Popularny: 1800 odsłonInformacje17 lutego, 12:03,

Podpisanie porozumień dotyczących włączenia jednostek OSP do KSRG


Początek roku na terenie powiatu gostynińskiego, okazał się pomyślny dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

W dniu 22 stycznia br., w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej miało miejsce podpisanie pierwszego z porozumień o włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lucieniu gm. Gostynin. Trójstronne porozumienie zostało podpinane przez Komendanta Powiatowego PSP w Gostyninie st.bryg. Romana Kossobudzkiego, Zastępcę Wójta gminy Gostynin Pawła Goliszka oraz Prezesa OSP Lucień dh Andrzeja Ozimka. Kolejne porozumienie również w siedzibie Komendy zostało podpisane w dniu 5 lutego br., a dotyczyło jednostki OSP Czyżew z terenu miasta i  gminy Sannki. Porozumienie zostało podpisane przez Komendanta Powiatowego PSP w Gostyninie st.bryg. Romana Kossobudzkiego, Burmistrza miasta i gminy Sanniki Gabriela Wieczorka oraz Prezesa OSP Czyżew  dh Arkadiusza Niewiadomskiego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi jednostki aspirujące do włączenia do KSRG muszą spełniać szereg wymagań, m.in. posiadać odpowiedni sprzęt, zaplecze socjalno – techniczne, wyszkolonych druhów, a także skuteczne systemy łączności i alarmowania.

Podpisane porozumienia stanowią podstawę do wydania przez Komendanta Głównego PSP decyzji o włączeniu jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Dla wielu jest to ukoronowanie ciężkiej pracy zarówno druhów OSP, jak i władz samorządowych, mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom macierzystych gmin.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Gov.pl

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Nemo, 17 lutego
A Helenów Słupski zaprzepaszcza wciąż swą szansę...
Dodaj ogłoszenie