Popularny: 600 odsłon Informacje 11 lutego 2018, 00:00,

Piłeś? Nie jedź! Jutro wzmożone kontrole na drogach

Policjanci gostynińskiej drogówki w poniedziałek (12.02.) od wczesnych godzin rannych prowadzić będą działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Patrole sprawdzać będą stan trzeźwości kierujących głównie autobusami i busami.

Przewiń w dół aby czytać dalej



W poniedziałek 12 lutego, na terenie województwa mazowieckiego prowadzone będą policyjne działania „Trzeźwość w przewozie osób” . Powyższe działania mają na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom pojazdów komunikacji publicznej, taksówek czy transportu prywatnego.

Na kierujących takimi pojazdami spoczywa szczególna odpowiedzialność, bowiem zdarzenia drogowe z ich udziałem powodują zagrożenie dla znacznej liczby użytkowników dróg. Wzmożone kontrole dotyczyć będą również tego czy kierowca posiada wszelkie wymagane dokumenty, w tym uprawniające do prowadzenia tego typu działalności.

Policja apeluje do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości   i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!


Napisz komentarz

Komentarze

mikka, 12 lutego 2018
kierowca powinien być trzeźwy i świadomy tego co robi...skoro ktoś jest na tyle nie odpowiedzialny żeby jechać po kielichu to sorry, powinien brać to na siebie. Nie ryzykuje, wole iść się wcześniej dmuchnąc na komendę i mieć pewność ze moge już wsiadać za kółko. Yanosika też odpalam....a dla tych co piją i jadać zakazać wszystkiego! Karać i jeszcze raz karać
gracz, 11 lutego 2018
ja tam wolę, żeby kierowcy nigdy nie pili przed jazdą, a nie tylko jak są kontrole, niech policja łapie wszystkich, którzy wsiądą choć po kieliszku za kółko, a normalni kierowcy z pomocą yanosika będą mieli spokój
Informacje 10 lutego 2018, 12:36,

Najważniejsze informacje minionego tygodnia

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info, w dniach od 3 d 9 lutego 2018 r.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie po złożonym zawiadomieniu przez Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie prowadzi postępowanie przygotowawcze w związku z możliwością popełnienia przestępstwa z art. 226 kodeksu karnego. Ta informacja w tym tygodniu wywołała największe zainteresowanie.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł nasz portal, doszło do naruszenia nietykalności cielesnej pracownika socjalnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie podczas pełnienia obowiązków służbowych, tj. podczas wizytacji domu 46-latki przez pracownika socjalnego. Do zdarzenia miało dojść w jednej z miejscowości na terenie gminy w połowie stycznia.
Fakt ten oraz zgłoszenie do organów ścigania naruszenia nietykalności cielesnej pracownika GOPS potwierdził podczas obrad Rady Gminy Gostynin we wtorek, 30 stycznia Wójt Edmund Zieliński.
Sprawę bada policja: - W KPP w Gostyninie w związku ze złożonym zawiadomieniem przez Kierownik GOPS w Gostyninie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze w kierunku art. 226 kodeksu karnego dot. znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z wykonywaniem przez niego czynności służbowych przez 46-letnia mieszkankę Gminy Gostynin. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku – poinformowała portal Gostynin.info podkom. Dorota Słomkowska, rzecznik prasowa KPP w Gostyninie.

Drugi artykuł tego tygodnia to informacja o jednej z sieci supermarketów, która ma swój sklep w Gostyninie. Tesco planuje zamknąć 18 sklepów w całej Polsce. Do końca marca zlikwidowane zostaną sklepy, które przynosiły największe straty.

W związku z planowanymi decyzjami nasza redakcja złożyła zapytanie biura prasowego Tesco Polska o losy sklepu w Gostyninie, który jest zlokalizowany przy ulicy Jana Pawła II. "Nie przewidujemy zmian w funkcjonowaniu sklepu w Gostyninie" - czytamy w odpowiedzi.
Ponadto, Tesco poinformowało pracowników sklepów o zmianach w sposobie organizacji pracy.

Trzeci artykuł tego tygodnia, try cieszył się największym zainteresowaniem, to komunikat gostynińskiej policji w sprawie wypadku z wtorku, 6 lutego. Do groźnie wyglądającego zdarzenie doszło wtedy na ulicy Kutnowskiej na drodze krajowej nr 60. Do szpitala zostały przewiezione dwie kobiety, ale na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Około godz. 20.00 dyżurny gostynińskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że na krajowej „sześćdziesiątce” doszło do wypadku drogowego. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 43-letni kierujący pojazdem DAF nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył poprzedzającej go Skody, której kierująca chciała skręcić w lewo. Siła uderzenia była tak duża, że zepchnęła osobówkę na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z nadjeżdżającym Seatem.
W wyniku zdarzenia do szpitala zostały przewiezione kobiety kierujące osobówkami – 33-letnia mieszkanka gminy Gostynin, która kierowała Skodą oraz kierująca Seatem, 29-letnia mieszkanka woj. małopolskiego.

Natomiast najwięcej komentarzy i uwag czytelników wywołał Tłusty Czwartek. Jest jedyny taki dzień w roku w którym każdy z nas, bez względu na wiek może zajadać się słodkościami. W naszej tradycji dzień ten to zawsze ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Jako że Wielkanoc jest świętem ruchomym, Tłusty Czwartek nie wypada co roku w ten sam dzień, a w 2018 roku wypadł 8 lutego. Lady sklepowe oraz wystawy cukierni kusiły nas tego dnia pączkami z najróżniejszymi nadzieniami, dla każdego znalazło się coś pysznego. Dużą popularnością cieszyły się również faworki. "Pączki na co dzień kupują dzieci i młodzież idące do szkoły. Dzisiaj jednak mogę powiedzieć, że jest to u nas produkt nr 1" - powiedziała portalowi jedna z ekspedientek.

Nasi czytelnicy w komentarzach prześcigali się w wymienianiu, w którym sklepie bądź cukierni kupić można najlepsze pączki. Niektórzy jednak uważali, że najlepsze są...te wykonane własnoręcznie z własnych składników.

W mijającym tygodniu również artykuły sportowe cieszyły się dużym zainteresowaniem. We wtorek i środę, 7 i 8 lutego rozegrane zostały XX Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce. Zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt wygrały reprezentacje Zespołu Szkół im Marii Skłodowskiej-Curie.

Tematy: podsumowanie

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie