Popularny: 1800 odsłonInformacje7 lipca 2018, 11:04,

Podsumowanie tygodnia: groźna bakteria w kiełbasie, wypadek na Wojska Polskiego

Podsumowanie tygodnia: groźna bakteria w kiełbasie, wypadek na Wojska Polskiego

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Przegląd artykułów cieszących się największym zainteresowaniem od 29 czerwca do 6 lipca 2018 r.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
O tym mówiła cała Polska


W mijającym tygodniu Główny Inspektor Sanitarny poinformował, że w jednej partii kiełbasy śląskiej z szynki ekstra wykryto obecność groźnej bakterii listeria monocytogenes. Komunikat w tej sprawie to temat, który wywołał największe zainteresowanie czytelników naszego portalu w mijającym tygodniu.

Niebezpieczne drobnoustroje zostały wykryte w kiełbasie produkowanej przez Zakłady Mięsne „OLEWNIK-BIS”. Wyroby tego producenta, z uwagi na bliską odległość od zakładu produkcyjnego pod Drobinem w Powiecie Płockim, są popularne wśród konsumentów w Gostyninie.

Bakterie wykryto w partii produkcyjnej: 04128 z terminem przydatności do spożycia: 15.07.2018.

Wykryta bakteria wywołuje u człowieka wymioty, biegunkę, oraz może spowodować zapalenie opon mózgowych. Szczególnie groźna jest dla kobiet w ciąży i może doprowadzić do poronienia. W skrajnych przypadkach bakteria może doprowadzić do śmierci człowieka.

"Nie należy spożywać kiełbasy o numerze partii wskazanej w komunikacie, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia" - informuje Główny Inspektor Sanitarny.

O dużym szczęściu może mówić 17-letni gostyninianin, który w piątkowe popołudnie 29 czerwca wbiegł na ulicę prosto pod koła nadjeżdżającej skody. Chłopak z lekkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Komunikat i zdjęcie z wypadku to drugi artykuł, który w minionym tygodniu cieszył się największym zainteresowaniem czytelników.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 17-latek nie zachowując należytej ostrożności poza przejściem dla pieszych, wbiegł pod koła jadącej skody, kierowanej przez 42-letniego mieszkańca Gostynina.

Pomimo niewielkiej prędkości pojazdu, kierującemu niestety nie udało się uniknąć zderzenia. Chłopak został przewieziony do szpitala, ale na szczęście jego życiu nic nie zagraża. Sprawa zostanie przekazana policjantom Zespołu Wykroczeń.

Policja przypomina, że przechodzenie przez jezdnię powinno odbywać się w sposób racjonalnie bezpieczny. Nie powinno się wbiegać, czy to na jezdnię, czy też na przejście dla pieszych. Należy zawsze dokładnie rozejrzeć się i upewnić czy na drodze nie pojawi się jakiś pojazd. Konfrontacja z każdym rodzajem pojazdu dla pieszego może zakończyć się poważnymi urazami zdrowotnymi, a nawet tragicznie.

W niedzielę, 1 lipca 2018 r. na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Białotarsku odbyły się miejsko-gminne zawody sportowo pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu miasta i gminy Gostynin. To trzeci temat tego tygodnia, pod względem ilości odsłon.
W zawodach wzięły udział 23 drużyny (w tym 11 drużyn seniorskich, 10 drużyn młodzieżowych oraz 2 kobiece drużyny pożarnicze). ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza 7 x 50 m. z przeszkodami. W grupie A - Ochotnicze Straże Pożarne najlepsza była OSP Helenów, w grupach Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt i chłopców również triumfowały zespoły z Helenowa, natomiast w grupie "C" Kobiece Drużyny Pożarnicze najlepsza okazała się OSP Helenów.

Nowe tory, wyremontowane niestrzeżone przejazdy kolejowe m.in. przy ulicach Polnej i Langenfeld oraz nowy most na rzece Ostenicy w Legardzie. W sobotę, 30 czerwca 2018 r. nastąpiło zakończenie generalnego remontu linii kolejowej nr 33 Kutno-Sierpc, która przebiega przez Gostynin i Gminę Gostynin. Artykuł na ten temat wraz z galerią zdjęć nowo wyremontowanych torów kolejowych to kolejny pod względem ilości odsłon artykuł tego tygodnia.
Jak informuje portal rynek-kolejowy.pl na szlaku Strzelce Kujawskie – Sierakówek – Gostynin wymienione zostało 14 km torów. Przebudowywany jest również 30-metrowy most na rzece Osetnica pomiędzy stacjami Gostynin i Łąck. Dzięki usunięciu ograniczenia prędkości na moście pociągi przyśpieszą z 30 km/h do prędkości 60 km/h, a na trasie Strzelce Kujawskie – Gostynin pociągi będą mogły jeździć z prędkością nawet do 100 km/h.
Linia ta otrzymała „drugie życie”, gdyż ze względu na stan torów dojazd do Płocka czy Kutna z Gostynina trwał nawet ponad 40 minut, czyli dłużej niż na przykład samochodem czy autobusem. Teraz jak wskazuje rozkład jazdy, czas ten spadł poniżej 30 minut, czyli jest porównywalny z przejazdem drogowym.
PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły na prace na linii Kutno-Sierpc 33 prawie 20 mln zł.

Z informacji sportowych największe zainteresowanie wywołała relacja z Bodzanowa, gdzie w sobotę, 30 czerwca zespół Mazura Gostynin wziął udział w pikniku - Historycznym Przeglądzie Sportowym z okazji 42 lat Huraganu Bodzanów.

Na boisko w Bodzanowie udała się 12-zespołowa kadra Mazura dobrana z zespołu seniorów i juniorów, która rozegrała sparing 2 x 30 minut z seniorami B-Klasowego Huraganu. Mazur wygrał 2:1 po pięknej strzale z 14 minuty Mateusza Ostrowskiego - uderzenie z dystansu w okienko bramki - oraz rzucie rożnym z 51 minuty i golu Pawła Znyka.
W podziękowaniu za udział w święcie w Bodzanowie drużyna Mazura otrzymała pamiątkowy puchar, również drużynie z Bodzanowa pamiątkowy puchar wręczył kapitan Mazura Piotr Dutkiewicz.


Napisz komentarz

Popularny: 2700 odsłonInformacje6 lipca 2018, 12:17,

Mazur rozpoczął treningi z nowym trenerem

W czwartek, 5 lipca 2018 r. na Stadionie MOSiR w ramach przygotowań do sezonu 2018/2019 IV Ligi Mazowieckiej do treningów powrócili seniorzy Mazura Gostynin.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Kim jest nowy szkoleniowec Mazura?

Na pierwszych zajęciach pojawiło się 18 piłkarzy, w tym kilku nowych zawodników.

Zajęcia poprowadził nowy trener - Artur Kapela.

Nowy szkoleniowiec ma 39 lat i jest to były piłkarz, znany kibicom szerzej z gry pod koniec lat 90-tych. w barwach ówczesnej Petrochemii Płock w Ekstraklasie. Jest wychowankiem Stoczniowca Płock, a karierę piłkarską zakończył w barwach trzecioligowej Włocłavii Włocławek w 2009 roku. Najczęściej na boisku grał na pozycji pomocnika.

Artur Kapela studiował na AWF w Warszawie, pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego, a także ma doświadczenie jako trener, gdyż w sezonie 2009/2010 wspólnie ze Zbigniewem Cytryniakiem prowadził zespół rezerw Wisły Płock.

Od 1 lipca 2018 r. zastąpił na stanowisku trenera zespołu seniorów Waldemara Figurskiego, któremu zakończyła się umowa. Przypomnijmy że m.in. trenerowi
Waldemarowi Figurskiemu Mazur zawdzięcza utrzymanie po raz drugi w rozgrywkach IV Ligi (poprzednio w sezonie 2012/13).

Za włożony wysiłek, czas oraz przekazaną wiedzę w szkolenie zawodników seniorów zarząd, piłkarze, kibice i sympatycy klubu MKS Mazur Gostynin pragną złożyć serdeczne podziękowania trenerowi Waldemarowi Figurskiemu oraz złożyćżyczenia kolejnych sukcesów w karierze trenerskiej.

Zawodnicy seniorów trenować będą trenować co najmniej 3 razy w tygodniu i przed nowym sezonem rozegrają 6 gier kontrolnych. Najbliższa – w sobotę, 14 lipca 2018 r. o g. 17:00 we Włocławku a rywalem będzie zespół Włocłavii (beniaminek IV Ligi Kujawsko-Pomorskiej).


Napisz komentarz

Komentarze

Włodek., 7 lipca 2018
Reprezentat Polski juniorów. Kontuzje przeszkodziły mu zrobić większą karierę. Pamiętam go za kadencji trenera "Bobo" Kaczmarka. Wtedy Pertochemia często trenowała w Gostyninie. Sympatyczny i kontaktowny chłopak.
Dodaj ogłoszenie