Popularny: 2400 odsłonInformacje12 września 2018, 12:59,

Pijany wandal demolował auta w centrum miasta

Pijany wandal demolował auta w centrum miasta

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi, który uszkodził dwa pojazdy w centrum miasta. Zatrzymał go, w czasie wolnym po służbie, gostyniński dzielnicowy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
25-latka zatrzymał policjant po służbie


Do incydentu doszło w nocy z 10 na 11 września br. w centrum Gostynina. Policjanta, przebywającego w swoim domu, zaniepokoił głośny odgłos uderzenia dobiegający z ulicy. Przez okno zauważył, że mężczyzna uderza rękoma i kopie w zaparkowane samochody. Mundurowy natychmiast wybiegł z domu i zatrzymał wandala. Pijany 25-letni mieszkaniec Gostynina został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Czynności policjantów wykazały, że 25-latek poniszczył dwa pojazdy, czym spowodował szkody na kwotę kilkuset złotych. Wczoraj usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za który kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Tematy:wandal

Napisz komentarz

Komentarze

realista, 13 września 2018
Piękna postawa Pana Policjanta - wzór do naśladowania a wandala przydałoby się spałować jak on samochody.

Polecane dla Ciebie

Popularny: 800 odsłonInformacje12 września 2018, 12:40,

Monitoring w Gostyninie

Monitoring w Gostyninie

Monitoring jest niezbędną inwestycją mającą ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Plan budowy nowoczesnego systemu w końcu może zostać zrealizowany. Do końca tego roku ma powstać projekt, zaś realizacja inwestycji ma nastąpić w 2019 roku.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Pierwszym etapem będzie montaż kamer w newralgicznych punktach miasta

Dlaczego tak długo musieliśmy  czekać? Powodów było kilka od przygotowania niezbędnej dokumentacji po różne koncepcje budowy. Burmistrz wraz z Urzędem Miasta byli zwolennikami zlecenia tego działania dla firmy zewnętrznej.

Radni IdG stali na stanowisku, że miasto zamiast płacić co miesiąc kilkunastotysięczne koszty dzierżawy i utrzymania sprzętu, powinno zakupić własne urządzenia. W międzyczasie pojawiła się koncepcja pozyskania dużych środków zewnętrznych na instalację ogniw fotowoltaicznych oraz towarzyszącego temu działaniu monitoringu na budynkach użyteczności publicznej.

Niestety pomysł nie zyskał poparcia UM i Burmistrza. Tak więc w  budżecie miasta na 2018 rok po raz kolejny zabezpieczono środki na to zadanie. Przyjęto założenie, według którego monitoring ma być systematycznie rozbudowywany. Po konsultacjach z KPP Gostynin pierwszym etapem będzie montaż kamer w newralgicznych punktach miasta.

Mam nadzieję, że zadanie to zostanie w końcu zrealizowane.

Małgorzata Rędzikowska - Mystkowska


Napisz komentarz

Komentarze

Don Pedro, 12 września 2018
A czy przewidziany jest monitoring na osiedlu Targowa może tym by się ktoś zajął?
Dodaj ogłoszenie