Popularny: 900 odsłonInformacje25 marca, 20:17,

Pierwszy dzień nauki on-line: liczne problemy

Pierwszy dzień nauki on-line: liczne problemy

Udostępnij 14
Czy również czytelnicy naszego portalu – uczniowie i nauczyciele – również mają problemy z nauczaniem on-line?

Środa, 25 marca 2020 r. to pierwszy dzień obowiązkowej edukacji online, a dziennik elektroniczny Librus, z którego korzystają nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, już zdążył się paść – informują media ogólnopolskie.W związku z epidemią koronawirusa szkoły są zamknięte co najmniej do Wielkanocy. Uczniowie mają się jednak uczyć zdalnie. Zgodnie z rozporządzeniem MEN nauczyciele mają wystawiać uczniom oceny, a ci z kolei mają na bieżąco uczestniczyć w zajęciach online i wykonywać wyznaczone zadania.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski powtarza, że „przytłaczająca większość szkół”, rzekomo ponad 90 proc., jest gotowa na naukę online. Przygotowany na pewno nie był na to system Librus, z którego korzystają nauczyciele, uczniowie i rodzice w niemal całej Polsce.

"Informujemy, że obecnie występują chwilowe problemy techniczne, które mogą utrudniać zalogowanie się oraz korzystanie z rozwiązania LIBRUS Synergia. Pracujemy nad tym, aby pełna sprawność systemu została przywrócona w niedługim czasie" - brzmiało oficjalny komunikat firmy.

Czy również czytelnicy naszego portalu – uczniowie i nauczyciele – również mają problemy z nauczaniem on-line?

autor/źródło: Piotr Mrówka / foto: pixabay.com

Napisz komentarz

Komentarze

rodzic, 26 marca
To nauczanie to jakaś porażka. Jak uczeń może być obecny online w czasie rzeczywistym, jeżeli nikt nie zagwarantował ani nauczycielom, ani uczniom odpowiedniego sprzętu (laptopy z odpowiednim oprogramowaniem, kamerki internetowe, dostęp do szybkiego internetu)? Nie dość, że uczniowie otrzymują materiały do każdej lekcji, mają wykonać zadania w domu i odesłać nauczycielom, to jeszcze kontrolowana jest ilość osób na wirtualnej lekcji. Nie w każdym domu jest 1 komputer na 1 osobę. Ktoś narzucając z góry (ministerstwo, dyrektorzy...) nie pomyślał o realiach.
Dodaj ogłoszenie