Popularny: 4200 odsłonInformacje20 kwietnia, 19:53,

Płonął las przy oczyszczalni ścieków

Około godziny 16.30 w sobotę (20 kwietnia br.) w lesie przy ulicy Ziejkowej wybuchł pożar.


Udostępnij
Ogień zajął ponad hektar terenów leśnych


Ogień zajął ponad hektar terenów leśnych zlokalizowanych nieopodal oczyszczalni ścieków.  Z żywiołem walczyło łącznie 7 jednostek państwowej straży pożarnej oraz OSP.

 

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 5100 odsłonInformacje20 kwietnia, 13:16,

Ponad 100 tysięcy zł za budowę Integracyjnego Placu Zabaw na Wojska Polskiego

Ponad 100 tysięcy zł za budowę Integracyjnego Placu Zabaw na Wojska Polskiego

Budowa integracyjnego placu zabaw nadal nie rozliczona. Stowarzyszenie byłej kandydatki PSL Józwiak-Węclewskiej nie uregulowało należności względem Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.


Udostępnij
Stowarzyszenie Józwiak-Węclewskiej bez dotacji na plac zabaw?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że całkowity koszt integracyjnego placu zabaw to ponad 100 000 zł.

Na zadane przez naszą redakcję pytanie „czy zadanie (przyp.red.:dofinansowanie na integracyjny plac zabaw ze środków LGD Aktywni Razem) zostało rozliczone, czy i kiedy zostały przelane pozostałe środki na konto GCR” odpowiedziała Agnieszka Żukowska, Prezes Fundacji Lokalna Grupa Działania „Aktywni Razem”.

- Grantobiorca nie złożył jeszcze sprawozdania końcowego z realizacji grantu, zadanie nie zostało rozliczone i nie zostały przelane środki za jego realizację.

Przeczytaj też: Walne zebranie GSM Gostynin: Rada zostaje. Konrad Szyperski dołączył do Rady Nadzorczej [ZDJĘCIA]

Kilka miesięcy temu kandydatka na burmistrza Gostynina z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego Mariola Józwiak-Węclewska, promująca hasło „Gostynin jest najważniejszy” i członkowie zarządu Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Andrzej Jakubowski i Wiesław Frydrysiak dokonali hucznego otwarcia integracyjnego placu zabaw przy ul. Wojska Polskiego. Jak mówili wówczas pomysłodawcy „integracyjny plac zabaw dla dzieci na osiedlu Wojska Polskiego to pierwsze tego typu miejsce w Powiecie Gostynińskim, gdzie dzieci zdrowe mogą się bawić razem z dziećmi niepełnosprawnymi, a nie obok siebie.” I bardzo dobrze, że takie miejsce powstało bo plac cieszy i dzieci, i rodziców.

Nie do końca ucieszy jednak wszystkich członków GSM bo jak się okazuje to oni pokryli w większej części koszty budowy placu zabaw.

Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle….

Pamiętam jak na drzwiach klatek schodowych zawisły plakaty. Można było z nich odczytać, że projekt pn. „Naprawdę razem, pierwszy integracyjny plac zabaw dla dzieci w Gostyninie” sfinansowano ze środków Fundacji PZU”. Z tego co pamiętam Grantobiorcą było Stowarzyszenie Gostynińskie Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych i Przedsiębiorczości – powiedziała naszej redakcji pani Ela.

Niestety całkiem niedawno dowiedziałam się, że wprowadzono nas w błąd. Nie wiem czy chodziło wówczas o promocję przedstawicielki GCR pani Józwiak- Węclewskiej bo ta pani przecież startowała na stanowisko burmistrza czy o inne rzeczy ale ja czuje się oszukana –kontynuuje.

Owszem były podobno jakieś pieniądze z dotacji i od sponsorów ale informacja na plakacie była nieprawdziwa bo to nie tylko PZU sfinansowało budowę placu zabaw. Z tego co słyszę to póki co Spółdzielnia Mieszkaniowa wyłożyła na to ponad70 000 zł czy 80 000 zł. Czy pytał nas ktoś o zgodę?

W związku z napływającymi informacjami o problemach z rozliczeniem budowy placu zabaw postanowiliśmy zapytać obecnego P.O. Prezesa GSM Wiesława Frydrysiaka o to jak wygląda sprawa rozliczenia tej inwestycji, ile rzeczywiście wyłożyła spółdzielnia na to zadanie, z kim były podpisane umowy itd.

Niestety póki co pełniący obowiązki Prezesa GSM Wiesław Frydrysiak unika w tej sprawie odpowiedzi.

Skontaktowaliśmy się zatem z członkami Rady Nadzorczej GSM, którzy zaniepokojeni informują nas, że komisja rewizyjna od kilku tygodni analizuje dokumenty związane z realizacją tego zadania ponieważ do chwili obecnej Stowarzyszenie GCR reprezentowane przez Mariolę Józwiak-Węclewską nie wywiązało się z płatności należnych GSM. Szczegóły tej sprawy na pewno przedstawione będą na Walnym Zebraniu Członków GSM, które odbędzie się za kilka tygodni.

Sprawę będziemy monitorować.

foto: Przemysław Zaremba

autor/źródło: Redakcja Gostynin.info / foto: Przemysław Zaremba

Napisz komentarz

Komentarze

Prawo dla was, sprawiedliwość dla nas, 11 lipca
Ważniejszych wydatków niema??? A może by tak integrować się na boiskach których w Gostyninie zrobiło się tyle co grzybów po deszczu???
obatel, 24 kwietnia
TO JUŻ WIADOMO DLACZEGO DO TEJ PORY NIE WYBRANO NOWEGO PREZESA !!!!TAKIE PRZYPADKI - NIE NA WALNE - TYLKO DO PROKURATURY .
Mieszkaniec, 23 kwietnia
A chodnika jak nie było na zazamcze tak nie ma

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie