Informacje1 maja, 16:50,

Pierwsza wygrana Mazura na wiosnę

Mazur zajmuje w tabeli 4.miejsce

Jest pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach ligowych Mazura Gostynin w tym roku. W drugim w rundzie wiosennej meczu 18 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej Mazur wygrał w Goleszynie z Orłem 4:0.

Trener Arkadiusz Szulczewski przed meczem miał problemy ze składem, gdyż uraz wykluczył z gry najlepszego strzelca naszej drużyny Bartosza Komorowskiego. Zmiany w ustawieniu na szczęście nie skomplikowały poczynań boiskowych i trzy punkty trafiły do faworyta meczu, Mazura.

Zdecydowana przewaga naszego zespołu w tym meczu rozpoczęła się już w pierwszej połowie od dwóch goli 20-letniego Eryka Przybylskiego. W 22 minucie wykorzystał dobre dośrodkowanie od Damiana Surmaka a w 36 minucie podanie z głębi pola. Do przerwy Mazur prowadził 2:0 a spore emocje przyniosła druga połowa meczu.

Chamska, a nie kiedy brutalna gra gospodarzy, spowodowana złym wynikiem, doprowadziła do większej dominacji na boisku naszej drużyny.

W 58 minucie brutalne zachowanie zawodnika Orła Jakuba Witkowskiego zupełnie rozstrzygnęło mecz. Zawodnik gospodarzy bez piłki uderzył łokciem w pojedynku biegowym Mateusza Dobieńskiego, przez co najpierw sędzia Marcin Kurowski najpierw pokazał żółtą kartkę. Sędzia po konsultacji z asystentem Radosławem Lewandowskim zmienił decyzję na bezpośrednią czerwoną kartkę. Nasz zawodnik z rozciętymi ustami opuścił boisko.

Goleszyn grający w dziesiątkę mimo wszystko próbował zdobyć kontaktową bramkę, jednak znakomite interwencje w bramce naszego bramkarza Roberta Ratajskiego to uniemożliwiały. Ratajski trzykrotnie w sytuacjach, w których wydawało się, że padnie gol. Te trzy akcje były jednak wszystkim, na co stać było gospodarzy w drugiej połowie.

Końcówka meczu to dominacja Mazura i dwa gole młodych wychowanków Mazura, które ustaliły wynik meczu. W 75 minucie po podaniu od Damiana Surmaka pierwsza bramkę w drużynie seniorów zdobył 15-letni Maciek Gajewski, po dobitce swojego strzału. Wynik ustalił na 4:0 17-letni Krystian Pawełkiewicz, wykorzystując podanie od Łukasza Frątczaka i błąd wychodzącego z bramki bramkarza Goleszyna Patryka Kwaśniewskiego.

Mazur w tabeli pozostaje na 4. miejscu z wynikiem 26 punktów. Kolejny mecz, zaległy z 14 kolejki, już w najbliższą środę, 5 maja 2021 r. o g. 17:00 a rywalem na własnym boisku będzie wicelider Zryw Bielsk.

Orzeł Goleszyn - Mazur Gostynin 0:4

bramki: 23' 36' Eryk Przybylski, 75' Maciej Gajewski, 81' Krystian Pawełkiewicz

Orzeł: Patryk Kwaśniewski - Marcin Rokicki, Jarosław Rutkowski, Marcin Szczepkowski, Damian Domeradzki, Jakub Witkowski, Mateusz Biegański, Adam Lisicki, Piotr Borowski, Dawid Ziemczyk, Dawid Bartkowski; trener: Marcin Rokicki, kierownik drużyny: Robert Kwiatkowski

Mazur: Robert Ratajski - Kamil Woźniak (46' Eryk Wydrzyński), Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Łukasz Frątczak (82' Wiktor Smyczyński) - Michał Jędrzejczak (74' Krystian Pawełkiewicz), Dariusz Kurkowski (78' Konrad Stańczak), Damian Surmak, Mateusz Dobieński (62' Maciej Gajewski) Michał Matecki - Eryk Przybylski; trener: Arkadusz Szulczewski

autor/źródło: Piotr Mrówka