Informacje23 października 2019, 10:43,

Piłkarze Wisły Płock pomagają zwierzakom


Oby więcej takich akcji

We wtorek 22 października delegacja z Łukasiewicza 34 w osobach bramkarzy Thomasa Dähne oraz Bartłomieja Żynela odwiedziła jedną z płockich fundacji "Pomagamy Płockim Zwierzakom".Wielkimi krokami zbliżają się zimowe, chłodne miesiące. Thomas Dähne, na co dzień właściciel sympatycznej jamniczki Belli, zaproponował wsparcie jednej z płockich fundacji, ratującej potrzebujące zwierzęta. W zbiórkę pieniędzy bez wahania zaangażowała się szatnia Nafciarzy, swoją cegiełkę dołożyli również pracownicy.

W poniedziałek, po wcześniejszym kontakcie z fundacją, udali się do jednego ze sklepów zoologicznych, by zakupić najpotrzebniejsze rzeczy - suchą i mokrą karmę dla psów i kotów, zabawki, drapaki czy żwirek. Bramkarz miał niemały problem, by domknąć bagażnik swojego auta.

We wtorek wspólnie z Thomasem oraz Bartłomiejem Żynelem udali się do siedziby fundacji "Pomagamy Płockim Zwierzakom". Już przy wejściu powitały ich Panie, które na co dzień zajmują się podopiecznymi fundacji. Towarzyszyła im gromadka sympatycznych szczeniaków, która skutecznie opóźniła wyładunek darów od Nafciarzy.

Przedstawicielki fundacji nie kryły radości z okazji wizyty, podkreślały, że liczy się dla nich jakakolwiek forma wsparcia - wszystko, by zapewnić zwierzakom jak najlepsze warunki bytowania.

- "Jestem bardzo szczęśliwy i usatysfakcjonowany z naszej wizyty. Kocham zwierzęta i uważam, że wsparcie tego typu fundacji to obowiązek każdego człowieka. Wyrazy ogromnego szacunku kieruję także do osób, które na co dzień opiekują się tymi sympatycznymi czworonogami. Cieszę się, że jako drużyna mogliśmy wspomóc organizację i naszych małych przyjaciół. Myślę, że nie była to nasza ostatnia wizyta w tej placówce. Apeluję również do innych ludzi dobrej woli - pomagajmy!" - komentował Thomas.

- "Pomagamy Płockim Zwierzakom" to organizacja, która pomaga zwierzętom na terenie Płocka i okolic. Działamy od 2017 roku, pomagamy nie tylko znaleźć dom dla zwierząt, ale zapewnić im też opiekę. Zajmujemy się zarówno psami, jak i kotami. Część z tych zwierząt rozdysponowaliśmy również po domach tymczasowych. Obecnie mamy pod opieką dwadzieścia psiaków oraz około 120 kotków, możliwych do adopcji. Wszystkie czekają na nowy dom. Szanowni Państwo, potrzebujemy dosłownie wszystkiego, karmy suchej, mokrej, smyczy. Myślimy także nad zmianą lokalizacji. Warunki są u nas takie, jakie są, nie jest to dobre miejsce dla tych zwierząt. Naszym marzeniem jest to, żeby stworzyć im jak najlepsze warunki do życia. - powiedziała nam po spotkaniu Pani Dominika Moderacka, przedstawicielka fundacji.

Jeśli Ty również chciałbyś udzielić wsparcia sympatycznym czworonogom, wystarczy, że wystosujesz wiadomość prywatną na Facebooku "Pomagamy Płockim Zwierzakom", bądź skontaktujesz się bezpośrednio z wolontariuszami fundacji.

Fundacja "Pomagamy Płockim Zwierzakom"

tel. 603 179 634

e-mail: jolab-62@o2.pl

ul.Bartnicza 1 m 60​09-400 Płock
Raiffeisen Polbank

nr konta 82175000120000000038221574

NIP: 774 323 55 20
REGON: 3678642294
KRS: 0000685487

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Wisła Płock

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie