Popularny: 1600 odsłonInformacje19 października 2018, 14:52,

Piotr Mrówka: Pieniądze jednak to nie wszystko

Piotr Mrówka: Pieniądze jednak to nie wszystko

"Kto by nie wygrał to i tak, po to aby się nachapać!" "Forsy im mało, nic by nie robili tylko pieniądze brali, aby do koryta!" "Narobili tych komisji na wybory, ile to będzie kosztować. Po co to i my za to zapłacimy!" Te i inne komentarze słyszę w Gostyninie, w pracy, na ulicy...


Udostępnij
Zapraszamy do lektury felietonu redaktora naczelnego portalu


Odpowiadam, tłumaczę:
"A ktoś działa społecznie, od 4 lat kadencji nie biorąc ani grosza dla siebie, przeznaczając całość diety na społeczne wsparcie sportowców.
Kto?
- Radny Rady Powiatu Kazimierz Majchrzak.
- No ba, w jego sytuacji nie ma się co dziwić"
- To zagłosujesz?
- Jak mogę to tak.

Nie wiem, czy wiecie, ale przez 4 lata działając społecznie na rzecz poprawy losów mieszkańców w Powiecie Gostynińskim Radny Kazimierz Majchrzak przeznaczył na działalność klubu MKS Mazur Gostynin 100 % diety radnego w wysokości łącznej ponad 80 tysięcy złotych!!!
Kwota niebagatelna i niezbędna dla funkcjonowania klubu w obecnej formie. Dzięki między innymi temu oraz przychylności Rady Miasta i radnych Inicjatywy dla Gostynina, z roku na rok coraz bardziej podnoszących środki z budżetu na sport, mamy przyjemność oglądać rozgrywki piłkarskiej IV Ligi w Gostyninie.

Kazimierz Majchrzak to Radny Rady Powiatu Gostynińskiego mijającej kadencji. Największy przedsiębiorca w mieście, właściciel firmy IZOLBET. Od lat wielki, wierny kibic i sponsor Mazura Gostynin.

Przeczytaj też: Wybory 2018 w Gostyninie. Nieoficjalne wyniki

W imieniu Pana Prezesa Kazimierza Majchrzaka, kibica przez "wielkie K" Mazura Gostynin i sympatyka gostynińskiego sportu, proszę o wsparcie w formie podziękowania - w wyborach 21 października 2018 roku - wszystkich sympatyków i kibiców sportowych.

Mogą to uczynić mieszkańcy Gminy Gostynin i Gminy Szczawin Kościelny, okręgu numer 2, głosując na kandydata nr 1 z listy nr 17 Inicjatywy dla Gostynina w wyborach do Rady Powiatu Gostynińskiego.
Pan Kazimierz Majchrzak oczywiście podtrzymuje deklarację przekazywania 100 % diety na cele społeczne - działalności klubu MKS Mazur Gostynin.

Również z zadowoleniem odebrałem deklarację kandydatki na Burmistrza Miasta Gostynina Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej, w przypadku wygranej w wyborach, dojdzie do zwiększenia środków z budżetu Miasta Gostynina przekazywanych na gostyniński sport do wysokości 1 % wydatków.

Obecnie to około 0,6 %.

BO DLA POLITYKI NIE IDZIE SIĘ DLA PIENIĘDZY, ALE PO TO BY DBAĆ O NASZE MIASTO I POWIAT!

P.S.: Ja również obiema rękoma podpisuje się pod hasłem, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy.

Nie kandyduję, ale będę czuwał nad prawidłowym przebiegiem liczenia głosów w jednej z gostynińskich komisji wyborczych w najbliższą niedzielę, 21 października.

Dlatego równowartość wynagrodzenia, jaką otrzymam za to już dziś przekazuje na cele społeczne.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Popularny: 500 odsłonInformacje19 października 2018, 13:54,

Minął tydzień: debata kandydatów, otwarcie sali MMA, wywiad z A. Korajczyk-Szyperską

Minął tydzień: debata kandydatów, otwarcie sali MMA, wywiad z A. Korajczyk-Szyperską

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia, od 13 do 20 października 2018 r.


Udostępnij
Podsumowanie najciekawszych informacji minionego tygodnia

Za nami debata kandydatów na Burmistrza Gostynina w niedzielnych wyborach samorządowych, zorganizowana przez redakcję radia RPL.FM Płock. Odbyła się ona w poniedziałek, 15 października i był to zdecydowanie temat numer jeden mijającego tygodnia na naszym portalu.a dotyczyły one pomysłów na rozwój Gostynina, inwestycji, realizacji term gostynińskich, sportu, czy pierwszej decyzji, jaka zostanie podjęta, gdy obejmą stanowisko burmistrza.

W ponad godzinnej debacie uczestniczyli czterej kandydaci: Agnieszka Korajczyk-Szyperska (Inicjatywa dla Gostynina), Mariola Józwiak-Węclewska (Polskie Stronnictwo Ludowe), Paweł Kalinowski (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Włodzimierz Śniecikowski (Gostynińska Wspólnota Samorządowa). Wszyscy zaproszeni stawili się w redakcji w Płocku.

Przeczytaj też: Za nami debata kandydatów. Dużo emocji wśród mieszkańców [WIDEO]

Sama debata wywołała ogromne zainteresowanie mieszkańców Gostynina, w dyskusji na portalu Facebook zamieszczono ponad 700 komentarzy.
Mieszkańcy mogli zadawać pytania, niestety jednak część z nich zamiast na ich zadawaniu, skupiła się na personalnych wycieczkach w stronę najmniej lubianych kandydatów.

O ograniczenie tego typu komentarzy w pewnym momencie zaapelował nawet prowadzący.

W minioną niedzielę, 14 października obchodziliśmy święto oświaty czyli Dzień Edukacji Narodowej.
Z tej okazji w poniedziałek, 15 października w Zamku Gostynińskim została zorganizowana uroczystość z okazji "Dnia Nauczyciela" podczas której wyróżnienia odebrali dyrektorzy, nauczyciele oraz pozostali pracownicy miejskich szkół podstawowych, szkoły muzycznej i przedszkoli. To temat numer dwa w mijającym tygodniu na naszym portalu.

"W imieniu Rady Miejskiej chciałbym złożyć wszystkim pracownikom naszych placówek najserdeczniejsze życzenia zdrowia i komfortu psychicznego" - życzył Przewodniczący Rady Miejskie w Gostyninie Andrzej Robacki.

Uroczystość zakończył mini koncert uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie.

Trzecim artykułem, który miał największe zainteresowanie w mijającym tygodniu, to temat sportowy.

Od kilku tygodni w wyremontowanej dolnej sali Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie funkcjonuje sala treningowa prowadzona przez klub KO Fight Team Gostynin.

"Pomysł by tu utworzyć miejsce do ćwiczeń zrodził się już 2 lata temu. W tym roku, dzięki zaangażowaniu Michała Bartosiaka udało nam się pozyskać zarówno salę, jak i pieniądze na jej wyremontowanie, za co jestem mu bardzo wdzięczny" – powiedział naszemu portalowi Krzysztof Osmałek z KO Fight Team Gostynin.
Prace remontowe trwały od czerwca do końca września i kosztowały blisko 13 tysięcy złotych.

Sala może służyć do trenowania sportów walki oraz prowadzenia zajęć rekreacyjnych, w zamierzeniu Krzysztofa Osmałka jest również przeznaczona do prowadzenia zajęć korekcyjnych.

"Na tą chwilę prowadzimy grupę MMA - początkujący, brazylijskiego jiu-jitsu, jest również grupa zawodnicza, która trenuje do zawodów. Aktualnie rozkręcam grupę MMA-Maluch skierowaną do dzieci w wieku od 6 do 10 lat" - dodaje wicemistrz Polski MMA.

- Nowa sala MMA GOSTYNIN K.O.FIGHT jest i z tego się bardzo cieszę. Podziwiam ludzi którzy, własnymi rękoma ją wyremontowali. Panowie chapeau bas. Zachęcam serdecznie młodzież i rodziców dzieci młodszych, zajrzyjcie do nowej sali sportów walki mieszczącej się w gostynińskim MCku, poznajcie Pana Krzysztofa i poszerzajcie z radością szeregi "nowego" Gostynińskiego Klubu" – powiedział Przewodniczący Komisji Edukacji Kultury i Sportu Michał Bartosiak.

Duże zainteresowanie naszych czytelników wywołał także wywiad z kandydatką na burmistrza Agnieszką Korajczyk-Szypreską, liderką Inicjatywy dla Gostynina, kandydatką na Burmistrza Miasta Gostynina oraz kandydatką do Rady Miejskiej w Gostyninie.

Wywiad przeprowadził Sylwester Ulanowski - Telewizja Gostynin "Media Gost".

Z kolei najwięcej dyskusji wywołał artykuł z informacją o rozpoczynającym się sezonie polowań, prawach użytkowników gruntów i obowiązkach myśliwych. Polowania zbiorowe, jak podał Urząd Gminy, odbywać się będą na terenach Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego w Gminie Nowy Duninów.

