Informacje11 listopada, 07:25,

Piłkarska A-Klasa: Zorza Szczawin druga, Błyskawica Lucień dziewiąta


Błyskawica Lucień z 14 punktami w tabeli zakończyła rundę jesienną na 9 miejscu

W weekend 7-8 listopada 2020 r. zakończyła się runda jesienna w piłkarskiej A-Klasie.Po emocjonującym meczu w sobotę, 7 listopada 2020 r. tylko jeden punkt zdobyła Błyskawica Lucień. Podopieczni trenera Artura Szulwacha mierzyli się z trzecim w tabeli Startem Proboszczewice i dzielnie stawiali czoła rywalowi, który znajdował się wyżej w tabeli. Lucienianie prowadzili 1:0 od 78 minuty, po golu głową po rzucie wolnym trafił Jacek Kokosiński.

Start wyrównał trzy minuty przed końcem, w 87 minucie.

Kontrowersyjne decyzje sędziego Norberta Wysińskiego powodowały nerwowość na boisku, dodać trzeba że Błyskawicy należał się rzut karny po faulu na Kacprze Zielińskim oraz czerwona kartka za faul jednego z piłkarzy Startu na wychodzącym na czystą pozycj Piotrze Krysztofiaku. 

Błyskawica Lucień z 14 punktami w tabeli zakończyła rundę jesienną na 9 miejscu.

Zupełnie inne nastroje w Szczawinie. Zorza w sobotę, 7 listopada podejmowała ostatnią w tabeli Wisłę Duninów. Szczawinianie wygrali pewnie, 2:0, po golach Dawida Lemańskiego i Adriana Stępnia i z 23 punktami zakończyli rundę jesienną na drugim miejscu, na ten moment dającym awans do Ligi Okręgowej.

Ponadto decyzją Wydziału Gier Płockiego OZPN, mecz sprzed trzech tygodni, w którym to w 80 minucie piłkarze Zorzy opuścili boisko przy stanie 0:2 na znak protestu przeciw brutalnej i agresywnej grze rywali – Wichra Cieszewo – zweryfikowano jako obustronny walkower, tj. nie doliczono żadnej z drużyn punktów. Mimo iż szczawinianie zrezygnowali z gry, za co powinni otrzymać walkower, to jak się okazało, w drużynie z Cieszewa wystąpił nieuprawniony zawodnik, ukarany czterema żółtymi kartkami.

Trzecia z drużyn z naszego powiatu, Szopen Sanniki, przegrał z Mazovią Słubice 0:1. Podopieczni trenera Dominika Stefańskiego z 16 punktami rundę jesienną zakończyli na 6 miejscu.

O ile nie nastąpi powtórka sprzed roku, czyli zawieszenie rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa, piłkarze A-Klasy powrócą na boiska w rundzie wiosennej w marcu przyszłego roku.

Błyskawica Lucień - Start Proboszczewice 0:0 (1 : 1)

Bramki: Jacek Kokosiński

Skład: Adrian Śmiałkowski - Sebastian Surmak, Mateusz Mariusz Janiszewski, Bartosz Antczak, Jacek Kokosiński, Adam Kaczmarek, Mariusz Surmak, Przemysław Warsicki(Mateusz Marciniak), Adrian Kieplin(Krystian Wieczorek), Kacper Zieliński(Jakub Tomczak), Piotr Krysztofiak

Trener: Artur Szulwach

Zorza – Wisła Duninów 2:0

Bramki: 17' Dawid Lemański, 59' Adrian Stepień

Zorza: Łukasz Stasiak - Kamil Józwik, Dawid Lemański (83' Bartosz Markiewicz), Paweł Machała, Radosław Gromczewski (50' Adrian Jóźwik), Jarosław Durka, Kamil Gronowski (55' Mateusz Matusiak), Michał Maciak (85' Adrian Matusiak), Adam Sarzała, Maciej Skierkowski, Łukasz Stasiak, Adrian Stępień; trener: Piotr Gunerka

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie