już drugi rok z rzędu trwająca pandemia uniemożliwiła przeprowadzenie Drogi Krzyżowej ulicami miasta. Z tego powodu parafia Miłosierdzia Bożego zorganizowała w tym roku pierwszą w Gostyninie Nocną Drogę Krzyżową.W trakcie mszy świętej proboszcz Andrzej Rutkowski prosił wiernych o modlitwę w intencji ustania pandemii - "byśmy nie bali się wychodzić na ulicę. Bo jak nie koronawirus, to grożą nam lockdownem".

Po nabożeństwie uczestnicy wyruszyli w 18-kilometrową trasę. Gostynińska Nocna Droga Krzyżowa prowadziła przez: ulice: Dybanka i Bratoszewo, dalej miejscowości Strzałki, Osada, Brzozówka, Kolonia, Skoki, Gaśno i powrót do parafii na ulicę Polną.

Ideą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest przeniesienie nabożeństwa drogi krzyżowej poza budynek kościoła, przekształcenie jej w pieszą, nocną wędrówkę oraz głębokie przeżycie i doświadczenie własnej słabości. 

Ekstremalna Droga Krzyżowa nie jest zorganizowaną pielgrzymką, lecz indywidualną praktyką religijną. Pierwsza odbyła się w roku 2009 na trasie z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Uczestniczka, 27 marca
Wspaniałe przeżycie.
Dodaj ogłoszenie