Popularny: 4000 odsłonInformacje27 marca 2017, 10:25,

Pierwszy Dzień Wiosny na wesoło. LO zorganizowało Festiwal talentów oraz "Twoja twarz brzmi znajomo"W ubiegłym tygodniu Liceum świętowało pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji zorganizowano dwie imprezy: program artystyczno-rozrywkowy „Twoja twarz brzmi znajomo” i „Festiwal talentów”.„Twoja twarz brzmi znajomo”
Program przygotowany został przez koło teatralne prowadzone przez Panią Anetę Różycką . Publiczność miała okazję obejrzeć karkołomną pracę zespołu. Trud i wysiłek został doceniony przez społeczność szkolną aplauzem na koniec każdego występu.
Program artystyczny wzorowany był na programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. W tym przedsięwzięciu brało udział 8 uczestników, którzy podjęli wyzwanie przechodząc metamorfozę swojego wizerunku , zaśpiewania wybranego przez siebie utworu i dokonania oceny jego wykonawców. Uczestnicy śpiewali w różnych językach, wybrali różne gatunki muzyczne od popu po operę, czasami z różnym skutkiem, ale zawsze to ogromny wysiłek, podjąć takie wyzwanie.
Oto lista uczestników:

  • 1.Julia Kaźmierska-Natalia Oreiro
  • 2.Marta Bekasińska-Anna Jantar
  • 3.Natalia Felczak-Michał Szpak
  • 4.Aleksandra Wasilewska-Diana Damrau
  • 5.Michalina Durma-Jurij Szatunow
  • 6.Alicja Pietruszewska-Anna German
  • 7.Duet Artur Bryłka+ Dominik Czerwiński-Dalida + Alain Delon

Wywiady z wykonawcami przeprowadzała Karolina Kuźnicka, a całość zmontowała Michalina Durma.
Każdy zachwycił profesjonalnym przygotowaniem, choć trema nie odstępowała ich na krok. Alicja Pietruszewska swoim występem podbiła serca widzów i wygrała w rankingu jury. Maksymalną liczbę punktów zdobyła też od swoich kolegów. Mieszana komisja nauczycielsko-uczniowska w składzie Pani dyrektor Anna Latoszek-Janicka, Pan Kamil Jaworski, Paula Kaszewska i Natalia Brudnicka, wywiązała się perfekcyjnie ze swojej roli.
Od czasu do czasu fala śmiechu płynęła po sali spowodowana ciętymi ripostami jurorów . W przyjemnej atmosferze wręczono Alicji nagrodę w postaci bonu, który przekazała charytatywnie na cele szkolne. Dzień 22 marca miał być dniem bez pytania i niezapowiedzianych klasówek.
Gromkimi brawami uczestnicy pożegnali się ze sceną , by oddać ją pozostałym uczestnikom festiwalu „Mam talent”.
Festiwal talentów
Między godziną 11 a 14 odbył się pokaz talentów uczniowskich. Były to występy indywidualne, grupowe i klasowe. Młodzież prezentowała swoje zdolności muzyczne, taneczne, aktorskie i kabaretowe, a nawet filmowe. Nagrody ufundował Samorząd Uczniowski, były to bony do Empiku o wartości 50 złotych oraz wycieczki szkolne ufundowane przez Radę Rodziców.

Było o co walczyć, stąd duże zainteresowanie udziałem w tym przedsięwzięciu. Super komisja w składzie: Pani dyrektor-Anna Latoszek-Janicka, Pani Anna Dulska, Pani Beata Leszczyńska i Pani Katarzyna Ambroziak miały nie lada problem wyłonienia zwycięzców. Wyróżniono 4 klasy, za ich zaangażowanie, kreatywność, pomysłowość, ambicje i sumienność.
Klasa 1 A do swojego występu zaprosiła byłych nauczycieli i obecnych pracowników szkoły, nawet tych z administracji i obsługi na 110 rocznicę istnienia placówki.
Klasa 1 E nakręciła śmieszne filmiki z lekcji historii i matematyki, tańczyła i śpiewała przy akompaniamencie ukulele. Ich ogromne zaangażowanie udzielało się pozostałym uczestnikom i publiczności.
Klasa 2 E przygotowała program taneczno- artystyczny z przesłaniem by być naturalnym i walczyć ze sztucznością.
Klasa 2 C to klasa medyczna, która zachwyciła talentem literackim. Stworzyli własny hymn o przedmiotach przyrodniczych z refrenem o kwasie deoksyrybonukleinowym. Białe fartuchy i czarne okulary były dopełnieniem całości.
Nagrody za indywidualne występy od Samorządu Uczniowskiego otrzymali: Magdalena Kołodziejska, Antoni Korajczyk i Zuzanna Majchrzak.
21 marca był mile spędzonym dniem w murach naszej Szkoły.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: LO Gostynin

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie