zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (2800 odsłon)

Oburzenie w sieci: gostyniński PiS organizuje spotkanie z posłem, prokuratorem PRL


UdostępnijWybieracie się na spotkanie? A może na powitanie?

Stanisław Piotrowicz źródło: natemat.pl

W sobotę, 26 maja 2018 r. ma odbyć się spotkanie w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie z posłem na sejm, prokuratorem PRL Stanisławem Piotrowiczem z Prawa i Sprawiedliwości. Sam przyjazd najbardziej kontrowersyjnego posła w tej kadencji wśród mieszkańców naszego miasta wywołał „burzę”, część internautów deklaruje „przywitanie z PRL-owskim przytupem, żeby czuł się jak w domu”.


66-letni Stanisław Piotrowicz jest posłem od dekady, ale stał się szerzej znany dopiero po wygranych przez PiS wyborach.

W 1978 r. rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 r. został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, a na początku lat 80. do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Od 1978 r. należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie, a także kierownikiem szkolenia partyjnego i społecznym inspektorem pracy. Podczas stanu wojennego był autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi, oskarżonemu o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu.

Za ten czyn politycy opozycji uparcie mówią o Piotrowiczu nie inaczej jak „prokurator stanu wojennego”, wytykając mu nie tylko feralny podpis pod zbrązowiałym od upływu czasu aktem oskarżenia, lecz także brązowy krzyż zasługi przypięty po zakończeniu stanu wojennego na prokuratorskiej piersi Piotrowicza. Uhonorowany został nim przez komunistyczne władze, a Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał z adnotacją „pracownik pilny i zdyscyplinowany, ambitny i wydajny”. W 2005 r. porzucił prokuratorską togę i wybrał karierę polityczną. W 2016 r. w walce PiS o zmiany w sądownictwie Piotrowicz stał się twarzą tej „reformy”.

Poseł – prokurator PRL, przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości znowu w ostatnim czasie zabłysnął w opinii publicznej, gdy po jednym ze spotkań z wyborcami w województwie kujawsko-pomorskim zadano pytanie o przekaz, jaki za pośrednictwem kanału TVP Info trafia do widzów.

Odpowiedź Piotrowicza była bardzo dwuznaczna, ponieważ można ją było interpretować jako uderzenie w tę stację oraz w ogólną inteligencję Polaków. Błyskawicznie jego słowa zaczęto szeroko komentować w sieci. Piotrowicz powiedział: - mamy do czynienia z niewielkim ułamkiem mediów pozostających w rękach kapitału polskiego. Następnie zaskakująco dodał:
- Zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy mogą uważać, że przekaz razi ludzi inteligentnych, bo tak ubieram te sformułowania. Ale trzeba wiedzieć, że ten przekaz winien trafić do wszystkich, do możliwie jak najszerszej ilości Polaków.

Kontrowersyjna przeszłość polityka – prokuratora spowodowała niechęć nie tylko wśród polityków i wyborców innych partii Prawo i Sprawiedliwość ale także w samej partii.

Mieszkańcy deklarują w sieci powitanie

Swoiste powitanie deklarują gostyninianie, którzy nie zgadzają się z przekazem i postawą posła – prokuratora PRL.

„ Może wypada go przywitać z PRL-owskim przytupem, żeby czuł się jak w domu?” - pyta Pan Marcin, jeden z mieszkańców Gostynina na portalu Facebook w grupie „Jestem z G-Town”, dotyczącej spraw miasta.

- Proponuję transparent WITAMY DZIELNEGO PROKURATORA PRL W GOSTYNINIE – dodaje Pan Witold, inny z mieszkańców.

- Umieszczony na tarczy ZOMO – pisze Marcin.

- Wczoraj widziałam na ulicy niebieska Nyskę z napisem Milicja...postawić należałoby ja przed wejściem na spotkanie... - pyta Pani Joanna.

- Też ją widziałem. To może już przyjechał... - odpowiedział Witold.

- Że się nie wstydzi wychodzić z domu! - dodaje Pan Radosław.

- Proponuję na wstępie zapytać, czy za wynajem sali została uiszczona oplata, wyczuwam "lokalną gościnność władz miasta – zauważa w kontekście przynależności do Prawa i Sprawiedliwości burmistrza Pawła Kalinowskiego Pan Bartek.

Inni internauci w tej dyskusji wypowiada się negatywnie o wizycie posła – prokuratora PRL, nie znajdziemy żadnej osoby, która pomysł wizyty uznaje za udany i potrzebny.

Czy rzeczywiście dojdzie do „powitania” z przytupem przez mieszkańców i jaka będzie frekwencja na spotkaniu z kontrowersyjnym posłem – prokuratorem PRL, dowiemy się w sobotę.

Tematy:Stanisław Piotrowicz

Sprawdź też: Fryzjer damski GostyninKsięgowość GostyninNaprawa samochodów Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • Byłem na tym spotkaniu i było chwilami gorąco. Powitanie godne prokuratora stanu wojennego. Ale chyba pan Piotrowicz się nie dziwi.

  • i te człowiek będzie prawił o poszanowaniu prawa, konstytucji? fałsz, obłuda. ale chyba tylko wyborcom pisu ta kreatura się podoba

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


W Gostyninie pozostaje ul. 18 Stycznia. Wojewoda nie znalazł zastrzeżeń [ZDJĘCIA]
W Gostyninie pozostaje ul. 18 Stycznia. Wojewoda nie znalazł zastrzeżeń [ZDJĘCIA]
W Gostyninie pozostaje ul. 18 Stycznia. Wojewoda nie znalazł zastrzeżeń [ZDJĘCIA]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij