Popularny: 2000 odsłonInformacje20 listopada, 11:53,

Pijany kierowca zjechał do rowu i dachował, a wszystko za sprawą telefonu komórkowego

Pijany kierowca zjechał do rowu i dachował, a wszystko za sprawą telefonu komórkowego [ZDJĘCIA]

Mężczyzna wydmuchał ponad 2 promile

43-letni kierowca kia stracił panowanie nad swoim pojazdem i dachował. Mężczyzna „wpadł” za sprawą telefonu komórkowego. Wydmuchał ponad 2 promile.Wczoraj po godzinie 21:00 doszło do dachowania pojazdu na terenie gm. Szczawin Kościelny w miejscowości Waliszew. 43-letni mężczyzna chcąc odebrać telefon komórkowy stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu doprowadzając do dachowania pojazdu który zatrzymał się na drzewie.  Mężczyzna wydmuchał ponad 2 promile.

Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie na „podwójnym gazie” grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

Przypominamy!

Telefon komórkowy w ręku kierowcy stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas prowadzenia samochodu wysyłanie wiadomości sms, czy sprawdzanie poczty elektronicznej, może doprowadzić do tragicznych w skutkach sytuacji na drodze. Rozmowy telefoniczne podczas kierowania pojazdem dekoncentrują kierowcę i odciągają jego uwagę. Prowadzenie rozmów przez telefon komórkowy w czasie kierowania pojazdem, jest niedopuszczalne, chyba że korzystamy z zestawu głośnomówiącego.

Za prowadzenie rozmów przez telefon komórkowy w trakcie kierowania samochodem policjant ma prawo nałożyć karę w postaci 200 zł grzywny oraz 5 punktów karnych.

autor/źródło: KPP Gostynin / OSP Szczawin Kościelny

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie