zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (600 odsłon)

PiS wdraża plany sprzed ponad 10 lat. Czy Lotos przejmie Orlen?


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

Lotos PKN Orlen przejęcie Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński

Wedle informacji jakie opublikował dziennik "Rzeczpospolita", w planowanym połączeniu koncernów Orlen i Lotos, to ten drugi może zostać stroną przejmującą.


„Scenariusz bazowy zakłada, że to gdańska grupa wyemituje akcje, które otrzymają udziałowcy płockiego koncernu. To pozwoli głównemu akcjonariuszowi – Skarbowi Państwa – przeprowadzić całą operację łatwiej i szybciej” - czytamy na stronach Rzeczpospolitej.

Zdaniem autora argumentami potwierdzającymi taki scenariusz są przedłużające się negocjacje płockiego koncernu ze Skarbem Państwa w sprawie nabycia udziałów gdańskiej grupy, a także to, że przejęcie Orlenu przez gdański koncern naftowy byłoby korzystniejsze finansowo.

"W związku z nieoficjalnymi informacjami opublikowanymi przez »Rzeczpospolitą« w sprawie konsolidacji PKN Orlen i Lotos pragniemy przekazać iż, PKN Orlen jest w trakcie badania wszystkich aspektów prawnych i operacyjnych przeprowadzenia procesu według koncepcji zadeklarowanej w Liście Intencyjnym. Według dzisiejszej wiedzy uznajemy szacowany termin jego realizacji za niezagrożony. Nie komentujemy przypuszczeń i doniesień medialnych” - odniósł się informacji w oficjalnym komunikacie PKN Orlen.

Funkcjonowanie koncernu paliwowego w Płocku wiąże się nie tylko z prestiżem, ale również z dużymi korzyściami finansowymi. Z tytułu podatku do kasy miejskiej w ubiegłych latach wpłynęło ok. 20 mln zł rocznie, w 2016 było to już 30 mln, a w 2017 – 70 mln zł.

Połączenie obu spółek planował w 2007 roku Jarosław Kaczyński, piastujący wtedy urząd Premiera. Już wtedy to gdański koncern miał być w procesie konsolidacji tym wiodącym.

"Pozostawienie przy życiu koncepcji wyprowadzki Lotosu do Płocka nie pomogłoby PiS-owi w uderzeniu w pomorską twierdzę PO. Przeniesienie Orlenu do Gdańska dawało partii Kaczyńskiego nowe argumenty." - czytamy na portalu plock.wybocza.pl.

Ostatecznie planowane 11 lat temu przejęcie nie doszło do skutku, ponieważ Prawo i Sprawiedliwość przegrało wybory.

Tematy:LotosPKN OrlenprzejęciePrawo i SprawiedliwośćJarosław Kaczyński

Sprawdź też: Fizjoterapia GostyninKancelaria notarialna GostyninFryzjer męski Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Zapięcie roweru nie wystarczyło. Seniorka została okradziona
Zapięcie roweru nie wystarczyło. Seniorka została okradziona
Zapięcie roweru nie wystarczyło. Seniorka została okradziona

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij