Artykuł partnerskiPopularny: 1100 odsłon8 czerwca, 10:01,

Płock - oferty pracy i analiza rynku pracy

Płock - oferty pracy i analiza rynku pracy

Kto znajdzie pracę w Płocku? 

Płock to miasto w Polsce, które leży w województwie mazowieckim. To historyczna stolica Mazowsza. Obecnie zamieszkuje tutaj około 120 tysięcy osób, a od Warszawy oddalone jest ono o niecałe 110 kilometrów. To niemalże dwie godziny jazdy autem lub trzy godziny jazdy komunikacją. To sporo. Dlatego właśnie niewiele osób z Płocka decyduje się na pracę w Warszawie. Ale w samym Płocku również znajduje się sporo miejsc pracy, które czekają na chętnych. Jak wygląda sytuacja na rynku pracy w Płocku? Jak kształtuje się tutaj bezrobocie i gdzie warto szukać zatrudnienia?


Płock, w porównaniu do bezrobocia w Polsce i w województwie mazowieckim, ma całkiem spory problem z bezrobociem. Podczas kiedy w Polsce wynosiło ono około 6,5%, a w województwie mazowieckim 5,3, to w Płocku wynosiło ono około 7,3 %. W Miejskim Urzędzie Pracy zarejestrowanych było około 4 607 osób, z czego prawie 60% to kobiety. Czy oznacza to, że w Płocku nie ma pracy? Oczywiście, że nie. Ale jest wiele zawodów, które wymagają odpowiedniego fachu lub wykształcenia, a niestety nie każdy takie posiada. Jest też sporo zawodów, które mają tzw. nadwyżkę i nie są tak pożądane, jak inne. Przyjrzyjmy się temu bliżej. 

Kto znajdzie pracę w Płocku? 

Według barometru zawodów z 2019 roku w Płocku nieustannie poszukuje się pracowników fizycznych, a dokładniej brukarzy, dekarzy, cieśli, ślusarzy i elektryków. Dobrze, jeśli ktoś jest inżynierem z branży elektrycznej i energetycznej - w Płocku takiej pracy jest całkiem sporo. Ale nie ustępują oni kierowcom autobusów, kierowcom samochodów ciężarowych czy ciągników siodłowych. Jak w większości miejsc w Polsce - potrzebni są również pracownicy z uprawnieniami na prowadzenie wózka widłowego. A to nie koniec. Ze względu na pandemię wiele pracowników gastronomii przekwalifikowało się lub straciło pracę, więc wraz z otwarciem lokali gastronomicznych, zwiększyło się zapotrzebowanie na kucharzy czy kelnerów. Również ochrona zdrowia potrzebuje pracowników - pielęgniarek, położnych, lekarzy czy fizjoterapeutów i rehabilitantów. Wiele osób szuka się również do obsługi klienta - telefonicznej; a także specjalistów do baz danych. Nauczyciele zawodowi również są na wagę złota. Jeśli więc możecie wykonywać jakąkolwiek z tych prac, a wizja przeprowadzki jest dla was czymś, co dopuszczacie - w Płocku na pewno znajdziecie zatrudnienie. Zobaczcie sami, ile ciekawej pracy w Płocku na was czeka. Wystarczy, że wpiszecie w wyszukiwarkę Google "praca Płock", a waszym oczom ukaże się naprawdę wiele stron, z dużą ilością ogłoszeń o pracę w różnych branżach. 

Gdzie szukać pracy? 

Jeśli tyle wyników to dla was za dużo i nie potraficie się zdecydować, które strony warto wziąć pod uwagę albo chcecie mieć większy wybór w poszukiwaniu pracy, to chętnie pomożemy. Warto wybierać te strony na szczycie listy wyszukań - te są najczęściej odwiedzane przez innych użytkowników Internetu. Możecie szukać pracy również na stronach Facebookowych, na grupach, a także w lokalnych gazetach czy lokalnych stronach internetowych. Warto również zaglądać na stronę Joob.pl, gdzie znajdziecie wszystkie ogłoszenia z najpopularniejszych stron. I to w jednym miejscu! Nie będziecie musieli skakać z serwisu na serwis. Przy poszukiwaniu pracy to rozwiązanie jest na wagę złota.

autor/źródło: joob.pl

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie