Popularny: 900 odsłonInformacje22 grudnia 2018, 13:39,

Podsumowanie tygodnia: komunikat policji, nowy radiowóz oraz wigilia miejska i samorządowców

Podsumowanie tygodnia: komunikat policji, nowy radiowóz oraz wigilia miejska i samorządowców

Udostępnij 4
Przegląd najważniejszych wydarzeń w przedświątecznym tygodniu od 15 do 22 grudnia 2018 r.

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Przegląd najważniejszych wydarzeń w przedświątecznym tygodniu od 15 do 22 grudnia 2018 r.Komunikat policji, w kończącym się tygodniu, miał największą ilość odsłon na naszym portalu. O co chodzi dokładnie?

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie informuje, że prowadzi postępowanie przygotowawcze. Nieznana kobieta używając przywłaszczonych kart płatniczych dokonywała transakcji. W wyniku podjętych w tej sprawie działań policjanci uzyskali wizerunek kobiety, która jest podejrzewana o dokonanie tego przestępstwa. W związku z tym funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy rozpoznają kobietę widniejącą na zdjęciu o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gostyninie.

Przedświąteczny tydzień zdominowały także wspólne wigilie. Pierwsza – miejska – odbyła się w minioną niedzielę, 16 grudnia przed Ratuszem w Gostyninie. Zgodnie z tradycją nie zabrakło choinki, opłatka, kolęd oraz wigilijnych potraw.
Przybyłych na uroczystość mieszkańców Gostynina powitali Burmistrz Miasta Paweł Kalinowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Renata Zagórska.

Po złożeniu życzeń i wspólnym przełamaniu się opłatkiem uczestnicy spotkania wigilijnego posilili się pokarmami przygotowanymi przez pracowników Szkoły Podstawowej nr 5. Wielka frajdą dla najmłodszych był św. Mikołaj, który chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć oraz częstował dzieci słodkościami.
W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gostyninie, w środę, 19 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe.

"Cieszę się, że możemy dziś być tu razem wspólnie" - powitała gości Katarzyna Osowicz-Szewczyk. Następnie uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie zaprezentowali program muzyczny złożony z kolęd, pastorałek oraz z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, pieśni patriotycznych.

"Boże Narodzenie, to jedne z najpiękniejszych świąt jakie obchodzimy. Łącząc się z tegorocznymi obchodami Niepodległej pamiętajmy, że, wiara, te święta przyczyniły się do tego, że mamy wolny kraj" - przypomniał Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski.
Po wspólnym przełamaniu się opłatkiem i złożeniu życzeń wszyscy przystąpili do degustacji potraw wigilijnych przygotowanych przez uczniów technikum żywienia z Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego.

Dużym zainteresowaniem cieszył się także artykuł na temat planowanego remontu drogi krajowej nr 60. Warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji rozbudowy odcinków „60”.
Zadanie obejmuje również uzyskanie Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla inwestycji. Jak informuje GDDKiA rozbudowa drogi krajowej nr 60 na odcinku Gostynin – Płock objąć ma 23 kilometry. Na oferty zamawiający czeka do 24 stycznia 2019 roku. Poprawa stanu infrastruktury na DK 60 pomiędzy Gostyninem a Płockiem przyniesie polepszenie jakości jazdy na trasie dojazdowej do autostrady A1.

Z kolei najwięcej komentarzy naszych czytelników wywołał... radiowóz.
W środę, 18 grudnia na terenie Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie miało miejsce przekazanie radiowozu dla gostynińskich policjantów. Ponadto w tym dniu odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne

Tuż przed wigilią, gostynińskim Policjantom przekazano kluczyki do nowego radiowozu. Na drogach naszego powiatu poruszał się będzie oznakowany Opel Mokka.
- Jakie moce zyskuje taki radiowóz po poświęceniu? Czy policjanci – nie katolicy - jeżdżą innymi, nieświęconymi? - pyta Pan Łukasz, którego komentarz wywołał najwięcej „polubień” innych czytelników.
- Po co taka szopka ze święceniem policyjnych aut? - pyta Pan Sebastian.

W przekazaniu kluczyków uczestniczyli Komendanci gostynińskiej Policji oraz Wójtowie Gmin Szczawin Kościelny i Pacyna, które to współfinansowały zakup pojazdu.

Z informacji sportowych, w mijającym tygodniu dwa artykuły zainteresowały najbardziej czytelników naszego portalu. Pierwszy, to podziękowania trenera Uczniowskiego Klubu Sportowego Zwoleń-Team (sekcji wrotkarskiej) Łukasza Flejszera, który złożył podziękowania wszystkim mieszkańcom Gostynina, którzy oddali swoje głosy w Budżecie Obywatelskim na 2019 rok na projekt nr 12, zakładający przeprowadzenie ogólnopolskich zawodów sportowych we wrotkarstwie rekreacyjnym i szybkim pn. "II wyścig o puchar Siemowita w Gostyninie w ramach pucharu Polski" z udziałem 400 uczestników.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego ogólnopolskie zawody o randze pucharu Polski uzyskały 1054 głosy i zajęły pierwsze miejsce z 17 projektów. Ponadto drugie miejsce zajął projekt nr 13 wieczorne przejazdy na wrotkach, łyżworolkach, deskorolkach ulicami Gostynina pn. "Roller- Nightskating w Gostyninie" polegający na zorganizowaniu 6 przejazdów dla mieszkańców Gostynina: dzieci, młodzieży, dorosłych w godzinach nocnych (20:00-21:00) ulicami miasta. Na trasie obecne będzie nagłośnienie z muzyką i organizowane dodatkowe atrakcje, w tym możliwość przebierania się w kostiumy.
Każdy z sześciu eventów odbędzie się „średnio - raz w miesiącu”, głównie w piątki przy sprzyjającej aurze, w okresie marzec-październik 2019 r. po zabezpieczeniu trasy przez służby mundurowe, pracowników ochrony fizycznej, służby medycznej oraz wolontariuszy.

- Bardzo cieszę się, że nasza inicjatywa spodobała się tak licznej grupie naszego miasta. Wszyscy czujemy wewnętrznie radość z wykonania zadania nr 12 i 13, które sobie założyliśmy i które wynikało z potrzeby zorganizowania nowej aktywności fizycznej w Gostyninie. Gratuluję wszystkim liderom, którzy zdobyli zaufanie mieszkańców Gostynina – pisze w podziękowaniach Łukasz Flejszer.

Drugi z artykułów, to relacja z towarzyskiego Turnieju o Puchar Prezesa Płockiego OZPN. W sobotę, 15 grudnia 2018 r. seniorzy Mazura Gostynin uczestniczyli w towarzyskim turnieju, rozgrywanym na boisku "pod balonem" Stadionu Wisły Płock im. Kazimierza Górskiego. Mazur zajął trzecie miejsce, dodatkowo tytuł najlepszego bramkarza turnieju zdobył Klaudiusz Kurek.

Gostyniński zespół wystąpił w składzie: bramkarze Klaudiusz Kurek i Hubert Borowy oraz Łukasz Kiełbasa, Piotr Dutkiewicz, Filip Skupiński, Damian Surmak, Bartłomiej Dębicki, Eryk Przybylski, Michał Patora, Jakub Kustra, Mateusz Ostrowski, Bartosz Komorowski oraz trener Artur Kapela i kierownik drużyny Paweł Kowalski.

Najlepszym piłkarzem turnieju w barwach Mazura został wybrany Łukasz Kiełbasa. Turniej wygrała Skra Drobin, która w finale pokonała Orzeł Goleszyn 5:0.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie