Informacje14 września, 07:32,

Piłkarska A-Klasa: zwycięstwo Błyskawicy, pierwsze stracone punkty Zorzy Szczawin

Udostępnij 7

12 i 13 września 2020 r. rozgrywano 5 kolejkę piłkarskiej A-Klasy Płockiego OZPN.

Kolejne trzy punkty na koncie piłkarzy Błyskawicy Lucień, którzy pokonali na wyjeździe drużynę Spójnii Mała Wieś 1-4. W pierwszej połowie spotkania zespół trenera Artura Szulwacha uzyskał optyczną przewagę na boisku co udokumentował dwoma bramkami, po zmianie stron gra się wyrównała co zaowocowało bramką dla gospodarza. Gol dla Spójni wprowadził nerwowość w poczynania zespołu z Lucienia, zaś gospodarze próbowali iść za ciosem i zdobyć kolejną bramkę. Jednak w końcówce spotkania Błyskawica ponownie odzyskała przewagę na boisku i po kilku składanych akcjach, dołożyła kolejne dwie bramki, które pozwoliły odnieść cenne zwycięstwo na wyjeździe.

Dzień wcześniej punkty po raz pierwszy w tym sezonie zgubił lider - Zorza Szczawin - która zremisowała z Mazovią Słubice 3:3, mimo prowadzenia do przerwy 2:0. Mazovia wyrównała stan meczu w 62 minucie, w 80 minucie Zorza znów prowadziła jednak  tuż przed końcem meczu te prowadzenie straciła.

Zorza z dorobkiem 10 punktów jest na pierwszym miejscu w tabeli, a Błyskawica Lucień z 6 punktami na 7 miejscu.