Zakaz udziału nieletnich w polowaniach, zwiększenie do 150 metrów odległości od zabudowań, gdzie będzie można prowadzić odstrzał, możliwość wyłączenia swojej ziemi z polowań a także zakaz szkolenia psów myśliwskich na zwierzętach - takie między innymi rozwiązania przewiduje znowelizowane przez Sejm w marcu tego roku Prawo Łowieckie.

Według niego, właściciele bądź użytkownicy wieczyści nieruchomości wchodzącej w skład obwodu łowieckiego mogą złożyć oświadczenie w starostwie, w którym nie zgadzają się na prowadzenie polowań na ich gruntach. W takim przypadku myśliwi nie będą mogli tam polować – informuje TVN 24.

Nowe przepisy, znowelizowane w marcu, zakładają również zakazu prowadzenia polowań zbiorowych w parkach narodowych, czy znosi kary za umyślne utrudnianie w polowaniu.

Ta zmiana wprowadzona była po ogromnym oburzeniu społecznym, jaki wywołały zmiany uchwalone przez sejm większością głosów Prawa i Sprawiedliwości w styczniu tego roku i umożliwiały karanie osób, które umyślnie bądź nie zakłócały myśliwym polowania.

Temat wywołał dużo komentarzy naszych czytelników:

- Szkoda,że nie można polować na myśliwych – pisze Pani Małgorzata.

- Brak wiedzy dotyczącej gospodarki łowieckiej. Prowadzi do tak bezsensownych komentarzy jak wyżej. Myśliwi realizują obowiązki nałożone przez ustawodawcę. Ludzie siejący nienawiść do myśliwych twierdzą że to w trosce o zwierzęta a tak naprawdę lubią zbierać lajki pod swoimi postami nie popartymi żadnymi rzeczowymi argumentami a już na pewno nie wiedzą w tym temacie. " Nie znam się ale się wypowiem" a że ludzie w Polsce żyją w przekonaniu iż mięso rośnie na tackach w marketach całkowicie zapominając o całym wcześniejszym procesie jaką przechodzi zanim na te tacki trafi! To już jest problem i wynika ze złej edukacji która z pozyskania mięsa zrobiła temat tabu. Myśliwi regulują populację zwierzyny dziko żyjącej w Polsce i robią to legalnie a zwierzyny z roku na rok przybywa a o szkodach jakie wyrządza długo by pisać i jest z tym problem ale wystarczy porozmawiać z rolnikami którzy je ponoszą i tu zapytać o rolę myśliwego. Pozdrawiam – odpowiada Pan Krzysztof.

- Ja obserwuje ich polowania, strzelają prawie pod samymi oknami, w dodatku niszczą obsiane pola dużo bardziej niż dziki, jeżdżą samochodem i tratują wszystko co po drodze. - uważa z kolei Pani Izabela.

Z tematów sportowych, poza wspomnianym otwarciem sali do treningów MMA, najpopularniejszym tematem było zwycięstwo w prestiżowym i derbowym spotkaniu 11 kolejki IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej Mazura Gostynin z Kasztelanem Sierpc.

Początek meczu rozgrywanego w Goleszynie z uwagi na przebudowę stadionu w Sierpcu był dość wyrównany. Do 34 minuty, kiedy po kontrataku z prawej strony piłkę otrzymał od Bartosza Komorowskiego Mateusz Ostrowski i strzałem w drugi róg bramki pokonał bramkarza Kasztelana Piotra Zielińskiego.
Do przerwy wynik się już nie zmienił, po przerwie w 52 minucie po strzale z około 30 metrów Rafała Wilamowskiego Mazur podwyższył na 2:0. Skuteczna gra w ofensywie i doskonała postawa golkipera Mazura Klaudiusza Kurka spowodowała, że Mazur już do końca meczu, mimo kilku okazji strzeleckich dla gospodarzy, w tym strzale w poprzeczkę z 56 minuty Piotra Śmigrodzkiego, wygrał 2:0. W końcówce meczu nasz zespół mógł nawet podwyższyć prowadzenie na 3:0, ale strzał Rafała Wilamowskiego trafił w słupek.
Mazur zagrał dobre spotkanie, skutecznie wykorzystując błędy rywali a także walką o każdą piłkę i każdy metr boiska pokazał wyższość nad lokalnym rywalem. Również podkreślić trzeba, że tego samego dnia juniorzy Mazura Gostynin U-19 trenera Arkadiusza Szulczewskiego także pokonali Kasztelana Sierpc, 2:1.
Dzięki zwycięstwu nasz zespół z 14 punktami awansował na 10 miejsce w tabeli IV Ligi.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie