Informacje16 czerwca, 07:25,

Pierwszy w tym roku plenerowy koncert w Sannikach


Udostępnij 9
Pierwszy plenerowy koncert z cyklu „Wakacje na miarę Chopina” odbył się w muszli koncertowej sannickiego parku w pięknych okolicznościach wiosennej przyrody

Pierwszy plenerowy koncert z cyklu „Wakacje na miarę Chopina” odbył się w muszli koncertowej sannickiego parku w pięknych okolicznościach wiosennej przyrody.Wystąpili laureaci Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” – Krystian Sekowski i Eryk Parchański. A cały koncert poprzedził występ laureata I miejsca w II Festiwalu Pianistycznym "Dźwięki Mazowsza" - Krzysztofa Radomskiego z Poznania.

Wydarzenie zostało dofinansowane z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Krystian Sekowski to pianista i chórmistrz polsko-kanadyjskiego pochodzenia, Krystian Sekowski prowadził w Kanadzie dwa zespoły śpiewacze – „Grandin Singers” i „Lex Orandi Children's Choir”, aktywnie działał w środowisku polonijnym w tym kraju (m.in. dyrygował kanadyjską premierą „Missa Paschalis” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.

Eryk Parchański dwukrotnie brał udział w Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich w Katowicach, w XII Warszawskich Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich im. Macieja Paderewskiego w Warszawie -Wilanowie, w projekcie Gradus ad Parnassum -Akademia Mistrzowskiej Pianistyki w Krakowie.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ECA Sanniki

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie